Autor: 021.rs

Info
11.05.2026.
07:58
Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić oglasio se, kako je naveo, povodom kontinuiranog nastojanja pojedinih aktera da ga predstave kao lidera ili predstavnika studenata.
  • Vito

    12.05.2026 11:38
    Cenim
    Portal 021 i razumem da se treba čuti mišljenje svih opcija, ali ipak treba cenzurisati likove koji lupetaju budaletine kao npr.@Zebra i njemu slični
  • Max

    11.05.2026 22:46

    STUDENTSKI EDIKT, Donet u Nišu, 1. marta 2025. godine
    Stav V. O DOSTOJANSTVU :
    Zalažemo se za društvo u kojem se poštuje dostojanstvo svakog pojedinca. Dostojanstvo podrazumeva da nijedna osoba ne bude dovedena u položaj poniženja zbog STUDENTSKI EDIKT, Donet u Nišu, 1. marta 2025. godine stavova i mišljenja. Srbija u kojoj stručnjaci nisu potcenjeni i gde se znanje vrednuje više od poslušnosti, gde mladi vide nadu u svojoj zemlji.

    Kad sam video kako Vučić i njegovi mediji targetiraju rektora, znao sam da on - ONAJ PRAVI.
  • Georgije

    11.05.2026 18:59
    Ako nisi lider, nisi ni predstavnik studentske liste, Šta si onda? ( Tvoja izjava da nisi........) Pojasni?
  • @Zebra

    11.05.2026 18:51
    Ako je tako kako si rekao onda to nije studentska lista nego nešto sasvim drugo. E vidiš to drugo što je spremno da gurne moju decu da gine je ono čega se ja plašim. Ti koji su čestiti moralni divni a gone stunete da pale, luduju, prave haos, blokiraju narod i državu svojim telima su velike kukavice. Kada su tako sposobni neka puste studente da žive svoj život a oni svojim moralom, čestitošću, znanjem i kvalitetom nek izađu na izbore.
  • Nataša

    11.05.2026 18:30
    Obraz i diploma
    Doktoratom se ne dobija čist obraz. Doktorat je samo znak da ste u jednoj oblasti postigli visoke rezultate. Kakve su nečije moralne osobine - to diploma ne iskazuje.
  • Zare

    11.05.2026 16:56
    Svako normalan ne bi prihvatio odgovornost dok plenum odlučuje.
  • Zebra

    11.05.2026 14:37
    Prosečan neobrazovani Srbin kad pročita “Studenti pobeđuju” on prvo na šta pomisli, vidi student nije ni završio faks, a hoće u politiku… Oni ne razumeju da će ispred studentske liste biti najbolje što Srbija ima! Stručnjaci! Pošteni ljudi! Ljudi koji su nešto napravili u životu!
    To neće biti poslušnici kao SNS ministri! To će biti ljudi od integriteta!
    I najbitnije, predsednik po ustavu nije najbitnija figura u Srbiji! Dosta nam je diktatora i kriminalaca! Hoćemo poštenu i normalnu Srbiju!
  • Slobodan

    11.05.2026 14:20
    Studenti pobeđuju
    Narode,samo gledajte šta Vučićevi botovi pišu i gde lupaju minuse i možete biti sigurni da je suprotno od toga najbolje za Srbiju. Rektor stoji čvrsto uz studente i uz Srbiju. Izbor nikada nije bio lakši. Sa jedne strane korumpirani, propali političari, sns zajedno sa starom i potrošenom opozicijom, kriminalci, huligani u kapuljačama a sa druge strane mladost, pamet, stručnost, znanje, energija i želja da se gradi pravednija i bolja Srbija!
  • Podbara

    11.05.2026 13:21
    @Светозар Милетић
    Meni niko ne drma kavez. Takođe mi ne smetaju ni vlast ni studenti kad organizuju performanse oli na Dunavu oli na ulicama. Svako ima pravo na to a niko nikoga ne sme napadati.
    Radove i jednih i drugih ću nagraditi na izborima. Do njih je,a moje je da gledam i slušam.
  • Darko

    11.05.2026 12:46
    Ovaj neobavesten kao Kostunica svojevremeno.
  • Kako god

    11.05.2026 12:45
    Ogradjuje se od studenata,a sa balkona ih poziva na angazovanje.Malo bez veze.
  • Frenki

    11.05.2026 12:31
    Ovog predstavljaju kao da je sveznalica,a uopste mi ne deluje kao dobar kandidat.
  • Goran

    11.05.2026 12:22
    Bleeee
    Jesam nisam,ne znam sta sam ne znam ko sam
  • Miloš

    11.05.2026 12:18
    Da li je ova izjava rezultat putovanja po Evropi i vođenih razgovora.Neka strategija?
  • Светозар Милетић

    11.05.2026 11:46
    @Podbara, ко ти дрма кавез ? Ови што пролазе пецарошким белим чамцима по Дунаву и носе транспаренте ?
  • Dan

    11.05.2026 11:41

    Glasacu za gospodina Djokica, rektora BU, profesora fakulteta i doktora nauka. Hvala mu sto je usao u arenu i sto je pristao da se bori za sve nas, za bolju Srbiju. Kad sam video koliko ga Vucicev rezim napada, znao sam da je on ONAJ PRAVI.
  • Kiki

    11.05.2026 11:37
    Covek je u pravu, ali jedno sigurno. Retko te vidjam sa devojkama a vidjam te svaki dan.
  • Damir

    11.05.2026 11:36
    Mislim
    Da je dobar covek al tesko je odoleti moci i parama jedan je zivot to je najveci problem
  • Nasta

    11.05.2026 11:18
    Kandidat
    Respekt za gospodina rektora i sve što čini za našu decu i Srbiju.
    Njega upoređivati sa Vučićem je glupost.
    Đokić ČOVEK!
  • Penzioner

    11.05.2026 11:08
    Deca su budućnost
    Uzalud se trudite da botujete za uništitelje nekad lepe Srbije. Kraj vi je blizu. Odgovarati morate zato što ste od jedne lepe zemlje stvorili mafijaški državu.
  • Podbara

    11.05.2026 10:54
    E moj rektore...
    Malo čudno ograđivanje od studenata!!!
    Slažem se da je svako na početku podržao onaj prvi bunt, jer hoćemo pravdu za nastradale, hoćemo istinu i odgovornost i da znamo ko je kriv za smrt 16 naših građana.
    Međutim, ti kao rektor si kršio Zakon o visokom obrazovanju i to je činjenica.
    Tvoje oglašavanje na skupu ispred rektorata a ti sa terase rektorata si se oglasio kao da si u kampanji i to kampanji za prvo mesto u Srbiji. To smo videli.
    Niti jednu reč nisi rekao o nastradaloj studentkinji a za to imaš odgovornost, jer ti si rektor, glavni na Univerzitetu u Beogradu. Možda nemaš direktnu odgovornost a imaš moralnu. Šta si uradio? Ništa!
  • Cc

    11.05.2026 10:49
    Vise im djilas nije IN,sad su sve blokaderi i rektor krivi. Kaze strani su placenici a Marta sns-u daje pare za rast hahahaha Vecito su bili ironicni.
  • Magi

    11.05.2026 10:43
    Tužna zemljo, kada neko ko ima osnovnu školu i kupljenu diplomu napada ovog čoveka, i to osporavajuću mu stručnost
    Kao da neki nadrilekar procenjuje stručnost lekara
  • sluZba

    11.05.2026 10:34
    @Novosadjanka
    a ti to znas kako? rekli ti studenti, a ti se ovde raskokodakala, ajte molim vas

    sta sve necemo videti u arsenalu sluzbe!
  • Sremac

    11.05.2026 10:34
    Q
    Poštovanje za rektora! A ova sns sekta nema potrebe da se pravda zbog polupismenih!
  • Novosadjanka

    11.05.2026 10:07
    @Nikola
    Nisu ga, kako Vi kazete, napali SNS i Vucic, nego studenti u blokadi. Tj oni su sastavili nesto i dali mu 72 sata da to i potpise...Otuda i ova njegova izjava...
  • Vera

    11.05.2026 10:07
    Dostojanstvo
    Postovanje za, Rektora, Dokica. U kakvom blatu nas Valja, 14goduna,Covek koji nije dostojan funkcije Predsednik drzave. Uskomesao je celu zajednicu, svojim neutemeljenim I laznim izjavama , a I nacunom rada, i nije dostojan funkcije koju obavlja.
  • Crni Branislav

    11.05.2026 09:33
    Napad
    Pa celokupna politika SNS-a (kao njihovih predaka - radikala) zasniva se napadanju drugih. Oni bez stvarnog neprijatelja prave imaginarnog, ali neprijatelj mora postojati jer kako drugačije opravdati njihovu(SNS) nesposobnost ako nema neprijatelja koji im "pokušava uništiti onoi što oni stvaraju, jaku Srbiju".
  • Zare

    11.05.2026 09:23
    I komunisti su bili nosioci promena pa znamo šta su nam doneli. Ono šta nam studenti nose još uvek ne znamo osim posledica oko generalštaba i striktnog ne mešanja oko NIS-a što govori iz kog pravca se vuku konci a na sledećim izborima je najgluplja ideja biti u jednoj koloni za koju se samo nazire u kom pravcu ide. Dakle, mora postojati i blok proevropske opozicie za sve one koji to vide kao budućnost Srbije.
  • Vuĺe

    11.05.2026 09:05
    A koliko ima tih studenata, u procentima, broj...
  • Sizif

    11.05.2026 08:52
    Pravi ti polako premijerski ekspoze.
  • rektore

    11.05.2026 08:26
    znamo
    šta si i ko si ! nadam se da ćeš u penziju , dosta te je bilo !
  • Storno

    11.05.2026 08:26
    Opet
    Znači neće se kandidovati na izborima? Slagao je studente?
  • Milan

    11.05.2026 08:25
    SKJ
    Njima plenum odlučuje.
  • Nikola

    11.05.2026 08:08
    Ne treba da se on uzbudjuje, AV i gomila oko njega kao i caci-mediji moraju nekog napadati posto jos nemaju definitivnu metu. Svakodnevno u B92, ALO i Informeru mozete procitati napade na "blokadere".

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna