U poslednja 24 sata preminule su još 34 osobe od posledica koronavirusa u Srbiji, pa je ukupan broj žrtava 7.698, objavljeno je na sajtu Ministarstva zdravlja covid19.rs.
Prvi put u svojoj istoriji Srbija je emitovala zelenu evroobveznicu u iznosu od jedne milijardi evra, ročnosti sedam godina, saopštila je Narodna banka Srbije.
Dva pripadnika pokreta "Levijatan" uhapšena su danas nakon što su urinirali na ulazu u prostorije "Impakt habu" u Beogradu gde se održava "Prajd forum".
Zadrugari iz vodećeg sela po uzgoju voća u maju nisu izvezli konzumne jabuke za 0,5 evra po kilogramu, a sada se žale da će više hiljada tona kvalitetnog roda morati da prodaju za siću.
Udruženje "Sotsko jezero" pokrenulo je akciju prikupljanja novca za namenski traktor za košenje i tri trimera kako bi mogli da nastave sa održavanjem ovog fruškogorskog jezera.
Holandski muzej Van Goga predstavio je dosad nepoznato delo Vinsenta van Goga - skicu za jedan od njegovih najpoznatijih crteža na kojoj starac sedi u stolici s rukama na glavi.
Firma Moskito ADV godinama sarađuje sa Srpskom naprednom strankom, a nedavno je po hitnom postupku od Grada Beograda dobila posao informisanja građana o vakcinaciji.
Komisija za kontrolu državne pomoći odobrila je državnu pomoć od 670 miliona dinara preduzeću Aerodromi Srbije, za upravljanje aerodromom "Konstantin Veliki" u Nišu.
Na međunarodnom nivou Srbija je zaštitila svega tri proizvoda, ali na nivou EU i dalje nema nijednog proizvoda iz Srbije koji ima zaštićeno geografsko poreklo.
Nakon Rajhstaga i Pont-Nefa, vreme je za Trijumfalnu kapiju - Emanuel Makron je juče inaugurirao jedan od najvažnijih pariških spomenika, posthumnu viziju umetnika Krista koji je umro 2020.
Udruženje naftnih kompanija Srbije pripremilo je nekoliko mogućnosti za izmenu akcizne politike, kako bi se rasteretila privreda, ali i iskoristili raspoloživi potencijali za povećanje prometa goriva.