Ova najava je podstakla nove strahove od nestašice i racionalizacije gasa u Evropskoj uniji ove zime.
Referentna cena gasa porasla je na čak 272 evra po megavat-satu (MWh) kada se tržište otvorilo nakon što je Rusija u petak rekla da curenje u opremi gasovoda Severni tok 1 znači da će ostati zatvoren nakon prošlonedeljnog trodnevnog prekida u radu zbog održavanja.
Ovogodišnji skok cena dodatno vrši pritisak na potrošače koji već imaju problema, i primorao neke industrije da zaustave proizvodnju, preneo je Rojters.
Evropa je optužila Rusiju za prekid snabdevanja energentima u znak odmazde za sankcije Zapada uvedene Moskvi zbog njene invazije na Ukrajinu. Moskva, s druge strane, kaže da je Zapad pokrenuo ekonomski rat i da su sankcije ometale rad gasovoda.
Gasovod Severni tok, koji ide ispod Baltičkog mora do Nemačke, isporučivao je ranije oko trećine gasa koji je Rusija izvozila u Evropu, ali je već radio sa samo 20 odsto kapaciteta pre nego što su tokovi zaustavljeni prošle nedelje zbog održavanja.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 5
Zebra
Seljak
Bravo za Rusiju
EU je do proleća u 19. veku.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar