Kamioni na graničnom prelazu Batrovci na izlazu iz Srbije sa Hrvatskom i prelazu Sremska Rača sa Bosnom i Hercegovinom, čekaju pet sati, saopštio je danas posle podne Auto-moto savez Srbije (AMSS).
U okviru Gradskog centra za unapređenje reproduktivnog zdravlja organizuju se besplatne edukativne radionice za roditelje odojčadi i male dece uzrasta do tri godine na temu pružanja prve pomoći.
Projekat izgradnje Beogradskog metroa ušao je u novu fazu potpisivanjem ugovora za pružanje usluga Nadzornog nezavisnog procenitelja bezbednosti (S-ISA), saopšteno je danas.
Izgradnju kompleksa i nove autobuske stanice sa pratećom pumpom u Bloku 70 u Inđiji finansiraće NIS, a konačnu odluku o regulaciji ove lokacije doneće odbornici Opštinskog veća u četvrtak, 25. juna.
Studenti drugog bloka F krila Studentskog grada biće primorani da se isele iz domova bez garancije nalaženja drugog vida smeštaja zbog izložbe Ekspo, objavili su studenti u blokadi na mreži Iks.
Nacionalni konvent o Evropskoj uniji (NKEU) podržao je zahtev nevladinih organizacija telima Ujedinjenih nacija da se sprovede nezavisna međunaropdna istraga navoda o korišćenju zvučnog topa na protestu 15. marta 2025.
Advokat i potpredsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine Aleksandar Olenik kaže da je na informativnom razgovoru u prostorijama UKP bio nešto više od dva sata.
Zborovi građana Novog Sada objavili su danas da su aktivisti Posmatračke misije "Budni do kraja" Nikola Ć. i Dimitrije S. od danas na slobodi jer je Viši sud u Novom Sadu prihvatio žalbe njihovih branilaca.
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović je oduzeo ratna odlikovanja Branimiru Glavašu koji je nedavno u ponovljenom postupku pravosnažno osuđen zbog ratnog zločina nad srpskim civilima u Osijeku 1991.
Direktor "Srbijagasa" i poslanik Socijalističke partije Srbije Dušan Bajatović izjavio je danas da je gasni aranžman sa Rusijom produžen za naredna tri meseca, kao i da će ga uskoro produžiti i do Nove godine.
Najveća kolonija belih roda u Srbiji, koja je i jedna od najvećih u Evropi, nastavlja da raste na nedovršenom objektu pored auto-puta u Novom Sadu i ove godine broji 75 aktivnih gnezda.
Policija je u Beogradu uhapsila dvojicu crnogorskih državljana zbog posedovanja kilograma kokaina i prodaje te droge, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).
Policija je, po nalogu beogradskog Višeg javnog tužilaštva, uhapsila V.R. (42) zbog sumnje da je putem jedne društvene mreže pretio predsedniku Srbije i njegovoj porodici, policajcima i ministrima.