U decembru su prihodi Rusije od nafte i gasa pali 43,3 odsto u odnosu na isti period prošle godine, na 5,7 milijardi dolara, preneo je Tas.
Istovremeno je Federalna carinska služba saopštila da je spoljnotrgovinski suficit Rusije u periodu januar-novembar 2025. godine smanjen za 10,48 odsto u odnosu na isti period prošle godine i iznosio je 124,7 milijardi dolara.
Izvoz je u tom periodu smanjen za 20,8 milijardi dolara, na 373,7 milijardi, dok je uvoz smanjen za 6,2 milijarde dolara, na 249 milijardi.
Izvoz u evropske zemlje je opao za 16,3 odsto na 52,2 milijarde dolara, dok je uvoz smanjen za 3,3 procenta na 64,6 milijardi dolara.
Izvoz u azijske zemlje je smanjen za 2,6 odsto na 290,8 milijardi dolara, dok je uvoz iz tih zemalja opao za 3,3 odsto na 165,8 milijardi.
Ruski izvoz u afričke zemlje je opao 13,2 odsto na 19,6 milijardi dolara, dok je uvoz porastao 28,7 procenata na četiri milijarde.
Izvoz u Severnu i Južnu Ameriku je porastao 1,3 odsto na 10,9 milijardi dolara, dok je uvoz iz tih zemalja uvećan za 8,8 odsto na 14,5 milijardi.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar