Iako je broj akcijskih ponuda u trgovinskim lancima povećan za pet do 10 odsto u odnosu na prošlu godinu, beleži se pad kupovine potrošača od 6,1 odsto.
Ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji Kristofer Hil je izjavio da bi "želeo da Srbija shvati i prizna da je Kosovo nezavisna država", ali je problem kompleksniji od toga.
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal uputilo je dopis redakciji KRIK-a kojim traži audio-snimak na kome se čuje žandarm Nenad Vučković Vučko kako razgovara sa svojim saradnicima.
Nedeljne novine iz Bačke Palanke prodate su po treći put kompaniji "Premijus" d.o.o. koja se bavi građevinarstvom, saopšteno je iz Udruženja novinara Srbije (UNS).
Pripadnici Federalne uprave policije uhapsili su u Bihaću pet osoba zbog sumnje da su oteli državljanina Pakistana i za njegovo puštanje na slobodu tražili 15.000 evra od njegovih prijatelja.
Radiotelevizija Srbije (RTS) potpisala je ugovor za emitovanje nove sezone i do sada najskupljeg kviza "Stigni me ako znaš" iako ne zna šta tačno plaća, prenosi danas Pištaljka.
Bruto devizne rezerve Narodne banke Srbije (NBS) na kraju septembra ove godine iznosile su 24,18 milijardi evra, što je njihov najviši nivo od 2000. godine, saopštila je danas NBS.
Srbija je prva zemlja u Evropi prema broju masovnih ubistava u prethodnih 10 godina, izjavio je za NIN docent Evropskog centra za mir i razvoj Univerziteta za mir UN Aleksa Vajzner.
Guvernerka Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković i ministar finansija Siniša Mali sastali su se s visokim predstavnicima Međunarodnog monetarnog fonda (MMF).
Rok za podnošenje zahteva za priključenje nelegalnih objekata na struju, vodu, kanalizaciju ili grejanje ističe za četiri dana, odnosno u nedelju, 15. oktobra.