Na ploči Spomenika žrtvama racije na Keju uskoro će biti obavljene popravke među kojima će biti i ta da se reč "Cigan" zameni rečju "Rom", saznaje 021.rs.
"Eko društvena akcija" pozvala je Novosađane na lansiranje inicijative za Novi Sad nakon čega bi okupljeni krenuli na protest protiv Zakona o eksproprijaciji i Rio Tinta.
Sve više žena pokazuje interesovanje za zanate koji se tradicionalno smatraju muškim - tako su dve žene nedavno bile polaznice obuke za zavarivača, a interesuje ih i upravljanje građevinskim mašinama.
Pod sloganom "Ako ništa... bar kod!" održan je prvi BarKod hakaton, takmičenje u programiranju, koje su organizovali studenti Prirodno-matematičkog fakulteta, uz podršku kompanije Synechron.
Predsednik Gradskog odbora Narodne stranke Borislav Novaković uputio je nekoliko pitanja ministarki za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog Gordani Čomić.