Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je da su ruski vlasnici NIS-a podneli zahtev američkom OFAC-u za produžetak licence za rad, i to na osnovu pregovora sa trećom stranom.
Direktor Centra za paraktičnu politiku Dragan Popović ocenio je da će vlast biti prinuđena da raspiše izbore jer, kako je naveo, "drugi način ne postoji".
Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina kazao je da prekogranične saradnje i mediji koji prekogranično emituju program u Srbiji, "ne treba da postoje u etru na teritoriji države".
Očekuje se da će slika "Portret Elizabete Lederer" austrijskog slikara Gustava Klimta, koja će sledeće nedelje biti izložena na aukciji Sotbija u Njujorku, dostići cenu veću od 150 miliona dolara (129,6 miliona evra).
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se prostor na kome se nalazi zgrada Generalštaba ne prodaje, već će, kako kaže, biti dat u zakup na 99 godina.
Poslanici Skupštine Srbije danas nastavljaju drugu redovnu sednicu jesenjeg zasedanja raspravom o listi kandidata za izbor članova Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM).
Gitarista i osnivač američkog glem rok benda "Kiss" Ejs Frehli preminuo je od povreda glave koje je zadobio u padu ranije ove godine, utvrđeno je obdukcijom.
Zagrebačka gradska skupština većinom glasova prihvatila je zaključak vladajuće koalicije u Zagrebu o zabrani korišćenja ustaških simbola u prostorima kojima upravlja grad.
Četvorogodišnji dečak iz italijanskog grada Areco doveden je u hitnu pomoć zbog sumnje na trovanje kanabisom, nakon što je pojeo keks pripremljen s ovom supstancom.
Uprava za veterinu kaže da se u medijima i na društvenim mrežama sve češće pojavljuju netačni i pojednostavljeni navodi u vezi sa upotrebom antibiotika, aditiva i hormona u mesu i proizvodima životinjskog porekla.