Gradsko veće odobrilo je povećanje cene vrtića u Novom Sadu, četvrti put za godinu i po dana, ali roditelji ovo poskupljenje neće osetiti, saznaje 021.rs.
Fudbalski klub Kabel, aktuelni prvoligaš, ima nameru da gradi novi moderni stadion kraj Štranda, koji bi imao 2.500 mesta i za koji već postoji idejno rešenje.
Sa novogodišnjim praznicima stigao je i zimski raspust za tinejdžere, a veliki broj njih vreme će provesti uz omiljene video igre. Da bi im vreme proteklo u što kvalitetnijoj zabavi, možete da ih obradujete novim Play Station konzolama i video igrama, koje se u prodavnicama Dr Techna nalaze na velikoj akciji.
Opština Sremski Karlovci završava 2019. godinu sa 38.490.000 deficita, koji će, navodi se u Odluci o budžetu za 2020. pokriti neraspoređenim viškom prihoda iz ranijih godina koji iznosi upravo 38.490.000 dinara.
Udruženje građana "Sasvim druga priča" najavilo je da će učestvovati na lokalnim izborima koji se očekuju krajem aprila ili početkom maja naredne godine.
Stigla je još jedna zima u kojoj Novi Sad, drugi najveći grad u državi, nema ledolomac koji bi činio plovni saobraćaj na Dunavu mogućim u slučaju pojave leda.
Oko tri četvrtine pripadnika LGBT+ populacije u Novom Sadu bilo je izloženo psihičkom nasilju, dok je polovina njih doživela i neki vid fizičkog zlostavljanja, piše portal Autonomija.
Zahvaljujući poliklinici Eurolab, Novi Sad je od nedavno dobio i jedinstveni "Anti-aging" centar. U ovom Centru se sprovode nehirurške procedure, a obavlja ih isključivo visoko specijalizovani zdravstveni kadar.
Nakon što je u kontroli poslovanja čelnika u Beočinu pronašao niz nezakonitosti, državni revizor kontrolisao je da li je opština "popravila" ponašanje nakon revizije u 2018. godini.
Vlasnica salona "111" iz Petrovaradina, frizerka Sandra Maričić u sredu će sve svoje mušterije šišati u humanitarne svrhe, a kako bi pomogla da se prikupi novac za lečenje njene komšinice, dobre drugarice i meštanke Petrovaradina Dragane Šparović.
Odbornici Skupštine grada danas su raspravljali o tome da se GSP-u odobri zaduživanje kod Evropske banke za obnovu i razvoj od sedam miliona evra za kupovinu 30 autobusa.