Predsednik države Aleksandar Vučić izjavio je da je policija "izdržala težak pritisak spolja dok neki drugi nisu u Srbiji u prethodnih nekoliko godina, posebno u prethodnoj".
U Obiliću na Kosovu zatvorena je srpska ambulanta koja se nalazila u stambenoj zgradi gde živi nekolicina preostalih Srba, preneo je danas Zubin Potok info.
Glavni politički cilj je maksimirati rezultat na izborima svih onih koji se istinski bore protiv vlasti, rekao je predsednik Pokreta slobodnih građana (PSG) Pavle Grbović.
U Čačku se posle sanacije havarije na magistralnom cevovodu Rzav u Gorobilju stabilizuje snabdevanje tehničkom vodom, koja se izbistrila i u narednim satima stići će do više od 10 podsistema na seoskom području.
U noći između četvrtka i petka, 28. i 29. maja, trans devojku Mateju (dreg kraljicu Dee Amon) i njenog partnera pretukla su dvojica nepoznatih napadača u blizini Geneks kule, saopštilo je udruženje "Da se zna".
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je Iran pristao da ne razvija nuklearno oružje, što je ključna tačka spora u pregovorima između Vašingtona i Teherana o okončanju rata.
Građani Srbije i dalje imaju duže radno vreme od proseka Evropske unije, ali uprkos tome imaju niže plate i slabiji životni standard od većine evropskih zemalja.
Prema sudskim dokumentima, Bakingemska palata je pre šest godina bila upoznata sa imejlovima koji pokazuju da je Endru Mauntbaten Vindzor delio poverljive vladine informacije dok je bio trgovinski izaslanik, prenosi BBC.
Jelena Kalin iz Idvora u južnom Banatu, vodič u muzeju Mihajlo Pupin, spašava povređene rode, a jedna koju je othranila pre tri godine, Roki, ovog proleća joj se vratila i dovela partnerku.
Slovački premijer Robert Fico upozorio je da i slučajni incident sa dronovima može da izazove veliku eskalaciju, čak i svetski rat, ističući da je neophodan dijalog EU i Rusije.
Izraelske trupe su zauzele strateški važan položaj u južnom Libanu, u najdubljem upadu izraelskih snaga na libansku teritoriju u poslednjih 26 godina, saopštila je danas vojska.