Fondacija za istraživanje Alchajmerove bolesti pokrenula je lutriju u kojoj je glavna nagrada slika Pabla Pikasa iz 1941. godine pod nazivom "Tete de femme" (Ženska glava), procenjena na više od milion evra.
Povodom Međunarodnog dana borbe protiv korupcije, juče su u Vranju dodeljena korupcijska i antikorupcijska priznanja za 2025. godinu, a u okviru akcije "Čuvamo jug Srbije od korupcije".
Državna energetska kompanija UAE "Adnok" pojavila se kao glavni kandidat za kupovinu ruskog većinskog udela u jedinoj rafineriji nafte u Srbiji, dok Beograd postaje sve frustriraniji zbog odugovlačenja Moskve.
Predsednik SAD Donald Tramp planira da uvede obavezu za sve strane turiste, da prilikom ulaska u SAD dostave podatke o svojim nalozima na društvenim mrežama za poslednjih pet godina.
Pravnica Centra za pravosudna istraživanja (CEPRIS) Sofija Mandić ocenila je da je rano govoriti o tome da li je ministar kulture Nikola Selaković, u slučaju "Generalšab", "pušten niz vodu".
Rašireno nepoverenje građana u institucije možda se najbolje vidi na primeru Zrenjanina, gde mnogi građani i dva meseca nakon što je zvanično objavljeno da je voda bezbedna za piće, kupuju flaširanu vodu.
Premijer Crne Gore Milojko Spajić reagovao je na izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će predsednici Evropske komisije Ursuli fon der Lajen predložiti da ceo Zapadni Balkan uđe u EU zajedno.
Kineski astronauti ugradili su zaštitu od svemirskog otpada na trajno naseljenoj svemirskoj stanici Tijangung, saopštila je kineska Agencija za humano svemirsko letenje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da danas ima važan sastanak sa čelnicima EU Ursulom fon der Lajen i Antoniom Kostom u Briselu i dodao da će im predložiti da ceo Zapadni Balakan zajedno prime u EU.
Hrvatski sabor razmatra Zakon o naplati putarine kojim se od 1. marta 2027. uvodi elektronska naplata putarine bez zaustavljanja vozila, zasnovana na ENC uređaju i automatskom očitavanju registarskih tablica kamerama.
Ruski vojno-transportni avion An-22 srušio se danas u Ivanovskoj oblasti, više od 200 kilometara severoistočno od Moskve, saopštile su tamošnje vlasti i dodale da su svi u letelici poginuli.
U Užicu, Novom Pazaru, Lazarevcu i na dve merne stanice u Nišu, od 20 do 20.59 kvalitet vazduha je bio "izuzetno zagađen", objavila je Agencija za zaštitu životne sredine.