Tabaković: Inflacija u januaru 2,4 odsto

Guvernerka Narodne banke Srbije (NBS) Jorgovanka Tabaković izjavila je danas da je inflacija u Srbiji u granicama cilja i da će tako biti i u srednjem roku.
Tabaković: Inflacija u januaru 2,4 odsto
Foto: 021.rs
Tabaković je na predstavljanju mesečnog izveštaja NBS o inflaciji navela da je inflacija u januaru iznosila 2,4 odsto.

"Međugodišnja inflacija do septembra ove godine kretaće se oko centralne vrednosti cilja, koji je tri odsto, sa odstupanjem plus ili minusa 1,5 odsto, a zbog efekta niske baze krajem godine iznosiće oko četiri odsto", kazala je ona.

Po proceni NBS, kako je istakla, rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) u Srbiji, koji je 2025. bio dva odsto, ove godine iznosiće 3,5 odsto.
 
Tabaković je navela da će rast BDP-a biti vođen domaćom tražnjom i investicijama.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • zgađen

    21.02.2026 07:49
    Fuj
    Lažem te Bože dokle se može.
  • Boriša

    20.02.2026 21:32
    Ko još može poverovati Cici?
  • Zamenik zamenika

    20.02.2026 20:05
    Jorgovanka Tabaković, guvernerka NBS je rođena 21. Marta 1960. godine u Vučitrnu. Po sili zakona ona bi trebala da je već godinu dana u penziji jer 21.Marta 2026. godine puni 66 godina života. Očekujemo da javnost što pre bude obaveštena o njenom penzionisanju.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Meta počela da deli planiranih 8.000 otkaza

Kompanija Meta počela je da sprovodi plan za ukidanje oko 8.000 radnih mesta širom sveta, a mnogim zaposlenima je preporučeno da rade od kuće dok traje taj proces, objavio je Blumberg.

IKEA otpušta 850 radnika

Švedska kompanija IKEA, koja se bavi proizvodnjom nameštaja, najavila je da će otpustiti 850 radnika u 63 zemlje u okviru kampanje smanjenja troškova usled opadanja potražnje.