"Politički nekrofili", "hijene", "lešinari", "ološ", "bednici", "lažovi", "vepar", "goveda", "fašistička klika" - reči su koje građani Srbije od 17. maja slušaju u Skupštini Srbije.
Nezavisni sindikat prosvetnih radnika Srbije (NSPRS) poziva poslanike Narodne skupštine Republike Srbije da glasaju protiv izbora Slavice Đukić Dejanović za ministra prosvete.
Hrvatski premijer Andrej Plenković posetiće Srbiju u petak, 23. juna, piše danas zagrebački Jutarnji list, najavljujući njegov sastanak s premijerkom Anom Brnabić,
Gradonačelnica meksičkog pograničnog grada Tihuane izjavila je da je odlučila da živi u vojnoj bazi radi sopstvene bezbednosti, nakon što je dobila pretnje.
Naučnici su prvi put zabeležili dva miliona udaljenih galaksija, kvazara i zvezda, u sklopu inicijative stvaranja detaljne trodimenzionalne karte svemira.
Direktor JP "Srbijavode" Goran Puzović izjavio je jutros da se smiruje situacija sa poplavama koje su pogodile pojedine delove Srbije, ali da se pripremaju i za naredni poplavni talas.
Slavica Đukić Dejanović predložena je za ministarku prosvete, nakon što je Branko Ružić podneo ostavku na tu funkciju. Đukić Dejanović je i ranije bila ministarka u Vladi Srbije, u nekoliko resora.
Hrvatski portal Index.hr organizovao je anketu u kojoj su mnogi veliki košarkaški radnici sa ovih prostora odgovarali na pitanje "Da li je Nikola Jokić najbolji evropski košarkaš svih vremena?"
Poslanici Skupštine Srbije završili su raspravu o predlogu formiranja anketnog odbora posle višednevnog pretresa, a rad će nastaviti danas, kada će u parlament doći i predsednica Vlade Ana Brnabić.
Ministar turizma i omladine Husein Memić najavio je da bi Vlada Srbije trebalo da odobri dodatnih 500 miliona dinara za novih 100.000 turističkih vaučera.
Posao u Tesli je u 2022. godini želelo 3,6 miliona ljudi, a zaposlilo se 29.000 novih radnika, što praktično znači da je za jedno mesto bilo 124 kandidata.
Lider Ekološkog ustanka Aleksandar Jovanović Ćuta rekao je da naredni protest "Srbija protiv nasilja" neće biti u petak, te najavio, kako je rekao, "ofanzivu" na tim okupljanjima građana.