Hrvatski vrhovni sud potvrdio je presudu zadarskog Županijskog suda koji je 55-godišnjaka osudio na 30 godina zatvora i psihijatrijsko lečenje zbog četiri teška pokušaja ubistva.
Nova komunistička partija Jugoslavije (NКPJ) i Savez komunističke omladine Jugoslavije (SКOJ) saopštili su da će učestvovati na predstojećim izborima u Srbiji.
Promotivni odsek Ministarstva odbrane Slovenije "Postani vojnik" (Postani vojak) objavio je na Fejsbuku apel za izbegavanje korišćenja pirotehnike, ali i poziv za dobrovoljno služenje vojske.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će danas, 27. decembra Novom Pazaru u budžet biti uplaćeno 100 miliona dinara, kako bi mogli da isplate deo dugova EPS-u.
Brzom intervencijom dežurne ekipe Klinike za pulmologiju u Tetovu sinoć je sprečen teži incident kada je jedan pacijent skinuo masku za podršku kiseonikom i zapalio cigaretu.
Kanadski reditelj i producent Žan-Mark Vale, dobitnik Emija za hit seriju "Nevine laži" i drame iz 2013. godine "Poslovni klub Dalas" koja je imala više nominacija za Oskara, umro je u 59. godini.
Ekstremno poskupljenje energenata i energije uvećalo je troškove u poljoprivredi, pa će seljaci jedino uz podršku države znatno veću od dosadašnje moći da održe i uvećaju sadašnji nivo proizvodnje.
Veliki broj žena na društvenoj mreži Tviter poslednjih dana deli svoja iskustva kada su trpele nasilje, a s fokusom na razloge zbog kojih nasilje nisu prijavile.
"Putevi Srbije" apeluju na vozače da budu posebno oprezni i da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu, jer se, prema upozorenju RHMZ, očekuje kiša koja će se lediti na tlu.
Umesto izmene Zakona o visokom obrazovanju, kojom bi se posebnim merama motivisali studenti da postanu roditelji, Vlada Srbije usvojila je zaključak sa preporukama visokoškolskim ustanovama.
U domovima zdravlja u 14 gradova u Srbiji biće obavljeno istraživanje o efikasnosti vakcina protiv korona virusa u kome će učestvovati 1.200 ljudi na principu dobrovoljnosti.
Predstavnik kampanje "Kreni-promeni" Savo Manojlović izjavio je da je taktika Rio Tinta, koji hoće da iskopava litijum u Srbiji, da ovu temu pred izbore priguši, pa kasnije da je reaktivira.
U Srbiji vlada sultanski sistem u kom predsednik Aleksandar Vučić odlučuje kome treba poslati "svilen gajtan" i politički zadaviti, rekao je politikolog Mladen Mrdalj.
Građani Srbije će od 1. januara moći da se prijave za novih 100.000 turističkih vaučera u vrednosti od pet hiljada dinara, koje bi trebalo da iskoriste do 20. novembra sledeće godine.