Zvanično je potpisan Memorandum o razumevanju između Republike Srbije i Srpske Pravoslavne Crkve o saradnji na osnivanju Srpskog pravoslavnog Univerziteta Sveti Sava.
SPC dobila ekskluzivnu imovinu u Herceg Novom, vrednu više miliona evra: “Poklon” stigao od ruske firme iz Ujednjenih Arapskih Emirata, ubrzo pošto je patrijarh optužio građane Srbije za Obojenu revoluciju na sastanku s Putinom i kompanijom. rusi opet pokušavaju da mešetare na Balkanu , sada u Crnoj Gori preko SPC.
Потписивање Меморандума о разумевању између Републике Србије и Српске Православне Цркве, као и само оснивање Српског православног универзитета „Свети Сава”, ново је поглавље у заједништву Државе и Цркве, а суштински наставак вишевековне мисије Цркве везане за просветитељство, образовање и неговање светосавских вредности у српском роду.
Jel ovi ovo za ozbiljno?!?!?
Da li ova odgovornost ukljucuje i katolicku crkvu, adventiste, islamsku zajednicu, nazarene......?
Ilili samo mafijase dzipase i clanove trenutno nadlezne stranke?
Da li je Ustav u medjuvremenu promenjen ali to nisu stigli da nam jave?
Ko ima imalo mozga, biće ga sramota da upiše taj fakultet, ali to je i namenjeno onima bez mozga koji u normalnom društvu ne bi ni studirali, već radili fabrici, na njivi itd., kako bi vlast dobila lojaliste. Nema veze stručnost, jer ni crkva nije struka, samo da se dovrši uništavanje ove zemlje i naroda.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Država i SPC potpisale Memorandum o osnivanju Univerziteta Sveti Sava
Autor: Tanjug
Info
•08.05.2026.
•14:00 > 12:28
Komentari 10
Particulare matter
Лиманац
zztop
zoro
Da li ova odgovornost ukljucuje i katolicku crkvu, adventiste, islamsku zajednicu, nazarene......?
Ilili samo mafijase dzipase i clanove trenutno nadlezne stranke?
Da li je Ustav u medjuvremenu promenjen ali to nisu stigli da nam jave?
pajo patak
Jogi Letač
Bore
pajo patak
a ђе, на хиландару ?
možda bolje kod pravoslavne braće копта у синајској пустињи
Valerija
Sova
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H