Javno mnjenje u Srbiji je podeljeno po pitanju članstva u Evropskoj uniji, sa gotovo jednakim procentom građana koji imaju pozitivnu ili negativnu sliku o EU.
Više od 70% ne veruje u budućnost EU, ali zato 51% želi u EU?????
Tačnije tih 51% mislii da će imati koristi od ulaska u EU, i to momentalno. To se naravno neće desiti, imamo primer Hrvata.
Narod kojem je dosta bezvlašća zadnjih 26 godina, jednostavno ne vidi spas u domaćoj političkoj sceni. Ali zato gleda u inostranstvo. Jednostavan trik kojim je srušen Milošević u Oktobarskoj revoluciji.
Naravno da EU nije odgovor, anije ni dogovoren od strane SAD i partnera.
Ne palite se ljudi, nema ništa od toga.
Ja ne znam sta je sa vama ljudi, primili se svi hoce li gradjani u EU ili ne, pa vidite da oni nas nece, jel da hoce vec bi bila clanica.
Krivite Vucica, pa treba svi da podjemo prvo od sebe samog, svuda ima problema, a vi prvi okrecete glavu i govorite nije moj problem, nece nama niko iz EU reci dodjite da vam pomognemo, nego hoce da znaju sta dobijaju ako nas prihvate, samo korist se gleda. Opametite se i prestanite samo da pljujete i mrzite, pa makar to bio i Vucic, budite primer promene, ocistite svoje dvoriste i pomozite komsiji da ocisti njegovo, pa tek onda dalje vece stvari.
EU koja je bombardovala SRJ, koja je igrala odlučujuću ulogu u podršci kosovskog režima na štetu građana Srbije. EU koja poništava izbornu volju "članica", širi konstantnu bezumnu propagandu za rat protiv Rusije i oduvek prezire sve slovenske narode. EU koja samu sebe dovodi u egzistencijalnu krizu na svim mogućim poljima poput imigracije, nataliteta, energetskih resursa. EU koja priča o demokratskim vrednostima dok podržava genocidnu politiku Izraela, bezumne ciljeve Američke imperije, i potpuno ignoriše interese svojih građana...
Da, zašto se ne bismo priključivali tom "rajskom vrtu" zvanom EU.
Isplati se, zbog pristupnih fondova, zbog lakšeg putovanja, zbog ukidanja roaminga, a možda i najviše zbog toga što EPPO istražuje i hapsi na sve strane lopovčine koje ovi naši nikad ne bi dirali.
Ovde je klima skroz ok: poljoprivreda, hrana, voda, 10% pametnih ljudi, 89% poslušnih prestrašenih dobrica, koji će da prate vodjstvo.
Onaj 1% je udruženi kriminal.
Mi yreba da biramo da li hoćemo da nas vodi neko pametan, ili u strahu da budemo ubijani bičevani i terani.
A EU neEU, BRICKS -neBRICKS... kada ima zdrave hrane, ima svega: možemo trgovati.
Budimo bolje pametni, nego terani i rasterani.
Studenti su pametni. Imaju posle studiranja prave diplome, znači oni su dobri, valjani.
Kriminalci kupuju diplome, znači nisu pametni, nego su zli.
EU dozvoljava vladavinu prava.
Imaju i oni korupciju. A mi treba da aktiviramo pamet.
Ok, vidim da je situacija nejasna pa da napisem moj stav. Zivotom cu braniti opciju protiv Vucica i EU. Moj motiv je sto godina iskustva moje porodice.
Ne treba nam EU, mi smo zreli za totalnu, sanitarnu izolaciju, diktaturu i crnu rupu na mapi. Već smo na pola puta do uspeha, pola naroda su lopovi a druga polovina zombiji.
Рон Џереми
08.05.2026 • 21:14
Да се не лажемо, корист је обострана.
У нашем случају "српске елите" имају највећу а сиротиња ће се задовољити безвизним режимом.
Лицемери из ЕУ су одавно извукли више него што су дали.
Komentar odgovara imenu: šta je iko mogao da izvuče iz zaprdnute Srbije? Šta? Holesterol i aflatoksin?
Nemojte u EU, šta više: nećemo vas! Jedva sam pobegao od vas ne trebate mi
Stvar je vrlo jednostavna. Ako želimo pravnu državu, jake institucije i demokratiju onda je jedini put ka tome članstvo u EU. Ako želimo autokratiju, diktaturu, nacionalizam, šovinizam i korupciju, onda nemamo šta da tražimo u EU, i treba da postanemo ruska, kineska, turska ili arapska gubernija. E sad ako je većina građana Srbije za ovu drugu opciju, od Vučića nema boljeg kanditata za diktatora, tako da ga nema smisla ni rušiti. Treće opcije na žalost nema. Na građanima Srbije je da odluče kakvu budućnost žele: u EU ili van EU.
Evropa se ne plaši. Evropa je strpljiva. Postoji razlika, i to je vrsta razlike koja okončava civilizacije. Jedna zemlja. Jedan ludak s brkovima i zlobom. To je bilo sve što je trebalo da ceo kontinent plane u plamen 1939. I kada se to desilo, udružena industrijska moć Sovjetskog Saveza
i Amerike potrošila je godine samo da dobije oslonac. Godine. Protiv jedne zemlje koja je skrenula s prave mere.
Sada zamislite šta se desava kada ceo kontinent sa 500 miliona ljudi odluči da je dosta. Ovo nije skup birokrata koji srču sojin latte i omekšali su od previše otvorenih granica i biciklističkih staza. Ovo je kopno koje je izrodilo rimske legije, mongolske kontranapade, Napoleonove ratove, dva svetska rata i dovoljno vojne doktrine da napuni biblioteku veličine zgrade . Evropljani nisu zaboravili kako se bori. Oni su samo svesno, namerno
odlučili da prestanu, jer su videli gde to vodi. Zato je stvorena EU. Nazvati to slabosti je kao nazvati penzionisanog šampiona u teškoj kategoriji kukavicom zato što ne udara neznance u supermarket. Oni koji to ne razumeju brkaju suzdržanost sa pokornosti. Hiljadu godina stari ratnički kontinent koja tiho sedi za stolom se
ne plaši borbe. Ona samo čeka da vidi da li se borba isplati. Za sada ne.
,,Trenutnu situaciju u zemlji 60 odsto ispitanika u Srbiji ocenjuje kao lošu a 38 odsto kao dobru, što je kao i u EU.,, Ovako ce zavrsiti izbori u korist studenata i opozicije.
Ovo istrazivanje nije radio ,,faktor plus,, vec nezavisne institucije iz EU. Tih 38% je MAKSIMUM koji moze dobiti na izborima SNS i prilepci.
Građani Srbije su svetski šampioni u pogrešnim izborima. Prisetimo se samo četiri decenije unazad... Nisu valjali komunisti pa su izabrali Slobu koji je razbucao (sa ortacima) državu, zalepio sankcije i na kraju bombardovanje sa oduzimanjem 14% teritorije. Onda su stigli DOS-ovci koji su dokusurili ono privrede što je preživelo Slobu, napunili slamarice i takvim svojim uzornim ponašanjem doveli uznapredovale kradikale koji rasprodaju i nebo i zemlju za daj šta daš i još koji dan na vlasti. Na osnovu čega bi se mogao izvući zaključak da će ikada odabrati nešto razumno???
Да се не лажемо, корист је обострана.
У нашем случају "српске елите" имају највећу а сиротиња ће се задовољити безвизним режимом.
Лицемери из ЕУ су одавно извукли више него што су дали.
Kao kandidat za članstvo zemlja ima samo koristi. Članstvo u EU donosi samo veću koristi. Bolji život svih građana. Ne potencijalne koristi. Rast ulaganja, ekonomije i jačanje privrede. Rast plata. Pravo na neograničenu boravak i legalni rad u svim državama Evrope. Bezvizni režim sa USA. U svakoj novoj članici je bilo tako. Jedino je problem što Srbija kao članica ne bi mogla da kontrira sama sebi svom napretku i vladavini prava i zakona. Ima još jedan problem. Srbija bi morala da se obaveže da ne sme da se krade a to nije u srpskom nacionalnom interesu radikalsocijalista i suverenista.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
EU u očima građana Srbije: Podrška podeljena, ali većina vidi potencijalne koristi
Autor: Beta
Info
•08.05.2026.
•20:45 > 20:47
Komentari 21
Lala
Izvini a kad je to EU bombardovala Srbiju?
Cime li se ti drogiras?
SK
Više od 70% ne veruje u budućnost EU, ali zato 51% želi u EU?????
Tačnije tih 51% mislii da će imati koristi od ulaska u EU, i to momentalno. To se naravno neće desiti, imamo primer Hrvata.
Narod kojem je dosta bezvlašća zadnjih 26 godina, jednostavno ne vidi spas u domaćoj političkoj sceni. Ali zato gleda u inostranstvo. Jednostavan trik kojim je srušen Milošević u Oktobarskoj revoluciji.
Naravno da EU nije odgovor, anije ni dogovoren od strane SAD i partnera.
Ne palite se ljudi, nema ništa od toga.
Djordje
Krivite Vucica, pa treba svi da podjemo prvo od sebe samog, svuda ima problema, a vi prvi okrecete glavu i govorite nije moj problem, nece nama niko iz EU reci dodjite da vam pomognemo, nego hoce da znaju sta dobijaju ako nas prihvate, samo korist se gleda. Opametite se i prestanite samo da pljujete i mrzite, pa makar to bio i Vucic, budite primer promene, ocistite svoje dvoriste i pomozite komsiji da ocisti njegovo, pa tek onda dalje vece stvari.
Srđan
Da, zašto se ne bismo priključivali tom "rajskom vrtu" zvanom EU.
DM
Homofobik
Salamander
Onaj 1% je udruženi kriminal.
Mi yreba da biramo da li hoćemo da nas vodi neko pametan, ili u strahu da budemo ubijani bičevani i terani.
A EU neEU, BRICKS -neBRICKS... kada ima zdrave hrane, ima svega: možemo trgovati.
Budimo bolje pametni, nego terani i rasterani.
Studenti su pametni. Imaju posle studiranja prave diplome, znači oni su dobri, valjani.
Kriminalci kupuju diplome, znači nisu pametni, nego su zli.
EU dozvoljava vladavinu prava.
Imaju i oni korupciju. A mi treba da aktiviramo pamet.
XzX
w/e
Citalac
Leteći taxi
EU.
08.05.2026 • 21:14
Да се не лажемо, корист је обострана.
У нашем случају "српске елите" имају највећу а сиротиња ће се задовољити безвизним режимом.
Лицемери из ЕУ су одавно извукли више него што су дали.
Komentar odgovara imenu: šta je iko mogao da izvuče iz zaprdnute Srbije? Šta? Holesterol i aflatoksin?
Nemojte u EU, šta više: nećemo vas! Jedva sam pobegao od vas ne trebate mi
Лиманац
Ozlojeđeni
Particulare matter
i Amerike potrošila je godine samo da dobije oslonac. Godine. Protiv jedne zemlje koja je skrenula s prave mere.
Sada zamislite šta se desava kada ceo kontinent sa 500 miliona ljudi odluči da je dosta. Ovo nije skup birokrata koji srču sojin latte i omekšali su od previše otvorenih granica i biciklističkih staza. Ovo je kopno koje je izrodilo rimske legije, mongolske kontranapade, Napoleonove ratove, dva svetska rata i dovoljno vojne doktrine da napuni biblioteku veličine zgrade . Evropljani nisu zaboravili kako se bori. Oni su samo svesno, namerno
odlučili da prestanu, jer su videli gde to vodi. Zato je stvorena EU. Nazvati to slabosti je kao nazvati penzionisanog šampiona u teškoj kategoriji kukavicom zato što ne udara neznance u supermarket. Oni koji to ne razumeju brkaju suzdržanost sa pokornosti. Hiljadu godina stari ratnički kontinent koja tiho sedi za stolom se
ne plaši borbe. Ona samo čeka da vidi da li se borba isplati. Za sada ne.
misko
Ovo istrazivanje nije radio ,,faktor plus,, vec nezavisne institucije iz EU. Tih 38% je MAKSIMUM koji moze dobiti na izborima SNS i prilepci.
He, he
Ko hoce u eu , vratice se u crnim vrecama sa istocnog fronta.
Zemlja čudesa
Рон Џереми
У нашем случају "српске елите" имају највећу а сиротиња ће се задовољити безвизним режимом.
Лицемери из ЕУ су одавно извукли више него што су дали.
Dale
Plaćač poreza
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H