Ministar spoljnih poslova Litvanije Gabrielius Landsbergis kaže da svim zemljama koje pomažu Rusiji u zaobilaženju sankcija treba staviti do znanja da se iste sankcije mogu primeniti i na njih.
Predstavnici DS ostavili su u parku ispreg zgrade Predsedništva sadnicu šljive uz poruku da će "bez korenitih promena" na izborima u državi ostati samo toliko građana da svi stanu pod jednu šljivu.
Od danas roditelji ponovo mogu pokrenuti postupak upisa svoje dece u osnovne škole preko portala eUprava, saopštila je Kancelarija za IT i eUpravu Vlade Srbije.
Curenje amonijaka u hemijskoj fabrici u istočnom ukrajinskom gradu Sumiju, koje je zagadilo široku oblast, suzbijeno je, javili su danas ukrajinski zvaničnici.
Rusko ministarstvo odbrane dalo je rok ukrajinskim vojnicima i "stranim plaćenicima" da danas do 5 sati ujutru polože oružje u zamenu za bezbedan izlazak iz Marijupolja.
Uprava nuklearne elektrane u Černobilju saopštila je da je 50 radnika, koji su bili na poslu otkako su ruske snage zauzele elektranu 24. februara, otišlo kućama.