Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je u Njujorku da će se danas, prilikom glasanja o rezoluciji o Srebrenici, videti ko su prijatelji, a ko lažni prijatelji Srbije.
Trinaesta konferencija Digital Day, pod sloganom "Shape the Future of AI", koja je održana 21. maja u Domu omladine Beograda okupila više od 500 posetilaca, stručnjaka iz zemlje i sveta.
Nesrećnih devedesetih godina, u vreme vlasti Slobodana Miloševića, njegovi politički protivnici često su u režimskim medijima nazivani stranim plaćenicima.
Poslanik Pokreta slobodnih građana (PSG) Vladimir Pajić ocenio je danas da je imenovanje Lava Pajkića za državnog sekretara u ministarstvu kulture očekivano i katastrofalno.
Na društvenim mrežama objavljen je video koji prikazuje surovu stvarnost i zastrašujuća pitanja koja je tokom svakog ročišta na suđenju Miroslavu Aleksiću žrtvama postavljao njegov advokat.
Zbog nedovoljnog broja specijalista u bolnicama, a sve više pacijenata, termini za ambulantne preglede svedeni su na minimum, a svakodnevno zakazivanje više ne postoji.
Organizacije okupljene oko Saveza Jugoslovena najavile su danas da će nadležnim organima podneti zahtev za formiranje "posebnog biračkog spiska jugoslovenske nacionalne manjine".