Protiv pripadnika Vojske Crne Gore pokrenut je postupak za prestanak službe nakon što se u javnosti pojavio snimak kako on sa još jednim vojnikom peva pesmu četničkom komandantu Dragoljubu Draži Mihailoviću.
Te, ko je za Karađorđeviće ili Obrenoviće, te kamunisti vs. četnici i ustaše, te tzv. socijalisti vs. "zapadna demonkraCija"...!
Na žalost, to već postaje "naša konstanta".
Pa na putu ka EU dozvoljeno je pevati samo ekstremističke pesme o klanju Srba pravoslavaca poput onih u NDH, onda sigurno možeš u EU, što se može videti iz primera tamošnje NDH a sada i CG.
Njegoš se siroma u grobu prevrće jer nije ni slutio koliko će šljama i izdajnika najgore vrste danas obitavati u Crnoj Gori.
Zlo i naopako.
Da su pevali pesme u slavu Netanjahua i drugih genocidnih generala Izraela niko se ne bi oglasavao, pa ni takozvani bošnjaci. Možda grešim, ali nisam nikad do sada video vest da su se bilo koje bošnjačkog udruženje ili organizacija, ili pak muslimanski predstavnici Bosne oglasili zbog genocida nad Palestincima koji se svaki dan prenosi uživo. Srbija ne samo da se nije oglasila, nego i aktivno pomaže taj genocid izvozom oružja Izraelu. Ali mi smo posebna priča, mi smo potpuno prolupali.
Samo nek se ne peva o Drazi da ne ugroze bezbednost CG haha kakvi smo mi smehotresi. Pitam se sta bi bilo da su pevali o Titu ciju su Jugu zdusno Crnogorci razbijali 90tih najvecim odzivom na mobilizaciju. Onda.bi mozda bili pohvaljeni i cin zaradili haha
Ne razumem potrebu ljudi da pevaju takve pesme ni ovde ni u CG (ili onaj Tompson u HR)... Niti se trenutno vodi neki rat pa da pevamo borbene pesme, niti je taj Draža danas relevantan na bilo koji način, sem da se gura prst u oko drugim nacijama.
Drugo, samo to slavljenje Draže Mihajlovića je malo kontradiktorno. Znam da nije baš sve bilo kako smo učili u školi u vreme SFRJ, ali sem na samom početku rata 1941. i posle to čuveno spašavanje pilota, Dražini četnici nisu nešto specijalno herojski uradili u borbi protiv okupatora, a u CG su čak i direktno sarađivali sa njima. Pri tome, čak i da prihvatimo da je bilo preuveličavanja i da D. Mihajlović nije (uvek) direktno naređivao ili znao, mnogi pripadnici tog pokreta, uključujući Đurišića kome se neko setio da diže spomenik u CG, su počinili ozbiljne zločine, pre svega prema muslimanskom stanovništvu i spskim porodicama koje su smatrali komunističkim. I šta sad tu ko peva i slavi - nije mi jasno.
Crna Gora je jedina država i bivša republika SFRJ koja istinski neguje i štiti svoj antifašizam!!! Bravo Crna Goro i nek' je večna slava i hvala Crngorskoj Partizanskoj Gerili!!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
U Crnoj Gori postupak protiv vojnika koji su pevali pesmu o Draži Mihailoviću
Autor: Tanjug
Info
•07.05.2026.
•11:15 > 10:52
Komentari 12
Fića
Na žalost, to već postaje "naša konstanta".
Ivan
Njegoš se siroma u grobu prevrće jer nije ni slutio koliko će šljama i izdajnika najgore vrste danas obitavati u Crnoj Gori.
Zlo i naopako.
Relja
Петар
Milan
Дража
Не судите строго браћо Црногорци!
Mile
Malo realnosti
Dok se komunizam nije pojavio svi su bili Srbi u CG.
Pera
Milan
Drugo, samo to slavljenje Draže Mihajlovića je malo kontradiktorno. Znam da nije baš sve bilo kako smo učili u školi u vreme SFRJ, ali sem na samom početku rata 1941. i posle to čuveno spašavanje pilota, Dražini četnici nisu nešto specijalno herojski uradili u borbi protiv okupatora, a u CG su čak i direktno sarađivali sa njima. Pri tome, čak i da prihvatimo da je bilo preuveličavanja i da D. Mihajlović nije (uvek) direktno naređivao ili znao, mnogi pripadnici tog pokreta, uključujući Đurišića kome se neko setio da diže spomenik u CG, su počinili ozbiljne zločine, pre svega prema muslimanskom stanovništvu i spskim porodicama koje su smatrali komunističkim. I šta sad tu ko peva i slavi - nije mi jasno.
Milan
Serpiko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H