Američki predsednik Donald Tramp razgovarao je telefonom sa francuskim predsednikom Emanuelom Makrom i obavestio ga da će objaviti povlačenje SAD iz nuklearnog sporazuma s Iranom, piše "Njujork tajms" pozivajući se na neimenovani izvor za koji se tvrdi da je upoznat sa sadržajem tog razgovora.
Sedamnaest Nigerijaca tužilo je Italiju Evropskom sudu za ljudska prava tvrdeći da su im prekršena ljudska prava pošto je ta zemlja spasavanje migranata u Sredozemlju prepustila libijskoj obalskoj straži.
Ministarstvo inostranih poslova BiH primilo je od turske ambasade u BiH informaciju o najavi radne posete predsednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana BiH.
Ženama u Saudijskoj Arabiji će biti dozvoljeno da voze automobile od 24. juna ove godine, saopštio je direktor Odeljenja za saobraćaj Mohamed al-Basami.
Širom Evrope sutra će biti obeležen 9. maj kao Dan pobede nad fašizmom i Dan Evrope, u znak sećanja na završetak Drugog svetskog rata u Evropi 1945. godine i početak stvaranja Evropske unije, pet godina kasnije.
Organizatori Blajburškog skupa potvrdili su danas da će ove godine obeležavanje godišnjice događaja s kraja Drugog svetskog rata biti održano po novim pravilima i uz određene zabrane.
Tužilac američke države Njujork Erik Šnajderman podnosi ostavku, nekoliko sati nakon objavljivanja svedočenja njegovih partnerki koje ga optužuju za nasilje.
Vojska Nigerije saopštila je da je spasla više od 1.000 talaca, većinom žena i dece, koje su islamski ekstremisti iz grupe Boko haram držali na severoistoku zemlje.
Nemačka policija saopštila je danas da je uhapsila Ursulu Haverbek (89), istaknutu figuru nemačkog negacionizma zvanu "naci baka", pošto se nije odazvala na služenje zatvorske kazne.
Trojica španskih vatrogasaca i dva danska volontera pojavili su danas pred sudom u Grčkoj pod optužbom da su pokušali da pomognu ilegalnim migrantima da uđu u Grčku preko ostrva Lezbos.