NIS prodaje bugarsku filijalu

Naftna industrija Srbije, koja je pod ruskom kontrolom, saopštila je da je upravni odbor odobrio prodaju filijale NIS Petrol Bugarska, koja je u njenom potpunom vlasništvu.
NIS prodaje bugarsku filijalu
Foto: 021.rs
Kako prenosi portal SeeNews, NIS se na to odlučio jer se suočava sa problemima u poslovanju u Bugarskoj.
"Transakcija se odnosi na prodaju potpunog udela kompanije NIS u filijali", navodi se u finansijskom izveštaju kompanije za prvu polovinu godine i dodaje da će dalji detalji biti objavljeni kada ishod bude poznat.
NIS je takođe pokrenuo postupak za konverziju ukupnih neizmirenih potraživanja u akcijski kapital NIS Petrola Bugarska, što je obično korak za pojednostavljenje bilansa stanja filijala pred planiranu prodaju, preneo je seenews.com.
U Bugarskoj NIS upravlja mrežom od 22 benzinske stanice. Udeo kompanije na tržištu motornih goriva u Bugarskoj bio je u prvoj polovini godine 2,6 odsto a udeo na maloprodajnom tržištu 1,9 odsto.
 
NIS je ranije ove godine saopštio da razmatra izlazak iz poslovanja u Bugarskoj i Rumuniji, gde je vlasnik 19 benzinskih stanica, zbog teškoća sa kojima se suočava na tim tržištima.
 
U finansijskom izveštaju se ne navode planovi za Rumuniju, piše SeeNews.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Veljko

    01.08.2025 17:56
    Kada misle nas da ostave na miru… kad uhapsimo ceo dos ds sps ko je u to vreme vladao i probamo da nakupimo
    400 miliona i jos jedno milijardu ipo da dobacimo i onda nam mozda prodaju… nas nis
  • Zamenik zamenika

    31.07.2025 22:35
    Rusija kao svaka raspikuća,razbojnik i nasilnik rasprodaje imovinu da ulaže u još više razaranja i destrukcije do svoje potpune propasti i ekonomskog i moralnog sloma.
  • Patriota

    31.07.2025 20:08
    Nis nacionalizovati,i vratiti u državne ruke.I onako od Rusa nikakve vajde.Samo štete.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Bogatiji nego ikad: Kako Tramp zarađuje iz Bele kuće

Američki predsednik Donald Tramp od početka svog drugog mandata uložio je ogroman novac u različite sektore. Kritičari mu zameraju da koristi svoj položaj – i to prilično otvoreno – kako bi uvećao lično bogatstvo.

Tramp udvostručio carine na uvoz iz Indije

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donald Tramp udvostručio je danas carine na uvoz iz Indije, čime one sada iznose 50 odsto i time naneo ozbiljan udarac odnosima Vašingtona i Nju Delhija.