Američki predsednik Donald Tramp zadao je još jedan udarac jedinstvu NATO zapitavši se da li bi trebalo da postoji uzajmna odbrana članica Alijanse, jer mu se čini da bi "veoma agresivan" narod Crne Gore mogao da izazove Treći svetski rat.
O inicijativi kojom bi američka savezna država Kalifornija bila podeljena na tri dela neće biti izjašnjavanja u okviru izbora u novembru ove godine, odlučio je Vrhovni sud SAD.
Osuđenik koji je svoj zločin želeo da opravda "panikom od homoseksualaca", argumentom koji je veoma kritikovan u pravnom smislu iako se ponekad koristi na suđenjima, pogubljen je u američkoj saveznoj državi Ohajo.
Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan podneo je danas tužbu protiv lidera opozicione Republikanske narodne partije (CHP) Kemala Kiličdaroglua i još 72 poslanika te stranke zbog karikature koju su objavili na Tviteru.
Centar Simon Vizental koji se bori protiv antisemitizma i rasizma osudio je učešće hrvatskog ekstremno desničarskog muzičara Marka Perkovića Tompsona na dočeku hrvatske reprezentacije u Zagrebu.
Prvi komercijalni let između Etiopije i Eritreje posle dvadeset godina krenuo je iz Adis Abebe, što je veza koja konkretizuje pomirenje dve zemlje s Roga Afrike
Tržišni regulatori EU kaznili su danas kompaniju "Google" sa rekordnih 4,34 milijarde evra zbog nelegalnih restrikcija za proizvođače telefona sa operativnim sistemom "android" i operatore mobilne telefonije.
Danas se obeležava Međunarodni dan Nelsona Mendele, koji je njegova fondacija ove godine posvetila akciji protiv siromaštva, u čast Mendeline borbe protiv siromaštva i promovisanja socijalne pravde za sve ljude.
Miloš Vukomanović (25) poginuo je kao pešak u saobraćajnoj nesreći koja se sinoć pola sata posle ponoći dogodila u Bečićima, dok je državljanka Srbije Snežana Rudinac (24), koja je bila sa njim, teško povređena.
Indijska vlada je naredila inspekciju svih centara humanitarne organizacije Misionarke milosrđa, čiji je osnivač bila majka Tereza, posle hapšenja kaluđerice i radnika u prihvatilištu za neudate majke, zbog navodne prodaje bebe.
Nuklearni materijal ukraden od zaposlenih u Američkom odeljenju za energiju (DOE) prošle godine u Teksasu još uvek nedostaje, navedno je u novom izveštaju američkog Centra za javni integritet (CPI).
Češki ministar rada i socijalnih pitanja Petr Krčal podneo je, nakon svega tri nedelje u novoj vladi premijera Andreja Babiša, ostavku zbog toga što se pokazalo da je njegov diplomski rad delimični plagijat.