Život - Zdravlje

Čačkanje nosa može biti opasno

Mnogi roditelji deci govore da ne kopaju nos jer je to ružno. Osim što nije higijenski, roditelji to smatraju i nepristojnim, ali većina misli da je ta navika bezopasna.

Znakovi da bubrezi ne funkcionišu

Dokazano je da je kod starijih zdravlje bubrega ključno i za zdravlje kostiju, jer bubrezi filtriraju toksine koji zbog kojih kosti, kako starimo, slabe.

Manje poznate zanimljivosti o ljudskoj psihi

Psiholozi uporno proučavaju ljudski mozak i način na koji on funkcioniše, te broj iznenađenja stalno raste. Međutim, postoji nekoliko stvari koje su manje poznate, a Bright Side prenosi neke od njih.

Dve nagrade za lekare iz Srbije

Stručnjaci iz Srbije nagrađeni su na ovogodišnjem međunarodnom konkursu najboljih lekara i farmaceuta "Internešnal Medis Avords" (International Medis Awards), saopšteno je danas.

Kada ljudi ne peru ruke, a trebalo bi

Zdravstveni radnici kažu da ruke treba prati ne samo nakon odlaska u toalet, već i nakon svakog povratka kući, nakon brisanja nosa, kijanja, kašljanja, kontakta sa životinjama, iznošenja smeća, dodirivanja predmeta kontaminiranih telesnim izlučevinama ili krvlju....Međutim, jedna nemačka anketa pokazala je poražavajuće rezultate.

Jedna od najkompleksnijih operacija aorte izvedena u Srbiji

Zajedno sa svetskim ekspertom prof. Hajncom Jakobom, šefom kardiotorakalne hirurgije na Univerzitetskoj klinici u Esenu, doktori Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje" izveli su, prvi put u regionu, operaciju FET, jednu od najkompleksnijih iz programa aortne hirurgije.