Gradsko veće Novog Sada donelo je odluku o finansijskoj podršci porodicama poginulih i teško povređenih u nesreći na Železničkoj stanici koji se desio 1. novembra.
Fokus sa pitanja odgovornosti za stradanje 15 osoba na Železničkoj stanici prebačen je na teren škola, pa umesto da javnost dobije odgovore ko su krivci za nesreću, svedočimo pretnjama nastavnicima.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da protest u Novom Sadu za vreme sednice Skupštine grada predstavlja brutalno nasilje par stotina ljudi.
Profesor Pravnog fakulteta u Novom Sadu Bojan Pajtić izjavio je da su studentske pobune uvek i svuda bile vesnici promena i dodao da su studenti "najproduktivniji i najprogresivniji deo društva".
Država je prodala "Jugoslovensko rečno brodarstvo", državnu kompaniju čiji se profit poslednje dve godine meri u milijardama dinara, i to po ceni dvostruko nižoj od procenjene vrednosti firme.
"Mi nećemo trpeti bilo kakve proteste protiv nas i primenićemo silu da vas sklonimo sa ulica", glavna je poruka koju funkcioneri vlasti šalju građanima.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, komentarišući obrušavanje plafona na nedavno rekonstruisanoj Železničkoj stanici u Ćupriji, rekla je da to ne može da se poredi sa tragedijom u Novom Sadu.