Učenici Baletske škole Nacionalne fondacije za igru iz Beograda nastupili su u Budimpešti na poziv Baletske akademije iz Budimpešte, a povodom 75 godina od osnivanja ove čuvene baletske škole.
Ministarstvo prosvete pripremilo je izmene i dopune školskog kalendara, ali godina neće biti jednako produžena svim osnovnim, srednjim školama i gimnazijama.
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin kaže da spomen-obeležje ispred Železničke stanice, koje je postavljeno povodom pola godina od pada nadstrešnice, neće biti uklonjeno.
Dušan Jelić iz Bačke Palanke, student Pravnog fakulteta, ispričao je da su ga nepoznate osobe zaustavile na ulici i pozvale ga na "informativni razgovor" u Policijsku stanicu Bačka Palanka.
Nekoliko profesora Pravnog fakulteta u Novom Sadu uputilo je otvoreno pismo dekanici tog fakulteta Tatjani Bugarski u kom su naveli da odbijaju da drže onlajn nastavu.
Nadutost je čest simptom koji se javlja kod osoba sa funkcionalnim poremećajem digestivnog sistema, organskih bolesti, ali i kod potpuno zdravih ljudi.