Turci su uzimali 10%, mi smo se odlučili na 40-50% + 20% PDV = 70% otp. porez, ali bitno da se stranim firmama daju poreske olakšice, besplatna zemlja i pare po radniku...pa se onda čudimo zašto nema biznisa i organskog rasta privredništva; kako da raste kada davimo narod porezima dok jedan privatnik/radnik u privatnom sektoru održava jednog radnika u državnom sektoru i 0.5 penzionera.
Nema napredka tim putem, kad prestanu beneficije stranim firmama ima da odu, a nama dugovi, preduvan državni sektor i sve više penzionera ostaju...zato nam mladi idu: osuđeni su da plaćaju penzioni fond i prevelike poreze od kojih NIŠTA neće dobit - osim da dožive da im država pukne kao balon.
Da bi opstali to treba da rešimo, a ne da jurimo Kineza koji, ako je već zaradio toliko i potrošio u našoj zemlji, je platio 20% tih para kroz PDV.
Da cela Srbija plaća sve poreze koji postoje ne bi mogli da funkcionišemo kao država, pola ljudi bi otišla ili u selo da ne učestvuje u ekonomiji ili bi pobegli u neku drugu državu...
Prosto to su realne činjenice koje većina ili ne razume ili voljno zanemaruje jer ima beneficija od sistema kako sada radi, ili pak vidi da nismo sposobni kao narod da se izborimo sa time dok nam sistem ne prsne kao balon...pa ćemo onda morati to da rešavamo.
U Pančevu rade najmanje tri kineske robne kuće. Nijedna ne izdaje NIKAKVE račune a kamoli fiskalne. A u njima se prodaje roba koja nije samo kineskog porekla. Cene im nisu mnogo niže nego u drugim radnjama. Evo jedan primer:Flomaster za obeležavanje CD/DVD-ova u knjižari platio 40 din. (kupio samo jedan) Potpuno identičan flomaster u pakovanju od 3 kom. kod kineza 150 din.
Pa kada kupujete u kineskim radnjama,rjetko kada da vam izdaju račun.Dakle,trebalo bi sve vlasnike pohapsiti...jer se na takav način ogromna količina robe proda bez poreza.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Državljanin Kine nije plaćao porez, pa uhapšen: Oštetio budžet Srbije za 154 miliona dinara
Autor: 021.rs
Info
•08.05.2026.
•15:37 > 20:36
Komentari 8
R
Nema napredka tim putem, kad prestanu beneficije stranim firmama ima da odu, a nama dugovi, preduvan državni sektor i sve više penzionera ostaju...zato nam mladi idu: osuđeni su da plaćaju penzioni fond i prevelike poreze od kojih NIŠTA neće dobit - osim da dožive da im država pukne kao balon.
Da bi opstali to treba da rešimo, a ne da jurimo Kineza koji, ako je već zaradio toliko i potrošio u našoj zemlji, je platio 20% tih para kroz PDV.
Da cela Srbija plaća sve poreze koji postoje ne bi mogli da funkcionišemo kao država, pola ljudi bi otišla ili u selo da ne učestvuje u ekonomiji ili bi pobegli u neku drugu državu...
Prosto to su realne činjenice koje većina ili ne razume ili voljno zanemaruje jer ima beneficija od sistema kako sada radi, ili pak vidi da nismo sposobni kao narod da se izborimo sa time dok nam sistem ne prsne kao balon...pa ćemo onda morati to da rešavamo.
Konj
kolera
Liqudator
Bojkot ako hoćete možete samo ako mi uopste znamo sta je bojkot.
Žarko
Sad će opet precednik da zove i izvinjava se njima,čeličnim prijateljima ( čitaj: pajtosima u kradji).
Pađenski
Pera
Majka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H