Skup podrške Slavici Filipović, Vesni Vrekić i Mirjani Mihajlov, nastavnicama koje su dobile otkaz, održaće se danas, 29. maja ispred Gimnazije i stručne škole "Svetozar Miletić" u Srbobranu.
Sve je više fakulteta koji se odlučuju za onlajn nastavu, međutim pitanje je za koliko studenata se takva nastava organizuje, pošto se veliki broj njih tome protivi.
Američki sud je blokirao stupanje na snagu carina američkog predsednika Donalda Trampa koje on naziva Danom oslobođenja, presuđujući da je on prekoračio svoja ovlašćenja.
Građani Srbije proteklih godinu dana nisu imali priliku da osete poboljšanje životnog standarda, a u pogledu radnih prava i socijalne zaštite nejednakosti su produbljene.
Istoričar Milan St. Protić kaže da stalno zaobilazimo glavnu temu, a to je Aleksandar Vučić, čiju neopozivu ostavku treba tražiti, da to treba da bude zahtev, pa tek posle toga izbori.
Nemačka će pomoći Ukrajini da na svom tlu proizvodi rakete dugog dometa, izjavio je kancelar Fridrih Merc na sastanku sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Berlinu.
Automobilski koncern Stelantis imenovao je Italijana Antonija Filozu za generalnog direktora, kao naslednika Karlosa Tavaresa koji je u decembru prosle godine podneo ostavku.
Suočen s kontinuiranim političkim protestima kod kuće, predsednik Srbije Aleksandar Vučić hoda po geopolitičkoj žici, dodvoravajući se Pekingu i Moskvi dok prkosi Briselu, ocenio je magazin Parlament.
Sednica Apelacionog veća Suda Bosne i Hercegovine (BiH) u predmetu protiv predsednika Republike Srpske (RS) Milorada Dodika zakazana je za 12. jun, saopšteno je iz Suda BiH.