U Crnu Goru će od petka moći da ulaze, bez dodatnih ograničenja, i građani Belorusije, Kanade, Ukrajine i Zimbabvea, saopštilo je Nacionalno koordinaciono telo.
Za četiri sudska izvršitelja iz Valjeva, koji su uhapšeni u utorak, 4. avgusta, rešenjem Višeg javnog tužilaštva u Beogradu ukinuto je policijsko zadržavanje i oni su pušteni da se brane sa slobode, javlja N1.
Procene su da će ove godine prihodi od naplate putarina biti 40 do 45 miliona evra manji od planiranih, jer je do 3. avgusta bilo oko 5,4 miliona vozila manje nego prošle, ali je pad prihoda manji za 3,5 odsto ili oko 500 miliona dinara, izjavila je danas resorna ministarka Zorana Mihajlović, saopšteno je iz njenog kabineta.
Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO) danas je, povodom poziva upućenih korisnicima penzija kojima se nude medicinski aparati i besplatni lekarski pregledi u organizaciji Fonda PIO, saopštio da ne nudi takve usluge i da nije nikoga angažovao da to čini.
Polazak dece u školu je najznačajnija tema u ovom momentu, izjavio je danas epidemiolog Predrag Kon i istakao da mere koje su na snazi ne bi smele da popuste prve dve nedelje u septembru, dok se ne vidi "efekat škole".
Nakon što se pre nekoliko noći dogodila havarija prilikom pretovara rude u smederevskoj železari, zbog čega su okolna sela bila obavijena crnom prašinom, pojedini meštani najavljuju tužbe protiv kineskog HBIS-a.
Nazivi ulica po crnogorskim toponimima i ličnostima ostaju u Beogradu i neće biti promenjeni, javlja RTCG, pozivajući se na izjavu zamenika gradonačelnika Beograda Gorana Vesića podgoričkom listu Dan.
Zamenik pomoćnika državnog sekretara i specijalni predstavnik Stejt departmenta za Zapadni Balkan Metju Palmer, izjavio je da su Sjedinjene Američke Države zabrinute zbog aktuelnih trendova u Srbiji.
Istoričarka Radina Vučetić smatra da je "ovaj nesrećni Stefan Nemanja od 23 metra" na simboličkom nivou najvidljivija slika ururšavanja nekada kosmopolitskog Beograda.
Premijerka Ana Brnabić izjavila je da je spremna da razgovara sa potpisnicima peticije "Ujedinjeni protiv kovida", kada bi joj rekli ko je njihov predstavnik.
Svi poslodavci u Srbiji imaju rok da do 10. avgusta donesu plan primene mera, u skladu sa Pravilnikom o preventivnim merama za bezbedan i zdrav rad u cilju sprečavanja pojave i širenja Covida-19, a inspektori rada će potom kontrolisati firme, ali i tamo gde je potrebno savetovati i pomagati da se tome prilagode, kažu u Inspektoratu za rad.
Turističke agencije organizatori putovanja i u slučaju ispisa iz registra dužne su da sve što su ugovorile do tada izvedu do kraja, rekao je za Tanjug direktor JUTA Aleksandar Seničić.
Smeštajni kapaciteti u Sokobanji su popunjeni oko 95 odsto i turisti koji sada dolaze na odmor, a nemaju rezervaciju, teško nalaze smeštaj, rečeno je Beti u Turističkoj organizaciji Sokobanja.
Prekršajni sud u Beogradu pokrenuo je postupak protiv predsednika Srpskog pokreta Dveri Boška Obradovića, zbog organizacije protesta ispred Doma Narodne skupštine 8. maja.
Policija u Beogradu uhapsila je M. R. (40) zbog sumnje da je 3. avgusta putem društvene mreže Fejsbuk uputio pretnje narodnom poslaniku Vladimiru Đukanoviću, saopštilo je večeras Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Nakon što je sveštenik SPC Peran Bošković pravosnažno osuđen pred Višim sudom u Ljubljani na šest meseci zatvora, uslovno dve godine, zbog pronevere crkvene imovine u vrednosti od 33.689 evra, oglasio se i nekadašnji sveštenik Željko Lubarda, koji tvrdi da je godinama bio žrtva mobinga, pritisaka i zastrašivanja zbog toga što je slovenačkom sudu dostavio podatke o Boškovićevim zloupotrebama.