Studenti u blokadi koji su organizovali protest u Beogradu, nakon incidenta za koji kažu da je potekao iz Pionirskog parka kada su prekinuli skup, čiste Trg Slavija i prostor ispred Skupštine.
Proslavljeni srpski teniser Novak Đoković podelio je dve fotografije na Instagramu iz kojih se približno vidi broj okupljenih ljudi na masovnom protestu "15. za 15" u Beogradu.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić odbacila je navode da je u incidentima tokom večerašnjeg protesta ispred Doma Narodne skupštine napad izvršio neko od okupljenih u kampu u Pionirskom parku.
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je tokom dana "bilo više incidenata i međusobne tuče učesnika protesta" i uputilo poslednje upozorenje da prestanu napadi.
Studenti FDU u blokadi, saopštili su nešto posle 19 časova, da su iz pravca Pionirskog parka prema učesnicima studentskog skupa bačene flaše i kamenice i objavili kraj protesta.
Ministar spoljnih poslova u tehničkoj Vladi Marko Đurić snimljen je kako kroz prozor zgrade ovog ministarstva posmatra šta se dešava u Nemanjinoj ulici.
Centralna izborna komisija u Prištini objavila je konačne rezultate izbora za skupštinu privremenih prištinskih institucija koji su održani 9. februara.
Nišlije koje nisu stigle na protest u Beogradu, okupiće se večeras u 19 sati u centru Niša, na Trgu kralja Milana, kako bi pravili buku i poslali poruke podrške svima koji protestuju u glavnom gradu.
U autorskom tekstu za Gardijan, novinar Brent Sadler piše da je u atmosferi gneva zbog nefunkcionalne politike i optužbi za korupciju, Aleksandar Vučić pod lupom, kako u Srbiji tako i u inostranstvu.