Na Dan Evrope (9. maj) deluje da je Srbija ozbiljno zakočena na evropskom putu, smatra glavni urednik portala Savremena politika Nemanja Todorović Štiplija.
Evropska unija je nesavršena.kao i sve drugo, iritantna, dosadna, ali u našoj istoriji ljudska civilizacija nije smislila ništa bolje. Vreme obilja,mira,blagostanja, slobode, demokratije i solidarnosti među narodima koji su se kroz vekove borili jedni protiv drugih je čudo. Neka traje što duže.
Ko je protiv EU taj nema baš visok IQ.
Pre svega EU kao celina ima najbolje obrayovanje, najduži životni vek građana, najbolju socijalnu zaštitu i najveći ideks kvalitetnog života.
Pri tome da ne spominjemo regultive gde se ne mogu podvaliti emulgaotri u hranu ili da se voće prska najgorim otrovima.
Doslovno je trenutno EU najbolje mesto za živeti na planeti, pored svih mana koje ima.
Evropa nikad nece primiti Srbiju u svoju udrugu iskljucivo zato sto nas ne zele u istoj.
Kome to nije jasno nek se nada i krivi vlast ma koja bila.
Ovu su vlast oni doveli na to mesto stiropor revolucijom.
Jos je Smilja Avramov to rekla da kao pravoslavna nacija necemo uci nigde.
Mada ni netreba nama to da se okrenemo sebi imali bi bolji standard od njih ali nam ni to nije dozvoljeno.
Da li tako gledamo i na porodicu recimo kao osnovnu celiju i radimo ono sto vidimo kod drugih il sto mislimo da je dobro za nas.
Previse ubacenih elemenata,prodanih dusa i slepih pored ociju.
Do nas je i dok smo ovakvi da radimo u korist drugih kako ocekujemo da nas neko ceni.
Imamo Dinar a uvoznicka smo drzava kao da ga nemamo.
Cujem mnogo drugih koji bi izasli iz eu oni grese ili ...
Sta nudi eu osim novo ropstvo i to kome globalistima i svemu protiv cega smo se kroz istoriju borili.
Samo za ove koji glasaju za AV i za ove koji žele da ga menjaju, a zajednička crta im je mržnja prema EU.
Poljska ekonomija o kojoj se u Srbiji ne zna i ne govori kao da se krije kao i korist članstva , doživljava istorijski rast, postavši jedna od 20 najvećih u svetu sa nominalnim BDP-om koji je 2026. godine prešao jedan trilion dolara. Ovaj brzi razvoj je rezultat članstva u EU, snažnog domaćeg tržišta i velikih investicija, uz stopu rasta od preko 3.5%. Poljska je postala ekonomska i vojna sila.
EU je DRUGA ekonomija na svetu (zbirno je snažnija od Kine). Život gradjana u EU je UBEDLJIVO, najkvalitetniji i najmirniji na planeti.
Lične slobode i prava su zagarantovana!
Dve stvari čekaju Evropu kako bi postala svetska sila #1, snažnija odbrana i federalizacija. Federalna EU jedna država kao USA.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Todorović Štiplija: Srbija zakočena na evropskom putu, nema političke volje za reforme
Autor: N1
Info
•09.05.2026.
•14:00 > 14:01
Komentari 9
Zamenik zamenika
dragan
goran svilanovic sa temua?
Maxa
Pre svega EU kao celina ima najbolje obrayovanje, najduži životni vek građana, najbolju socijalnu zaštitu i najveći ideks kvalitetnog života.
Pri tome da ne spominjemo regultive gde se ne mogu podvaliti emulgaotri u hranu ili da se voće prska najgorim otrovima.
Doslovno je trenutno EU najbolje mesto za živeti na planeti, pored svih mana koje ima.
Brundo
Dulej
Kome to nije jasno nek se nada i krivi vlast ma koja bila.
Ovu su vlast oni doveli na to mesto stiropor revolucijom.
Jos je Smilja Avramov to rekla da kao pravoslavna nacija necemo uci nigde.
Mada ni netreba nama to da se okrenemo sebi imali bi bolji standard od njih ali nam ni to nije dozvoljeno.
Da li tako gledamo i na porodicu recimo kao osnovnu celiju i radimo ono sto vidimo kod drugih il sto mislimo da je dobro za nas.
Previse ubacenih elemenata,prodanih dusa i slepih pored ociju.
Do nas je i dok smo ovakvi da radimo u korist drugih kako ocekujemo da nas neko ceni.
Imamo Dinar a uvoznicka smo drzava kao da ga nemamo.
Cujem mnogo drugih koji bi izasli iz eu oni grese ili ...
Sta nudi eu osim novo ropstvo i to kome globalistima i svemu protiv cega smo se kroz istoriju borili.
××
I
Particulare matter
Poljska ekonomija o kojoj se u Srbiji ne zna i ne govori kao da se krije kao i korist članstva , doživljava istorijski rast, postavši jedna od 20 najvećih u svetu sa nominalnim BDP-om koji je 2026. godine prešao jedan trilion dolara. Ovaj brzi razvoj je rezultat članstva u EU, snažnog domaćeg tržišta i velikih investicija, uz stopu rasta od preko 3.5%. Poljska je postala ekonomska i vojna sila.
Plaćač poreza
Lične slobode i prava su zagarantovana!
Dve stvari čekaju Evropu kako bi postala svetska sila #1, snažnija odbrana i federalizacija. Federalna EU jedna država kao USA.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H