Gde su živeli svi ovi ljudi kada se nemilice gradi? Rešili da nam proseku i poslednje drvo. Leti, trava je samo zelena u BW, i oko Hyatt-a, bukvalno. Svuda sve sasušeno. Kupuje se i prodaje, a ne možemo da se pohvalimo stopom nataliteta. Ko nam se to prenaselio? Očistiti, porušiti, prodisati. Meni nije smetao ni moj stari Beograd. Volela sam ga više nego sada.
Valjda ce jednog dana biti sve vidljivo ko je i ovom poslu, novac, kakve transakcije ko kome i zasto cinio. Koliko je drzava zaradila a koliko ulozila. Neto zarada koje firme gde su radile koliko od kad postoje profitirale vlasnici. Lepa istraga i istina pred narod i ko su milijarderi postali. Pola Beograda su oteli policija ih cuva verovatno ne bez razloga
U ovoj jadnoj, okupiranoj i opljačkanoj Srbijici, sve je kriminal i korupcija.
Nikako da ne pobegnu.
Robija, samo robija može da spase ovu zemlju i ovaj narod.
Himna : Bože Pravde, će ispuniti svoju svrhu.
Ova Jelena je tako zalegla da brani vlast da je očigledno ko je i sa kojih pozicija nastupa. Tim pre što nijednom rečju ne pomenu pranje para. Ti kupuješ stan od 300, 500, 7000 hiljada € i niko te ne pita odakle i jesi li na njih platio porez. E, kad kupiš stan platiš porez na njega tek tada nešto ode u budžet i ti si novac od droge, krađe, korupcije... oprao tim stanom koji je sad potpuno legalan. Pritom, 70% tih stanova kupuju se za gotovinu. Kao da kupuješ peglu!
Građevinarstvo vuče napred svaku državu, kad je transparentno, a kad nije, onda kajmak skida klan, a nama ostaju mrvice ( sijalična grla i sl.) Računica je prosta - BWF će u brutu izaći na 3 miliona kvadrata puta 5.000 $ po kvadratu i to čini bruto 15 milijardi $. Troškovi klana su oko 1.000 $ po kvadratu, što daje neto od 12 milijardi $ .Troškovi su niski jer klan plaća samo građevinske troškove, a gradsko građ. zemlj. i infrastrukturu je natovario nama kroz "Lex specialis"-e.
Dakle, deli se kolač težak 12 milijardi $.... samo od BWF, a gde su EXPO, putevi, pruge...
I ja bi ga branio svim mogućim sredstvima.
Toliko slepih gresnika koji misle na lepe domove i dobre dane koji dolaze....
Svi koji idu u gradove za manje od pet godina ce biti robovi milion puta gore nego covid.....necete nista bez odobrenja AI raditi ni trositi ni putovati
Nadam se da cete razumeti da u ovoj zemlji postoji bas mnogo ljudi koji jako puno rade i zaradjuju i mogu da priuste stan koji danas obzirom na druge cene i nije nedostizan,kvadrat na periferiji je 3000e. Sa druge strane 1000 poslova se stvorilo zbog bw i morate da ste slepi da ne vidite to. Svi stanovi dolaze samo sa sijalicnim grlom,nijedna zgrada nema roletne...sve to mora da se kupi i samim tim sansu dobijaju i firme za osvetljenje,enterijere, samostalne radnje i ako pitate preduzetnike reci ce vam da je zaista puno prilikaza posao poslova uradjeno zahvaljujuci bw. Ukoliko nekome nedostaje zmijarnik,blato i trosne kuce imate na v.vodama pa ponesite stocic i popijte kafu tamo. Takodje treba napomenuti da i u drugim.gradovima ima rasprodatih zgrada, Indjija , Vrsac, Kragujevac...a vama koji zamisljate da cete ne znam sta kad se promeni vlast...nije vlast kupila stan...nego covek..i nije svaki.covek lopov,ali judi kad prosudjuju uvek krenu od sebe i sebi poznatog. Zivela Srbija
Ovde je jedan napisao da su pozoriste i muzeji nekome sund. Ne mogu da verujem da ima onih koji tako razmisljaju, no ovo je zemlja Srbija i onda me ni to ne cudi.
Momci iz matematike jedinica ko vrata.
34 zgrade = 6600 stanova
Za dodatnih 24 zgrade (ukupno 58) verovatno još oko 5000 stanova. Ukupno verovatno oko 11000 stanova. Još da se proda oko 1000 stanova. Za ovih dodatnih 24 zgrade verovatno prodato pre gradnje....
Pozdrav matematičkim genijima
Некоме су позоришта и музеји шунд. Неки мисле да радови у насељу Београд на води коче увођење канализације на другој обали иако је то друга Општина... Тешко нам је баш угодити. О памети и знању критичара шта рећи, сами су све рекли.
Stariji će se odmah setiti da je ne tako davno postojao porez na šund upravo "većinski" stanovnici ove naseobine nastale potezom kompletnih idijota su bili porezni obvenici poreza na šund vlast je bila samo malo drugačija u sazivu i rasporedu imenima poslaničkih grupa eto .
Naselje preko Save ima septicke jame!
Beograd na vodi je trebao biti kolonija za umetnike i izlozbene galerije za njihove radove a ne ovo sto je sad.
Direkcija za izgradnju je dala stanove za tu zemlju onima koji su se bespravno uselili u železničku imovinu i bez ikakve
stambene liste. Mnogi su izigrani!
Sigurno su to jako kvalitetne zgrade i objekti sa najkvalitetnijim materijalima i napravljene uz strogo postovanje propisa i zakona u toj oblasti prava... mislim da su kao i vecina stambenih zgrada, mozda i mnogo bolje", izgradjenih unazad 25godina u gradovima Srbije.
Најбољи показатељ бриге о националној култури, традицији и идентитету су називи урбаних топонима који се стварају последњих 25 година.
The Bristol Belgrade, уместо хотел Бристол.
Belgrade Waterfront, уместо Београд на води.
West 65, уместо Запад 65.
Није овде угрожена само чирилица, већ српски језик, култура и идентитет.
И сами томе највише доприносимо, јер нам је све са Запада боље него наше.
Koliko km novih saobracajnica? A Bulevar kralja Aleksandra jedna od žila kukavica Beograda, tj jedan deo od Cvetka do Ustaničke nisu u stanju da srede, vec idemo po šinama, nema trotoara, favele.
Čega se pametan stidi, budala se ponosi! Prodali i upropastili Beograd za gomilu betona i gomilu para! To što se gušimo što nema zelenila, nije važno! Urbanistički su ga dokrajčili!
Podrzavam kritike ali treba reći da barem 100000 naših koji žive u inostranstvu mogu za gotovinu da kupe stan u Beogradu. Plus mladi sa lepim platama, ljudi sa estrade, oni koji prodaju dva stana i kupe jedan, uspešni sportisti, lopovi......
Prosto me je sramota kad vidim koliko glupi ljudi zive u Srbiji.To što ja ne volim ovu vlast za koju sam ubeđen kao i dobar deo Srbije da je korupcionaška pre svega a onda i klasično lopovska kao i svaka predhodna ali nikako pre 5 oktobra jer sam ubeđen a imam dovoljno godina i iskustva da znam da je Slobina vladavina bila postenija od svake naredne do danas,to sve ne znači da ne umem da razlikujem crno od belog,dobro od loseg jer nisam slep od mrznje,ne slusam šta mi pricaju bilo koji mediji i da to bezrezervno prihvatam jer nisam plićak koji to guta.Lupetanje oko Bg na vodi,cene stanova u gradovima po Srbiji koji su otisli u nebesa,sve to gomilati i zajedno mesati a onda izvlaciti samo jedno ime,Vučić je stvarno degutantno.Ivadrat od 450 evra je bio moguć u vreme te priče ali taj koji je to sada pomenuo gde zivi? Na pustom ostrvu? Znaš li koliko kosta kvadrat po Evropi? Mi smo male mace ljudi samo većina vas to ne zna.Ovi sto i danas izgovarajh ti glupu reč "ćaci" opisuju sebe kao najmizerniji oblik zivota nasladujući se nekim glupim lapsusom,targetirajući neku grupaciju i smatrajući to vređanjem i poniženje.Najveći je problem kad pogledas osobu koja koristi tu reč...ponizavajuće alu stvarno,beda koja se uzvisi u pokusaju ponižavanja drugog..baš mizerno i plitkoumno.Ne može losiji da pobedi boljeg od sebe ma koliko taj bolji bio loš,uvek će biti bolji od ovih drugih i to opozicika i balavutdija mora da shvati,mora da se radi da bi bilo rezultata.
Radio sam tamo u par navrata
Zaśto niko ne kaze koliko se radilo na crno? Koliko je nestručnih ljudi radilo odgovorne poslove zbog kojih sad stanari imaju probleme? Težak fušeraj iako su skupi materijali korišćeni.
Zasto niko ne kaze da su izvodjači radova ucenjivani da moraju da kupe stanove ako hoće da rade tu?
Kako to da se zna kad inspekcija dolazi?
U petak znaju da dolaze u ponedeljak.
Cena kvadrata stanova u svim gradovima je bukvalno duplo naduvana zbog tog Beograda na vodi i Ekspo 27 i sve da bi cene stanova koji se tamo grade bile do neba. Šta bi sa obećanjem najvećeg lažova Srbije sa stanovima od 450 eura po kvadratu?
Ko se namlatio para na korupciji ima šta da bira. Projekata ko - šodera. Zašto npr. nema "ćacilenda" među projektima? Da se i tamo sve nepotrebno sravni sa zemljo i podignu soliteri od 27 spratova, sa bazenima (dubine bez dna), zoovrtovima na krovovima zgrada i betonskom ogradom u visini zgrada. Da buduće stanare elitnog naselja "Ćaci na zemlji" niko ne uznemirava.
Sve je to lepo ali koliko to košta? Zadužiše građane, Srbiju a onda gradiš. Od toga zaduženja pola pokrade što u privatne džepove, što u stranku da finansira krađu izbora, cirkus na koje vodiš svoje klovnove a onda svi vraćamo. Znači mi koji smo protiv ovih idiota plaćamo ceh. Briga me je za njih oni neka plaćaju.
@ Milan
Smeta nam sve što je divlje od početka do kraja.
Kad će da se usele svi ti stanovi, a planiraju gradnju i dalje i još stanova?
Dokle će noću da pale fasadna svetla, da bi građani imali lažan utisak da su prazni stanovi useljeni? Ko plaća struju za ta svetla, a ko struju za pumpe koje stalno izbacuju vodu?
Kad ima 2/3 Beograda na vodi, što će Alabaru 100 godina stara kuća na Dedinju?
Pa da li postoji u ovoj drzavi jos neko sem Beograda,vlast se izivljava,soko,muzicka fontana,Beograd na vodi,a mi u Zrenjaninu nemozemo da obezbedimo ni primarnu zdrastvenu zastitu,vozovi nejdu,sram vas bilo.
"kompanija je istakla da je, pored stambenog razvoja, izgrađeno više od 16 kilometara novih gradskih ulica sa pratećom infrastrukturom, Savski park, dva kilometra Savske promenade, kao i državna osnovna škola i vrtić."
Za sela nemaju para da naprave vod i trafo, ljudi struju nemaju u 21. veku. 15 godina traže, mole, pišu svima od predsednika opštine do predsednika države.
Не познајем никога ко има пара да је купио стан у том насељу. Купују чланови СНС СПС СРС по наређењу има и оних који су добили на поклон стан за успешан извршен задатак и сл. Када оде овај режим са власти од тог БГ на води убрзо ће остати руина. Живи били па видели
Isti investitor u Zagrebu sagradio Menhetn na Savi mnogo lepše zgrade ni jedna preko 10 spratova, deo troškova vode, struje, kanalizacije snosi investitor kao i izgradnju dva vrtića. Ovo u Bg na vodi 70% su prazni i izdaju se na par dana. Država daje nagradu "uzmi račun i pobedi" što znači da prodaja ide slabo. Ne brinite kad osvojimo vlast sve se ruši i gradi moderni park i šetalište. Naj veći smrad je u blizini ovoga izmerili kad je bio dan Dunava.
Ako prolazite pored ovog sveže izgrađenog dela Beograda na vodi, možda ćete pomisliti da tu život napreduje: jedan izlog izlepljen kao samoposluga, drugi kao ribarnica, treći. Ne zavaravajte se, lokali su i dalje prazni, ali su ih tako izlepili da se manje uočava da su prazni. Ne znam da li još radi ona ekipa koja ide noću i pali svetla u praznim stanovima u kojima niko ne živi.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Objavljeno koliko je stanova prodato u Beogradu na vodi
Autor: FoNet
Info
•10.05.2026.
•07:01 > 22:15
Komentari 61
Dado
Sss
Sandra
Niko
Gv
Kazna
Nikako da ne pobegnu.
Robija, samo robija može da spase ovu zemlju i ovaj narod.
Himna : Bože Pravde, će ispuniti svoju svrhu.
Saša
Snežana
Pošteno zaradili, noslili gajbice.
RVI
Samo posmatram
Realan
Dušan Bursać
Dakle, deli se kolač težak 12 milijardi $.... samo od BWF, a gde su EXPO, putevi, pruge...
I ja bi ga branio svim mogućim sredstvima.
Đole
Svi koji idu u gradove za manje od pet godina ce biti robovi milion puta gore nego covid.....necete nista bez odobrenja AI raditi ni trositi ni putovati
Jelena
Zvalavi iz Bugojna
Dukara
34 zgrade = 6600 stanova
Za dodatnih 24 zgrade (ukupno 58) verovatno još oko 5000 stanova. Ukupno verovatno oko 11000 stanova. Još da se proda oko 1000 stanova. Za ovih dodatnih 24 zgrade verovatno prodato pre gradnje....
Pozdrav matematičkim genijima
Svetlana
Prelepo je sve sto je uradjeno!
Srecno svima onima koji zive u ovim zgradama!
Rutina
Лоример
Овде нешто страшно смрди, не звао се ја Лоример :)
Звонком
Liqudator
Miško
Beograd na vodi je trebao biti kolonija za umetnike i izlozbene galerije za njihove radove a ne ovo sto je sad.
Direkcija za izgradnju je dala stanove za tu zemlju onima koji su se bespravno uselili u železničku imovinu i bez ikakve
stambene liste. Mnogi su izigrani!
KoJeOvdeLud
Milan
mr
Михајло
The Bristol Belgrade, уместо хотел Бристол.
Belgrade Waterfront, уместо Београд на води.
West 65, уместо Запад 65.
Није овде угрожена само чирилица, већ српски језик, култура и идентитет.
И сами томе највише доприносимо, јер нам је све са Запада боље него наше.
Milena Buren
Mile
(novinara, političara, policajaca, kriminalaca...)
Biljana
Fića
Zora Lozanić
Tomke
Stan je cip za dobar posao, mirnu savest, cistu proslost... korupcija na max
Prle
Predrag
сељак
Феђа
Mile vs tranzicija
Rezultati
Slažem se. Vi radite i ništa ne pitajte i ne gledajte, dok se ja bavim rasprodajom i "postižem rezultate".
Slavka
Bhm
Goro
Brm
Gde su tačno ta škola i vrtić?
Igor
Zaśto niko ne kaze koliko se radilo na crno? Koliko je nestručnih ljudi radilo odgovorne poslove zbog kojih sad stanari imaju probleme? Težak fušeraj iako su skupi materijali korišćeni.
Zasto niko ne kaze da su izvodjači radova ucenjivani da moraju da kupe stanove ako hoće da rade tu?
Kako to da se zna kad inspekcija dolazi?
U petak znaju da dolaze u ponedeljak.
Xy
Milan Stajić
Xy
X
Smeta nam sve što je divlje od početka do kraja.
Kad će da se usele svi ti stanovi, a planiraju gradnju i dalje i još stanova?
Dokle će noću da pale fasadna svetla, da bi građani imali lažan utisak da su prazni stanovi useljeni? Ko plaća struju za ta svetla, a ko struju za pumpe koje stalno izbacuju vodu?
Kad ima 2/3 Beograda na vodi, što će Alabaru 100 godina stara kuća na Dedinju?
Saša
Ispade da nam je neko učinio uslugu a da ništa nije tražio zauzvrat.
Milan
Radivoj
DS
U Čurugu
"kompanija je istakla da je, pored stambenog razvoja, izgrađeno više od 16 kilometara novih gradskih ulica sa pratećom infrastrukturom, Savski park, dva kilometra Savske promenade, kao i državna osnovna škola i vrtić."
Za sela nemaju para da naprave vod i trafo, ljudi struju nemaju u 21. veku. 15 godina traže, mole, pišu svima od predsednika opštine do predsednika države.
Pranje para
Бивши
Dragan
Жељко
mare
Plaćač poreza
zgađen
Lale
dragan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H