Specijalni sud u Beogradu osudio je na četiri i po godine zatvora advokata Andriju Krlovića povodom optužbi da je za Darka Šarića "prao novac", ulažući u kupovinu firmi u Srbiji sredstva koja su stečena prodajom kokaina.
Narodna banka Srbije upozorila je danas građane na potencijalne opasnosti i rizike u trgovanju binarnim opcijama, odnosno investiranju u određenu robu ili akcije na osnovu predviđanja kako će se kretati njihove cene, što u velikoj meri ima karakteristike klađenja.
Predsednik Udruženja radnika na internetu (frilenseri) u Srbiji Miran Pogačar rekao je danas da Poreska uprava još nije dostavila dokumentaciju zaštitniku građana o tome da li su ti poreski obveznici obavešteni o poreskom zaduženju iako je prošlog petka za to istekao zakonski rok od 15 dana.
Republički javni tužilac Zagorka Dolovac poručila je da će nadležni državni organi nepristrasno i potpuno profesionalno do kraja ispitati sve činjenice i okolnosti u vezi s privođenjem M. Đ. u Pančevu u petak, kojem su prisustvovali Tomo Zorić i Milica Ljubičić.
Ministarka spoljnih poslova Švedske An Linde rekla je da je Švedska proterala jednog ruskog diplomatu kao odgovor Moskvi na proterivanje njihovog diplomate iz Rusije.
Uprkos novom istraživanju koje pokazuje da vakcina AstraZeneka nije delotvorna protiv južnoafričkog soja, Velika Britanija nastaviće da koristi ovu vakcinu protiv kovida-19, saopštio je ministar Nadim Zahavi.
Vlada Crne Gore raskinula je sedam ugovora o koncesiji kojima je bila predviđena izgradnja malih hidroelektrana (MHE), potvrđeno je iz Ministarstva kapitalnih investicija, ministra Mladena Bojanića.
Carinici su danas na prelazu Gradina u saradnji sa policijom otkrili neobičan pokušaj krijumčarenja sredstava za potenciju, koje je jedan naš državljanin "spakovao" u originalne kutije turskih baklava i nargila.
U Sloveniji se zatvara onlajn platforma za trgovanje novoizdatim kriptovalutama tokens.net, koju je osnovao i kojom upravlja kriptomilioner Demian Merlak.
Ministarka kulture i informisanja Maja Gojković najavila je da će predložiti članovima Kriznog štaba za suzbijanje epidemije koronavirusa da na sutrašnjoj sednici razmotre mogućnost prisustva većeg broja publike u pozorištima i u bioskopima.
Rusija je proterala "neke strane diplomate" zbog preduzimanja akcija stranih diplomatskih misija tokom nezakonitih protesta, saopštio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić (68) ponovo je danas saslušan u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, a povodom proširenja krivične prijave koju je protiv njega podnela policija.
Agencija za licenciranje stečajnih upravnika oglasila je prodaju nepokretne imovine Fabrike za proizvodnju vunenih tkanina i prediva u stečaju "Kulski štofovi" iz Kule.