Autor: RTS

Info
05.03.2026.
09:17
Ambasador Rusije Aleksandar Bocan-Harčenko odgovorio je kako bi Moskva reagovala ako bi Srbija uvela sankcije Rusiji.
  • Vojkan

    06.03.2026 10:21
    Mene kao Srbina je sramota zbog pojedinih komentara ovde!
  • Hmm...

    06.03.2026 08:03
    !
    Pa Srbija je baš onako "važan" faktor Rusiji, kojoj baš zabole za nas, dobri smo samo za neka sitna politička prepucavanja, a i to samo na papiru...
  • Ivan

    06.03.2026 05:37
    Klovn
    Kad ovakve bitange budu na prinudnom radu ,a ne da glume diplomate i lobiranje za sve pare tad će Rusija imati diplomatiju i biće Rusija a ne kakva kvazi federacija.
  • Penzioner

    06.03.2026 03:35
    Baš sam se nasekirao
    Da znaš koliko me interesuje šta bi Rusija uradila da joj se uvedu sankcije. Što je nekad govorila moja baba, kao lanjski sneg. Treba se pod hitno otarasiti tog zla. Ne trebaju nam uopšte. Kroz istoriju su nam samo zlo nanosili i samo gledali svoje interese i to uglavnom na našu štetu.
  • Particulare matter

    06.03.2026 03:16
    Onda bi sankcije rusiji trebalo uvesti odmah, bez odlaganja i izuzetka, i nadati se da će rusi održati ovo obećanje
  • Plaćač poreza

    06.03.2026 00:37
    Malo je reći da živim za taj dan. Malo, jer bez toga nema oporavka ove zemlje ma ko da dođe na vlast. I to će se jednom desiti. Pitanje je samo koliko ćemo propatiti do tada?
  • Miro

    05.03.2026 21:42
    Srbi su za Rusiju poslusne sluge, fanaticki obozavaoci, i bezuslovno prihvataju s e sto im Rusija nametne. Sta bi Rusija vise htela.
    Mi smo samo njihovo orudje za rusko nerviranje i sabotiranje zapada.
  • Dacko

    05.03.2026 19:23
    Ostrva reakcija
    Mislim da bi tad Moskva izrazila zabrinutost, i ostrvo osudila taj potez!
  • Уз дужно поштовање

    05.03.2026 17:48
    Realno
    Uveo bi Vucic sankcije ali mu je problem stav naroda.Kostace ga i one beznacajne uvedene Belorusiji koje nicim nije zasluzila posebno ne Lukasenko.Da su rusi cvecke nisu.Ako nista drugo na njihovim tenkovima su dovezli Tita,sankcije1993.koje sam dobro zapamtio,podrska interesa Bugrske,Albanije,Makedonije i CG na stetu Srbije...Trebalo bi sve to da isprave da bi imali noje poverenje.
  • Brundo

    05.03.2026 16:07
    Stavila bi Srbiju da listu neprijateljskih drzava.Eto sta bi uradila.Udarila bi kontra mere Srbiji.Ukinula bi isporuke gasa ili po nastavlla po mnogo vecoj ceni da nam prodaje gas.Vidite da Katar vise ne proizvodi LNG.Ne da Iran.Kataru je proizvodnja energije glavna grana privrede.Mogu samo da zamislim gde su sad cene LNG gasa.Mozda 5 puta skuplje od prirodnog.Jednog dana ce da bude i 10 puta skuplje.
  • Goci

    05.03.2026 15:49
    Neverovatno zar ne!
    Ako se uvedu sankcije Rusiji? Možda nam konačno Rusija isporuči kriminalce koje Srbija potražuje. E, tada nećemo znati šta raditi i kako postupiti. Zakoni su nam u suprotnosti sa logikom. Nego da smo živi i zdravi do tada. Živeli!
  • Zare

    05.03.2026 13:46
    @Realnost
    Sve bi to bilo lepo kada bi čovek živeo u keliji ili ti ćeliji pa mu ništa drugo ne bi trebalo u žuvotu osim verovanja u Hrista i Ruse, pa šta nam Bog da! Problem je sto putinizam nema nikakve veze s religijom osim sto im služi za propagandu.
  • Pišta

    05.03.2026 13:37
    Isto ko i Mađarskoj.
  • Mikica

    05.03.2026 13:22
    Nije baš tačno
    Nije napravljen južni tok, znači ugovor je nevažeći oko NISa.
  • Zamenik zamenika

    05.03.2026 12:49
    Sankcije ruskim teroristima odmah.
  • Ahab

    05.03.2026 12:35
    Od nji' nista dobro nije doslo...
    Taj "jeftin gas" skupo se placa udomljavanjem spijunskog centra kominterne u Nisu, teroristickih kampova za obuku, a i sam NIS je leglo kgb agenture.
    Ogromnu stetu Srbija ima od ovog laznog i neiskrenog ruskog flerta i neverovatno je sta je sve prosecni krezubi pripadnik stada spreman da guta zarad tog izmisljenog prijateljstva sa mitskim "bratskim narodom" koji Srbe nikada i nigde podrzao nije kada god im je glava bila na panju.
    Stalno tupe o toj rezoluciji o Srebrenici, a nikada ni reci kako su prvi pobegli sa kosova, kako su uveli sankcije pre USA, kako su naoruzavali neo-ustaski rezim u Hrvatskoj, kako je Putler licno odlikovao Mesica i kako tokom bombarvovanja ni prstom mrdnuli nisu da ikako pomognu.
    Da ne idemo dalje u proslost kada su se sa srpskim glavama i teritorijama igrali kao da su kugle na bilijar stolu.
    I sada ova zbabosana saka jada preti i prica ucenjivackim tonom.
    Svaki treptaj oka mu je sicardzijski i proracunat.
    Takav lazni prijatelj gori je od najcrnjeg neprijatelja.
  • Realnost

    05.03.2026 12:31
    Realnost
    Поштовани, наша је молба и жеља да се Србија физички споји са Русијом, што је реално када се узму старе територије ове две сестре у којима живе браћа! Само Вас молимо да пренесете његовој узвишености Све православном Цару, да не заборави Крст који је прихватио на Хиландару, јер је тај крст писле Христовог најтежи! Колико год зло покушавало да нас раздвоји када не може да нас посвади ми ћемо живети у држави или државама у којој ће граница која не сме да се пређе бити човек и његово постојање и бивствовање! Бог да чува православље, Господа Исуса Христа, Бога нашег и Цара православља, да нам Царе изнесеш Крст који си добио, а ми ћемо помоћи, срцем, молитвом и животом, ако је то воља Господа!!!
  • lazni prijatelji

    05.03.2026 12:05
    Kakav ste samo masakr napravili u glavama ljudi sa vasom hibridnom propagadnom, trebalo bi vas vec sutra sve poslati za Rusiju, vas i vase sluge odavde.
    Lazni prijatelji su gori od neprijatelja.
  • neka hvala

    05.03.2026 11:51
    Videli smo mi te prijateljske odnose kod price sa NIS-om, svima ste spremni da ga ustupite, samo ne Srbiji. Moraju Srbiji da budu svezane ruke, ovako ili onako. Znate vi kada bi se mi odvezali, da bi se zacas otrgli sa vaseg povodca.
    A upravo gledamo i Iran, kako se okoristio od saveznistva sa vama. Samo navlacite jednu po jednu zemlju da gine za vas interes.
  • Zare

    05.03.2026 10:38
    Saradnja naše dve zemlje je dugotrajna izuzev u nekim ključnim trenucima kada braća Rusi zažmure na jedno oko a ponekad i na oba pa se omaknu i neke sankcije Srbiji.
  • Миле

    05.03.2026 09:59
    Србија нам је драга јер са одушевљем прихвата улогу корисног идиота на Балкану.
  • Dorcol

    05.03.2026 09:51
    To smo videli po tome sto ste prekinuli sav kontakt sa zapadnim svetom.Hajte vi pa polako pakujte stvari.
  • Mile

    05.03.2026 09:46
    Sankcije
    Koliko je zemalja uvelo sankcije Rusiji pa opet saradjuju sa njima, izgleda da samo nama prete prekidom saradnje.
  • Стојан

    05.03.2026 09:33
    Лицемерје
    Па онда мора и Израелу, а и САД који не само да су напали Венецуелу и Иран него су нам и набили царине.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna