Belorusija zabranila uvoz hrane iz Srbije

Minsk je proširio listu zemalja obuhvaćenih embargom na hranu, na koju su dodati Srbija i Lihtenštajn, prenose beloruski mediji.
Belorusija zabranila uvoz hrane iz Srbije
Foto: Pixabay
Lista, koja je objavljena na Nacionalnom pravnom internet portalu, proširena je kao odgovor na sankcije Zapada, a beloruski mediji prenose da se Srbija krajem prošle godine pridružila petom paketu mera protiv Minska.
Na listi zemalja kojima je u početku stavljen embargo bile su Evropska unija i njene države članice, Sjedinjene Američke Države, Kanada, Norveška, Albanija, Island, Severna Makedonija, Velika Britanija, Severna Irska, Crna Gora i Švajcarska.
Mere će za sada trajati šest meseci, a odnose se na meso, mlečne proizvode, voće, povrće, so i neke druge prehrambene proizvode.
 
Embargo se ne odnosi na robu namenjenu proizvodnji hrane za bebe. 
 
Osim toga, zabrana se neće odnositi na lekove, vitamine, minerale i medicinske proizvode.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Piplfoks

    01.02.2022 17:28
    Odakle su zalutali ovi sirotani kojima su Belorusi braća? Gde ste pogrešno skrenuli?
  • Nikola

    30.01.2022 22:14
    SANKCIJE SU LUDILO
    Stidim se svoje vlade, da li moram i moje zemlje. Par ljudi donesu ovakvu pogubnu odluku
  • Tihi

    30.01.2022 21:39
    Belorusija
    Mi uvodimo sankcije,sramota.Uvodimo sankcije svojim prijateljima,Stidim se i gadim na to.Kada bi bili sluge i radili sta zapad hoce,nebi im Belorusija smetala,ali treba unistiti sve koji su neposlusni globalistima, imali jos negde ponosa i casti u ovom smrdljivom svetu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Proizvodnja ribe u Srbiji u padu dok uvoz raste

Finansijski pokazatelji ukazuju da je delatnost slatkovodne akvakulture i dalje relativno malo i izrazito koncentrisano tržište sa svega 121 aktivnom kompanijom čiji prihodi opadaju već dve godine zaredom.

Visa ukida 2.600 radnih mesta

Američka kompanija za digitalna plaćanja Visa saopštila je da će otpustiti oko sedam odsto zaposlenih, odnosno približno 2.600 radnika, u okviru programa povećanja efikasnosti poslovanja.

SAD uvode nova ograničenja za kineske robote

Administracija američkog predsednika Donalda Trampa planira da uvede zabranu uvoza novih kineskih humanoidnih i četvoronožnih robota, kao i određenih modela kineskih energetskih invertora.

NIS podneo novi zahtev za licencu za rad

Naftna industrija Srbije (NIS) podnela je Ministarstvu finansija SAD novi zahtev za licencu koja bi omogućila nastavak operativnog rada kompanije, prenosi Radio televizija Srbije (RTS).

Cena nafte pala

Cene akcija su se danas uglavnom povećale, a cene nafte opale za skoro 7% jer su se SAD i Iran uzdržali od sukoba dok se razgovara o mogućem nastavku pregovora o privremenom sporazumu o prekidu vatre.