Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić oglasio se, kako je naveo, povodom kontinuiranog nastojanja pojedinih aktera da ga predstave kao lidera ili predstavnika studenata.
STUDENTSKI EDIKT, Donet u Nišu, 1. marta 2025. godine
Stav V. O DOSTOJANSTVU :
Zalažemo se za društvo u kojem se poštuje dostojanstvo svakog pojedinca. Dostojanstvo podrazumeva da nijedna osoba ne bude dovedena u položaj poniženja zbog STUDENTSKI EDIKT, Donet u Nišu, 1. marta 2025. godine stavova i mišljenja. Srbija u kojoj stručnjaci nisu potcenjeni i gde se znanje vrednuje više od poslušnosti, gde mladi vide nadu u svojoj zemlji.
Kad sam video kako Vučić i njegovi mediji targetiraju rektora, znao sam da on - ONAJ PRAVI.
Ako je tako kako si rekao onda to nije studentska lista nego nešto sasvim drugo. E vidiš to drugo što je spremno da gurne moju decu da gine je ono čega se ja plašim. Ti koji su čestiti moralni divni a gone stunete da pale, luduju, prave haos, blokiraju narod i državu svojim telima su velike kukavice. Kada su tako sposobni neka puste studente da žive svoj život a oni svojim moralom, čestitošću, znanjem i kvalitetom nek izađu na izbore.
Doktoratom se ne dobija čist obraz. Doktorat je samo znak da ste u jednoj oblasti postigli visoke rezultate. Kakve su nečije moralne osobine - to diploma ne iskazuje.
Prosečan neobrazovani Srbin kad pročita “Studenti pobeđuju” on prvo na šta pomisli, vidi student nije ni završio faks, a hoće u politiku… Oni ne razumeju da će ispred studentske liste biti najbolje što Srbija ima! Stručnjaci! Pošteni ljudi! Ljudi koji su nešto napravili u životu!
To neće biti poslušnici kao SNS ministri! To će biti ljudi od integriteta!
I najbitnije, predsednik po ustavu nije najbitnija figura u Srbiji! Dosta nam je diktatora i kriminalaca! Hoćemo poštenu i normalnu Srbiju!
Narode,samo gledajte šta Vučićevi botovi pišu i gde lupaju minuse i možete biti sigurni da je suprotno od toga najbolje za Srbiju. Rektor stoji čvrsto uz studente i uz Srbiju. Izbor nikada nije bio lakši. Sa jedne strane korumpirani, propali političari, sns zajedno sa starom i potrošenom opozicijom, kriminalci, huligani u kapuljačama a sa druge strane mladost, pamet, stručnost, znanje, energija i želja da se gradi pravednija i bolja Srbija!
Meni niko ne drma kavez. Takođe mi ne smetaju ni vlast ni studenti kad organizuju performanse oli na Dunavu oli na ulicama. Svako ima pravo na to a niko nikoga ne sme napadati.
Radove i jednih i drugih ću nagraditi na izborima. Do njih je,a moje je da gledam i slušam.
Glasacu za gospodina Djokica, rektora BU, profesora fakulteta i doktora nauka. Hvala mu sto je usao u arenu i sto je pristao da se bori za sve nas, za bolju Srbiju. Kad sam video koliko ga Vucicev rezim napada, znao sam da je on ONAJ PRAVI.
Uzalud se trudite da botujete za uništitelje nekad lepe Srbije. Kraj vi je blizu. Odgovarati morate zato što ste od jedne lepe zemlje stvorili mafijaški državu.
Malo čudno ograđivanje od studenata!!!
Slažem se da je svako na početku podržao onaj prvi bunt, jer hoćemo pravdu za nastradale, hoćemo istinu i odgovornost i da znamo ko je kriv za smrt 16 naših građana.
Međutim, ti kao rektor si kršio Zakon o visokom obrazovanju i to je činjenica.
Tvoje oglašavanje na skupu ispred rektorata a ti sa terase rektorata si se oglasio kao da si u kampanji i to kampanji za prvo mesto u Srbiji. To smo videli.
Niti jednu reč nisi rekao o nastradaloj studentkinji a za to imaš odgovornost, jer ti si rektor, glavni na Univerzitetu u Beogradu. Možda nemaš direktnu odgovornost a imaš moralnu. Šta si uradio? Ništa!
Tužna zemljo, kada neko ko ima osnovnu školu i kupljenu diplomu napada ovog čoveka, i to osporavajuću mu stručnost
Kao da neki nadrilekar procenjuje stručnost lekara
@Nikola
Nisu ga, kako Vi kazete, napali SNS i Vucic, nego studenti u blokadi. Tj oni su sastavili nesto i dali mu 72 sata da to i potpise...Otuda i ova njegova izjava...
Postovanje za, Rektora, Dokica. U kakvom blatu nas Valja, 14goduna,Covek koji nije dostojan funkcije Predsednik drzave. Uskomesao je celu zajednicu, svojim neutemeljenim I laznim izjavama , a I nacunom rada, i nije dostojan funkcije koju obavlja.
Pa celokupna politika SNS-a (kao njihovih predaka - radikala) zasniva se napadanju drugih. Oni bez stvarnog neprijatelja prave imaginarnog, ali neprijatelj mora postojati jer kako drugačije opravdati njihovu(SNS) nesposobnost ako nema neprijatelja koji im "pokušava uništiti onoi što oni stvaraju, jaku Srbiju".
I komunisti su bili nosioci promena pa znamo šta su nam doneli. Ono šta nam studenti nose još uvek ne znamo osim posledica oko generalštaba i striktnog ne mešanja oko NIS-a što govori iz kog pravca se vuku konci a na sledećim izborima je najgluplja ideja biti u jednoj koloni za koju se samo nazire u kom pravcu ide. Dakle, mora postojati i blok proevropske opozicie za sve one koji to vide kao budućnost Srbije.
Ne treba da se on uzbudjuje, AV i gomila oko njega kao i caci-mediji moraju nekog napadati posto jos nemaju definitivnu metu. Svakodnevno u B92, ALO i Informeru mozete procitati napade na "blokadere".
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Rektor Đokić: Nisam ni lider ni predstavnik studenata, oni samostalno odlučuju
Autor: 021.rs
Info
•11.05.2026.
•07:58
Komentari 35
Vito
Max
STUDENTSKI EDIKT, Donet u Nišu, 1. marta 2025. godine
Stav V. O DOSTOJANSTVU :
Zalažemo se za društvo u kojem se poštuje dostojanstvo svakog pojedinca. Dostojanstvo podrazumeva da nijedna osoba ne bude dovedena u položaj poniženja zbog STUDENTSKI EDIKT, Donet u Nišu, 1. marta 2025. godine stavova i mišljenja. Srbija u kojoj stručnjaci nisu potcenjeni i gde se znanje vrednuje više od poslušnosti, gde mladi vide nadu u svojoj zemlji.
Kad sam video kako Vučić i njegovi mediji targetiraju rektora, znao sam da on - ONAJ PRAVI.
Georgije
@Zebra
Nataša
Zare
Zebra
To neće biti poslušnici kao SNS ministri! To će biti ljudi od integriteta!
I najbitnije, predsednik po ustavu nije najbitnija figura u Srbiji! Dosta nam je diktatora i kriminalaca! Hoćemo poštenu i normalnu Srbiju!
Slobodan
Podbara
Radove i jednih i drugih ću nagraditi na izborima. Do njih je,a moje je da gledam i slušam.
Darko
Kako god
Frenki
Goran
Miloš
Светозар Милетић
Dan
Glasacu za gospodina Djokica, rektora BU, profesora fakulteta i doktora nauka. Hvala mu sto je usao u arenu i sto je pristao da se bori za sve nas, za bolju Srbiju. Kad sam video koliko ga Vucicev rezim napada, znao sam da je on ONAJ PRAVI.
Kiki
Damir
Nasta
Njega upoređivati sa Vučićem je glupost.
Đokić ČOVEK!
Penzioner
Podbara
Slažem se da je svako na početku podržao onaj prvi bunt, jer hoćemo pravdu za nastradale, hoćemo istinu i odgovornost i da znamo ko je kriv za smrt 16 naših građana.
Međutim, ti kao rektor si kršio Zakon o visokom obrazovanju i to je činjenica.
Tvoje oglašavanje na skupu ispred rektorata a ti sa terase rektorata si se oglasio kao da si u kampanji i to kampanji za prvo mesto u Srbiji. To smo videli.
Niti jednu reč nisi rekao o nastradaloj studentkinji a za to imaš odgovornost, jer ti si rektor, glavni na Univerzitetu u Beogradu. Možda nemaš direktnu odgovornost a imaš moralnu. Šta si uradio? Ništa!
Cc
Magi
Kao da neki nadrilekar procenjuje stručnost lekara
sluZba
sta sve necemo videti u arsenalu sluzbe!
Sremac
Novosadjanka
Nisu ga, kako Vi kazete, napali SNS i Vucic, nego studenti u blokadi. Tj oni su sastavili nesto i dali mu 72 sata da to i potpise...Otuda i ova njegova izjava...
Vera
Crni Branislav
Zare
Vuĺe
Sizif
rektore
Storno
Milan
Nikola
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H