Autor: FoNet

Info
10.05.2026.
07:01 > 22:15
U Beogradu na vodi prodato je 10.000 stanova, saopšteno je iz kompanije Belgrade Waterfront.
  • Dado

    17.05.2026 20:05
    300€
    Kako je nepomenik naveo, stanovi ce kostati "300€ za kvadrat za gradjane Srbije"
  • Sss

    16.05.2026 19:21
    Jugoslavija
    Je pred raspad imala 22,5 miliona. Sada sve bivše republike ukupno imaju 16,5 miliona. Sve će to ostati prazno i nećemo dugo čekati.
  • Sandra

    16.05.2026 07:31
    Nije mi jasno...
    Gde su živeli svi ovi ljudi kada se nemilice gradi? Rešili da nam proseku i poslednje drvo. Leti, trava je samo zelena u BW, i oko Hyatt-a, bukvalno. Svuda sve sasušeno. Kupuje se i prodaje, a ne možemo da se pohvalimo stopom nataliteta. Ko nam se to prenaselio? Očistiti, porušiti, prodisati. Meni nije smetao ni moj stari Beograd. Volela sam ga više nego sada.
  • Niko

    14.05.2026 20:33
    Prodato 10.000 sagrađeno 6.600
    Komentar nije potreban.
  • Gv

    14.05.2026 15:54
    Vidljivo
    Valjda ce jednog dana biti sve vidljivo ko je i ovom poslu, novac, kakve transakcije ko kome i zasto cinio. Koliko je drzava zaradila a koliko ulozila. Neto zarada koje firme gde su radile koliko od kad postoje profitirale vlasnici. Lepa istraga i istina pred narod i ko su milijarderi postali. Pola Beograda su oteli policija ih cuva verovatno ne bez razloga
  • Kazna

    13.05.2026 13:59
    Bože Pravde
    U ovoj jadnoj, okupiranoj i opljačkanoj Srbijici, sve je kriminal i korupcija.
    Nikako da ne pobegnu.
    Robija, samo robija može da spase ovu zemlju i ovaj narod.
    Himna : Bože Pravde, će ispuniti svoju svrhu.
  • Saša

    13.05.2026 13:48
    Dozvole
    Molim vas da objavite koliko tih zgrada ima upotrebnu dozvolu i da li je normalno keširati lovu za tako skupe nekretnine
  • Snežana

    13.05.2026 06:17
    Za kratko vreme Srbija je vodeća zemlja po milionerima/milijarderima
    Pošteno zaradili, noslili gajbice.
  • RVI

    12.05.2026 20:06
    10000
    Koliko je mojih saboraca dobilo stan?
  • Samo posmatram

    12.05.2026 18:35
    Da li su i ove zgrade dobile omolovane trobojke i parole po fasadama?
  • Realan

    12.05.2026 17:36
    Sumnjivo
    Ova Jelena je tako zalegla da brani vlast da je očigledno ko je i sa kojih pozicija nastupa. Tim pre što nijednom rečju ne pomenu pranje para. Ti kupuješ stan od 300, 500, 7000 hiljada € i niko te ne pita odakle i jesi li na njih platio porez. E, kad kupiš stan platiš porez na njega tek tada nešto ode u budžet i ti si novac od droge, krađe, korupcije... oprao tim stanom koji je sad potpuno legalan. Pritom, 70% tih stanova kupuju se za gotovinu. Kao da kupuješ peglu!
  • Dušan Bursać

    12.05.2026 13:48
    Jeleni i sličnim botovima
    Građevinarstvo vuče napred svaku državu, kad je transparentno, a kad nije, onda kajmak skida klan, a nama ostaju mrvice ( sijalična grla i sl.) Računica je prosta - BWF će u brutu izaći na 3 miliona kvadrata puta 5.000 $ po kvadratu i to čini bruto 15 milijardi $. Troškovi klana su oko 1.000 $ po kvadratu, što daje neto od 12 milijardi $ .Troškovi su niski jer klan plaća samo građevinske troškove, a gradsko građ. zemlj. i infrastrukturu je natovario nama kroz "Lex specialis"-e.
    Dakle, deli se kolač težak 12 milijardi $.... samo od BWF, a gde su EXPO, putevi, pruge...
    I ja bi ga branio svim mogućim sredstvima.
  • Đole

    12.05.2026 11:47
    Ne mislite
    Toliko slepih gresnika koji misle na lepe domove i dobre dane koji dolaze....
    Svi koji idu u gradove za manje od pet godina ce biti robovi milion puta gore nego covid.....necete nista bez odobrenja AI raditi ni trositi ni putovati
  • Jelena

    12.05.2026 11:31
    1000 poslova
    Nadam se da cete razumeti da u ovoj zemlji postoji bas mnogo ljudi koji jako puno rade i zaradjuju i mogu da priuste stan koji danas obzirom na druge cene i nije nedostizan,kvadrat na periferiji je 3000e. Sa druge strane 1000 poslova se stvorilo zbog bw i morate da ste slepi da ne vidite to. Svi stanovi dolaze samo sa sijalicnim grlom,nijedna zgrada nema roletne...sve to mora da se kupi i samim tim sansu dobijaju i firme za osvetljenje,enterijere, samostalne radnje i ako pitate preduzetnike reci ce vam da je zaista puno prilikaza posao poslova uradjeno zahvaljujuci bw. Ukoliko nekome nedostaje zmijarnik,blato i trosne kuce imate na v.vodama pa ponesite stocic i popijte kafu tamo. Takodje treba napomenuti da i u drugim.gradovima ima rasprodatih zgrada, Indjija , Vrsac, Kragujevac...a vama koji zamisljate da cete ne znam sta kad se promeni vlast...nije vlast kupila stan...nego covek..i nije svaki.covek lopov,ali judi kad prosudjuju uvek krenu od sebe i sebi poznatog. Zivela Srbija
  • Zvalavi iz Bugojna

    12.05.2026 10:56
    Ovde je jedan napisao da su pozoriste i muzeji nekome sund. Ne mogu da verujem da ima onih koji tako razmisljaju, no ovo je zemlja Srbija i onda me ni to ne cudi.
  • Dukara

    12.05.2026 09:58
    Računarska neinformisanost
    Momci iz matematike jedinica ko vrata.
    34 zgrade = 6600 stanova
    Za dodatnih 24 zgrade (ukupno 58) verovatno još oko 5000 stanova. Ukupno verovatno oko 11000 stanova. Još da se proda oko 1000 stanova. Za ovih dodatnih 24 zgrade verovatno prodato pre gradnje....
    Pozdrav matematičkim genijima
  • Svetlana

    12.05.2026 09:39
    Bravoooo!
    Svaka cast!
    Prelepo je sve sto je uradjeno!
    Srecno svima onima koji zive u ovim zgradama!
  • Rutina

    12.05.2026 08:39
    Napravili 6 prodali 10. Ako sam dobro procitao
  • Лоример

    12.05.2026 07:28
    Чек чек
    Изградили 6.600 станова, а продали 10.000?
    Овде нешто страшно смрди, не звао се ја Лоример :)
  • Звонком

    12.05.2026 06:55
    Некоме су позоришта и музеји шунд. Неки мисле да радови у насељу Београд на води коче увођење канализације на другој обали иако је то друга Општина... Тешко нам је баш угодити. О памети и знању критичара шта рећи, сами су све рекли.
  • Liqudator

    11.05.2026 21:23
    Stariji će se odmah setiti da je ne tako davno postojao porez na šund upravo "većinski" stanovnici ove naseobine nastale potezom kompletnih idijota su bili porezni obvenici poreza na šund vlast je bila samo malo drugačija u sazivu i rasporedu imenima poslaničkih grupa eto .
  • Miško

    11.05.2026 20:31
    Naselje preko Save ima septicke jame!
    Beograd na vodi je trebao biti kolonija za umetnike i izlozbene galerije za njihove radove a ne ovo sto je sad.
    Direkcija za izgradnju je dala stanove za tu zemlju onima koji su se bespravno uselili u železničku imovinu i bez ikakve
    stambene liste. Mnogi su izigrani!

  • KoJeOvdeLud

    11.05.2026 18:08
    Jel se u restauraciju (pošte) racuna I kad srušiš objekat do temelja?!?!?!
  • Milan

    11.05.2026 14:06
    @Bhm
    bravo za komentar iz edicije "nisam za ovu vlast ali ..."
  • mr

    11.05.2026 13:32
    Srbiju Bog čuva,ipak
    Sigurno su to jako kvalitetne zgrade i objekti sa najkvalitetnijim materijalima i napravljene uz strogo postovanje propisa i zakona u toj oblasti prava... mislim da su kao i vecina stambenih zgrada, mozda i mnogo bolje", izgradjenih unazad 25godina u gradovima Srbije.

  • Михајло

    11.05.2026 11:06
    Јел то у Србији?
    Најбољи показатељ бриге о националној култури, традицији и идентитету су називи урбаних топонима који се стварају последњих 25 година.
    The Bristol Belgrade, уместо хотел Бристол.
    Belgrade Waterfront, уместо Београд на води.
    West 65, уместо Запад 65.
    Није овде угрожена само чирилица, већ српски језик, култура и идентитет.
    И сами томе највише доприносимо, јер нам је све са Запада боље него наше.
  • Milena Buren

    11.05.2026 10:21
    Koja lazna propaganda.
  • Mile

    11.05.2026 10:00
    Mito
    Više ih je poklonjena za podkupljivanje potrebnih poslušnika.
    (novinara, političara, policajaca, kriminalaca...)
  • Biljana

    11.05.2026 09:26
    Km?
    Koliko km novih saobracajnica? A Bulevar kralja Aleksandra jedna od žila kukavica Beograda, tj jedan deo od Cvetka do Ustaničke nisu u stanju da srede, vec idemo po šinama, nema trotoara, favele.
  • Fića

    11.05.2026 08:40
    450 e/kvm...?!
    Možda je, zaista, ta cena, ali za koga...?!
  • Zora Lozanić

    11.05.2026 07:59
    Bez naslova
    Čega se pametan stidi, budala se ponosi! Prodali i upropastili Beograd za gomilu betona i gomilu para! To što se gušimo što nema zelenila, nije važno! Urbanistički su ga dokrajčili!
  • Tomke

    10.05.2026 23:25
    Vazi...
    Opste je poznato da se stanovi u BW kupuju po nalogu...
    Stan je cip za dobar posao, mirnu savest, cistu proslost... korupcija na max
  • Prle

    10.05.2026 20:00
    Jova
    Podrzavam kritike ali treba reći da barem 100000 naših koji žive u inostranstvu mogu za gotovinu da kupe stan u Beogradu. Plus mladi sa lepim platama, ljudi sa estrade, oni koji prodaju dva stana i kupe jedan, uspešni sportisti, lopovi......
  • Predrag

    10.05.2026 15:38
    Komentat
    Sve pozdravljam!Jedino osjm lepseg izgleda,nemamo podatak koliko je drzava Srbija zaradila.
  • сељак

    10.05.2026 13:57
    Браво
    Bhm, потписујем сваку реч.
  • Феђа

    10.05.2026 12:38
    Добићете канцер од мржње
    Да сам млађи бар 10 година купио бих стан на 20 спрату.
  • Mile vs tranzicija

    10.05.2026 12:02
    Kanalizacija?
    Kada ce biti zavrsena kanalizacija u Beogradu??? Sta nema tu para da se zaradi? Lopovi belosvetski...
  • Rezultati

    10.05.2026 11:50
    @ Bhm
    Slažem se. Vi radite i ništa ne pitajte i ne gledajte, dok se ja bavim rasprodajom i "postižem rezultate".
  • Slavka

    10.05.2026 11:06
    Stop unistenju grada
    Kad cete prestati da nam unistavate gdad i privredu i hvalite se rekama kkovynim u beton sram vas bilo
  • Bhm

    10.05.2026 10:57
    Prosto me je sramota kad vidim koliko glupi ljudi zive u Srbiji.To što ja ne volim ovu vlast za koju sam ubeđen kao i dobar deo Srbije da je korupcionaška pre svega a onda i klasično lopovska kao i svaka predhodna ali nikako pre 5 oktobra jer sam ubeđen a imam dovoljno godina i iskustva da znam da je Slobina vladavina bila postenija od svake naredne do danas,to sve ne znači da ne umem da razlikujem crno od belog,dobro od loseg jer nisam slep od mrznje,ne slusam šta mi pricaju bilo koji mediji i da to bezrezervno prihvatam jer nisam plićak koji to guta.Lupetanje oko Bg na vodi,cene stanova u gradovima po Srbiji koji su otisli u nebesa,sve to gomilati i zajedno mesati a onda izvlaciti samo jedno ime,Vučić je stvarno degutantno.Ivadrat od 450 evra je bio moguć u vreme te priče ali taj koji je to sada pomenuo gde zivi? Na pustom ostrvu? Znaš li koliko kosta kvadrat po Evropi? Mi smo male mace ljudi samo većina vas to ne zna.Ovi sto i danas izgovarajh ti glupu reč "ćaci" opisuju sebe kao najmizerniji oblik zivota nasladujući se nekim glupim lapsusom,targetirajući neku grupaciju i smatrajući to vređanjem i poniženje.Najveći je problem kad pogledas osobu koja koristi tu reč...ponizavajuće alu stvarno,beda koja se uzvisi u pokusaju ponižavanja drugog..baš mizerno i plitkoumno.Ne može losiji da pobedi boljeg od sebe ma koliko taj bolji bio loš,uvek će biti bolji od ovih drugih i to opozicika i balavutdija mora da shvati,mora da se radi da bi bilo rezultata.
  • Goro

    10.05.2026 10:53
    Bw
    Sve je to izmišljotina. Ko bi dao normalan tolike pare u nelegalnu gradnju i loš kvalitet a čim se vlast promeni sve će to biti nacionalizovano.
  • Brm

    10.05.2026 10:40
    Izgleda da sam ja nešto propustio.
    Gde su tačno ta škola i vrtić?
  • Igor

    10.05.2026 10:31
    Krininal i fuśeraj u istom koś
    Radio sam tamo u par navrata
    Zaśto niko ne kaze koliko se radilo na crno? Koliko je nestručnih ljudi radilo odgovorne poslove zbog kojih sad stanari imaju probleme? Težak fušeraj iako su skupi materijali korišćeni.
    Zasto niko ne kaze da su izvodjači radova ucenjivani da moraju da kupe stanove ako hoće da rade tu?
    Kako to da se zna kad inspekcija dolazi?
    U petak znaju da dolaze u ponedeljak.


  • Xy

    10.05.2026 10:22
    Razlog
    Cena kvadrata stanova u svim gradovima je bukvalno duplo naduvana zbog tog Beograda na vodi i Ekspo 27 i sve da bi cene stanova koji se tamo grade bile do neba. Šta bi sa obećanjem najvećeg lažova Srbije sa stanovima od 450 eura po kvadratu?
  • Milan Stajić

    10.05.2026 10:18
    korisnici
    Ko se namlatio para na korupciji ima šta da bira. Projekata ko - šodera. Zašto npr. nema "ćacilenda" među projektima? Da se i tamo sve nepotrebno sravni sa zemljo i podignu soliteri od 27 spratova, sa bazenima (dubine bez dna), zoovrtovima na krovovima zgrada i betonskom ogradom u visini zgrada. Da buduće stanare elitnog naselja "Ćaci na zemlji" niko ne uznemirava.
  • Xy

    10.05.2026 10:15
    Nije da smeta...
    Sve je to lepo ali koliko to košta? Zadužiše građane, Srbiju a onda gradiš. Od toga zaduženja pola pokrade što u privatne džepove, što u stranku da finansira krađu izbora, cirkus na koje vodiš svoje klovnove a onda svi vraćamo. Znači mi koji smo protiv ovih idiota plaćamo ceh. Briga me je za njih oni neka plaćaju.
  • X

    10.05.2026 10:13
    @ Milan
    Smeta nam sve što je divlje od početka do kraja.
    Kad će da se usele svi ti stanovi, a planiraju gradnju i dalje i još stanova?
    Dokle će noću da pale fasadna svetla, da bi građani imali lažan utisak da su prazni stanovi useljeni? Ko plaća struju za ta svetla, a ko struju za pumpe koje stalno izbacuju vodu?
    Kad ima 2/3 Beograda na vodi, što će Alabaru 100 godina stara kuća na Dedinju?
  • Saša

    10.05.2026 09:43
    Po kojoj ceni
    Koliko košta kvadrat stana. A koliko košta da se napravi taj kvadrat.
    Ispade da nam je neko učinio uslugu a da ništa nije tražio zauzvrat.
  • Milan

    10.05.2026 09:32
    Lepše i bolje je bilo ono ruglo od baraka i straćara? Sve vam smeta.
  • Radivoj

    10.05.2026 09:19
    Investicije
    Pa da li postoji u ovoj drzavi jos neko sem Beograda,vlast se izivljava,soko,muzicka fontana,Beograd na vodi,a mi u Zrenjaninu nemozemo da obezbedimo ni primarnu zdrastvenu zastitu,vozovi nejdu,sram vas bilo.
  • DS

    10.05.2026 08:38
    Nekada su Beogradjani imali lep pogled na reku i na Novi Beograd. Sad vide DUG ZID od visokih zgrada.
  • U Čurugu

    10.05.2026 08:37
    Još svaka kuća nema ni struju

    "kompanija je istakla da je, pored stambenog razvoja, izgrađeno više od 16 kilometara novih gradskih ulica sa pratećom infrastrukturom, Savski park, dva kilometra Savske promenade, kao i državna osnovna škola i vrtić."

    Za sela nemaju para da naprave vod i trafo, ljudi struju nemaju u 21. veku. 15 godina traže, mole, pišu svima od predsednika opštine do predsednika države.
  • Pranje para

    10.05.2026 08:33
    Poreklo novca? Većinom za keš
    Ispitati poreklo keša kojim su kupljeni stanovi jer su većim delom kupljeni za keš.
  • Бивши

    10.05.2026 08:26
    Бивши
    Не познајем никога ко има пара да је купио стан у том насељу. Купују чланови СНС СПС СРС по наређењу има и оних који су добили на поклон стан за успешан извршен задатак и сл. Када оде овај режим са власти од тог БГ на води убрзо ће остати руина. Живи били па видели
  • Dragan

    10.05.2026 08:14
    Io
    Isti investitor u Zagrebu sagradio Menhetn na Savi mnogo lepše zgrade ni jedna preko 10 spratova, deo troškova vode, struje, kanalizacije snosi investitor kao i izgradnju dva vrtića. Ovo u Bg na vodi 70% su prazni i izdaju se na par dana. Država daje nagradu "uzmi račun i pobedi" što znači da prodaja ide slabo. Ne brinite kad osvojimo vlast sve se ruši i gradi moderni park i šetalište. Naj veći smrad je u blizini ovoga izmerili kad je bio dan Dunava.
  • Жељко

    10.05.2026 08:04
    Колико објеката има употребну дозволу, то ми реците? Ако немају, усељење је противно закону јеб...е Републике Србије!
  • mare

    10.05.2026 08:01
    povecati porez 1000% na BGH2O
    Posle promene vlasti nabiti im porez na te nekretnine da im usi zvone.
  • Plaćač poreza

    10.05.2026 07:58
    Ako prolazite pored ovog sveže izgrađenog dela Beograda na vodi, možda ćete pomisliti da tu život napreduje: jedan izlog izlepljen kao samoposluga, drugi kao ribarnica, treći. Ne zavaravajte se, lokali su i dalje prazni, ali su ih tako izlepili da se manje uočava da su prazni. Ne znam da li još radi ona ekipa koja ide noću i pali svetla u praznim stanovima u kojima niko ne živi.
  • zgađen

    10.05.2026 07:38
    Fuj
    Nakaza na vodi je generator para. O ostalom delu Beograda ne mora uopšte da se vodi računa.
  • Lale

    10.05.2026 07:35
    Od tih 10.000 stanova, 9.000 stanova morali da kupe ćaci privatnici da se oduže matici...znaci 1.000
  • dragan

    10.05.2026 07:09
    dobro posluju
    a u minusu u poslovanju i ogromne obaveze prema gradu i drzavi...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna