Autor: Beta

Info
11.05.2026.
11:58
Trenutno se rade analize i studije, koje preporučuje Međunarodna agencija za atomsku energiju, kako bi 2027. Srbija mogla da donese konačnu odluku gde će graditi nuklernu elektranu i koja tehnologija će se koristiti.
  • Mazut

    14.05.2026 10:22
    Verovatnoća!
    Verovatnoća da će doći do nuklearne katastrofe je mala ali verovatnoća da će vaš čovek zadojen politikom i operisan od znanja izazvati katastrofu je velika. Garancija koja potiče od uputstva, ne znači ništa ako se uputstvo ne pročita i ne primeni. Beton gubi alkalnost i armatura rđa, ako su izloženi atmosferalijama, svi znaju da je rok trajanja konstrukcije od 50-100 godina bez održavanja, to svi znaju, zakon je našoj strani, ali to nama nije pomoglo u slučaju "nadstrešnice".
  • dacic

    14.05.2026 01:23
    dubrava je iskusna nuklear tigrica, zna ona sve
    diplomski polagala na nuklearni pogon
    kad vlast kaze tu ne mere da omane, sorabija nuklear tajger
  • Zapravo

    13.05.2026 00:18
    nije...
    ...zato što u Srbiji nema ajkula, a nuklearna elektrana će izgleda da bude.
  • United

    12.05.2026 14:21
    Nuklearka
    Ma šta tu može da krene naopako?!
  • Aleks

    12.05.2026 09:04
    Akva - park
    Znači zato seku drveće pored Save da akva-park naprave !
  • Gde će da me

    12.05.2026 01:28
    Ujede
    Na Sodrošu kod dva kamena??eno je pliva,gleda me i čeka.
  • Gedza gegula

    11.05.2026 21:42
    Ako budemo sa rusima ili kinezima imacemo nuklearku ako neko misli sa francuzima nema nista od toga
  • Sloba

    11.05.2026 18:49
    Ako
    Ima neko klozetpapir za
  • Маша

    11.05.2026 18:43
    Још
    Једна прилика да се изградите.
  • Mix

    11.05.2026 18:28
    Ja sam tu samo komentare da čitam, text nisam ni gledao jer kakve ćaci stručnjake imamo daleko bilo...
  • Steva

    11.05.2026 17:34
    ima i boljih
    Analiticar
    11.05.2026 • 15:30
    Ministarka Dubravka je zavrsila ekonomski fakultet znaci ona nije strucna da se bavi ovom problematikom a kako je stigla da bude i ministarka e to mi nije jasno

    Slovenija je nadavno odbila da primi ponuđenog kandidata iz srbije Dragana Đorđevića (bivši jorgovankin šofer) za ambasadora u sloveniji sa orazloženjem da ne želi da ih predstavlja čovek sa tako niskim koeficijentom inteligencije.
    Eto slovenci nisu u toku događaja i ne prate dešavanja u srbiji čim neznaju da je kandidat po struci "FINANASISTA"
  • Mr. M

    11.05.2026 16:37
    Vi pertle ne znate napraviti a ne nuklearku
  • Može i ovako

    11.05.2026 16:32
    Od 195 zemalja u svetu, 32 imaju nuklearne elektrane. Od preostalih 163 zemalja 30 "razmišljaju", a 133 i ne razmišljaju.
    A, da, mi moramo biti prvi ili među prvima, naj, naj naj, u svemu "naj". Po svaku cenu.
  • Dr

    11.05.2026 16:32
    Verovatnoća
    U ovoj zemlji sa ovom vlašću,nepotizmom, velika, veoma velika
  • coravi desk

    11.05.2026 16:26
    Mislim da nemora da se prica o ovome, i onako do izgradnje, odoste sa vlasti.
  • Душан

    11.05.2026 16:06
    Воз
    U Srbiji ne može ni voz da ide brže od 50 km/h
  • Ana

    11.05.2026 15:56
    A kolika je bila verovatnoća da se na ljude sruši nadstrešnica "najbezbednije stanice u Evropi"?
  • Vitabrevis

    11.05.2026 15:53
    Verovatnoća
    Da li je zabeležen slučaj, da je kadar SNS-a, "ložio glinu i mazut"? Kakve crne ajkule? Na "ribanju", reče: "sada su aktuelne modularne nuklearke"...
  • Analiticar

    11.05.2026 15:30
    Ministarka Dubravka je zavrsila ekonomski fakultet znaci ona nije strucna da se bavi ovom problematikom a kako je stigla da bude i ministarka e to mi nije jasno
  • Djoka

    11.05.2026 15:30
    Tako je ministarko! Veca je verovatnoca da nas pogodi asteroid nego da voz iskoci na novoj brzoj pruzi. Uoooopss! Ma bre nista vam ne verujemo. Svi cete u zatvor!
  • Mozda

    11.05.2026 14:59
    Jednog dana
    Nemam poverenja u ove "nase".
  • Joca

    11.05.2026 14:56
    Koja je verovatnoća:

    Da te ubije nešto što (ni)smo renovirali.
    Da te pogodi zvučni top koji nemamo.
    Da te zovu iz SNS call centra iako nisi član ili simpatizer?

    da nastavim?
  • Ako se dobro sećam?

    11.05.2026 14:45
    Studiju za nuklearnu elektranu u Srbiji je radila firma koja je vršila nadzor na stanici u Novom Sadu?
  • Hm hm...

    11.05.2026 14:31
    A koja je verovatnoća da te ubije nadstrešnica na sveže renoviranoj železničkoj stanici? Manite se priče o verovatnoći, ne ide vam u prilog
  • Nimbus

    11.05.2026 14:24
    Aj diskusije radi, da se bavimo statistikom.
    Ako te ujede ajkula to je jedna zrtva i to retko, jer se napad ajkule zavrsi fatalno u samo 10% slucajeva. Ako dodje do nuklearne katastrofe , imamo stotine hiljada mrtvih i bolesnih, sto direktno sto od posledica. Dugorocno unistena zemlja, vode i vazduh. Tako da, mozda su sanse manje, ali je posledica nesaglediva.
    Klasicni naprednjacki spin
    Nemojte se igrati sansama i statistikom, kad su u pitanju ovakve stvari.
    No, uteha mi je da ce ova bagra pasti sa vlasti pre nego sto se uopste nesto uradi po pitanju nuklearke.
  • Djoka

    11.05.2026 14:21
    Budimo realni, veca je sansa da ti padne nadstersnica na glavu nego da nuklearka eksplodira.
  • Marko

    11.05.2026 14:13
    Zasnivano na naučnim podacima koje rade Ćaciji , a ne profesori i školovani ljudi koje proganjate. STUDENTI POBEDJUJU!
  • B&B

    11.05.2026 14:12
    Ajkula
    Da nas ujede Ajkula iz Dunava ili kod Australije? Nije ista verovatnoca!
  • Nemanja

    11.05.2026 14:12
    Veća verovatnoća da ću otići preko nego da ovde ostanem.
  • Nemanja

    11.05.2026 14:10
    Ufff onda je dobro, ja mislio da je veca verovatnoca da vas ujede komarac..
  • pajo patak

    11.05.2026 14:08
    ljepotce
    kada te vidim setim se megahita grupe "Metak": daaaaaaaa mi je biti, jedan dan, jedan sat, jedan tren, biti morski pas
  • pipi

    11.05.2026 13:57
    Nije problem nuklearka, problem ste vi
  • pera

    11.05.2026 13:52
    ..
    A koje su sanse da isti voz iskoci iz sina dva puta u tri dana, a u narednih mesec dana za malo jos jednom?
  • Bata

    11.05.2026 13:47
    Ma da
    Tako su prićali i onima u Černobilu svojevremeno.
  • Аца

    11.05.2026 13:46
    Аца
    У оваквој Србији, тачно, све сте реновирали, обезбедили, само тај реактор нисте, зашто, не знам. А шта ћеш, несреће се дешавају
  • NS1

    11.05.2026 13:43
    Ne baš
    Nuklearna energija je
    "anti ljudska energija", kad pogledamo sve incidente(a mnogo ih je bilo po svetu,za neke se zna a za neke se mozda i ne zna) od "Černobilja", "Ostrva tri milje" do "Fukušime"(koja valjda jos uvek curi(zrači) te je naprimer riba i u tom ribolovnom podrucju ozracena...),mislim!








  • ex chapman

    11.05.2026 13:37
    Cernobil
    evo i dan danas tamo ne moze da se zivi
    razumem potpuno da cinjenica sto Srbija nema nuklearku ne znaci da ako nesto "kvrcne" u Madjarskoj, to nece doci i do NS
    ali razlika je ipak velika - ako dodje do nuklearne katastrofe 400 km od tebe ili 40 km od tebe
    drugo - nekako nemam poverenja u "rukovodstvo Srbije" ne znam zasto :D
    ne kazem da su Madjari mnogo bolji, ali jesu bolji. npr. u Madjarskoj nije pustena u rad zeleznicka stanica koja ne samo da nije imala upotrebnu dozvolu, nego cak nije bila ni potpuno zavrsena pa samim tim nije mogla ni da prodje sve neophodne provere koje se rade pre nego sto se upotrebna dozvola za takav objekat moze izdati. i nije se u Madjarskoj takva zeleznicka stanica srusila i ubila 16 ljudi. i nije to jedini slucaj necega sto se u Srbiji desilo a u Madjarskoj, cak ni pod Orbanom, nije. "slucajevi" se u Srbiji samo ponavljaju a niko ne odgovara. i sa svakim slucajem nakog koga niko ne odgovara, bahatost je sve veca. i sad takvima dati da prave nuklearku?
  • Mile

    11.05.2026 13:19
    Ajkula
    Nahrani ajkulu i ne diraj ništa!
  • Fića

    11.05.2026 13:15
    Kuj, bre, d'uede ajkula...?
    Nek' tebe te "u'ede ajkula", a ne 6-7 miliona građana Srbije i okoline...!
    Koliko bi bilo Ulaganje u izgradnju i u Radni vek nuklearke...?!
    Kolika bi bila Cena električne energije za domaćinstva i da li znate nešto o Životnom standardu i Platežnoj moći, građana Srbije...?!
    Da li znate da ogromna večina građana Srbije nema "rezervnu domovinu" i da će oni koji Vas prežive, morati da otplačuju kredite "vaših promašaja"...?!
  • Ivan

    11.05.2026 13:14
    Nuklearna Elekrana u Srbiji?
    What could possibly go wrong?
  • Slobodan

    11.05.2026 13:12
    Kakve smo sreće pa izgradimo nuklearku , nas će radoaktivno ozračene pojesti ajkula , i ako nemamo more . Tako da će štetu od zračenja pretrpeti ajkule .
  • grijač

    11.05.2026 13:07
    Daj ti meni ajkulu bajo moj, kraće ću patiti.
  • miroslav

    11.05.2026 13:05
    Trg Republike
    pa kamenu kocku neznete da postavite a kamo li elektranu.jedino ako se pecenjar prihvat rukovodjenja onda je to dobitna kombinacija.
  • Mika

    11.05.2026 13:04
    ne hvala
    pruga do Subotice otvorena pre 6 meseci vec ne radi kako treba. A tako i sve ostalo funkcionise u ovoj drzavi
  • Симеон

    11.05.2026 13:03
    Хајде да се играмо
    Вероватноћа да је напредни чиновник из редова секте одабран за позицију коју обавља на основу знања и квалитета је мања него нпр. вероватноћа да се поглавар данас неће појавити на ТВ а она је 0,001% или да просечан следбеник секте има IQ већи од овце... Шалу на страну, знам тачно где напрдњачки мозгови виде своју шансу у овом "пројекту" - силна бетончина, е само то их занима, ту су докторирали уградњу и лоповлук!
  • Aleksej

    11.05.2026 12:55
    Xexe
    Ako lazem neka me pregazi tramvaj...

    Cin, cin....
  • Maya The Bee

    11.05.2026 12:54
    ...da se zna red
    Prvo se mora savladati postavljanje šahtova u nivou puta i još neke basic veštine, pa možemo pričati (ali, samo pričati!) o nuklearkama.
  • Jakobsfield

    11.05.2026 12:48
    Ajmo realno...
    Priprema, od regulative do "ključ u ruke", za ozbiljnu nuklearku (a ne ove modularne, o kojima bulazni AV), traje dvadesetak godina. Lokacije koje je krajem '70-ih razmatrala ozbiljna država već postoje: Mladenovo, Futog. Nije se ostvarilo zbog Černobilja i novinara NIN-a Dragana Jovanovića i lokalnih entuzijasta. To je tada bilo "in". A ako neko misli da će ovi skotovi vladati još 2 decenije, onda OK, ne treba. Ali bez toga ne ide! Struja, braćo, a ne zvona i praporci..
  • Lucifer

    11.05.2026 12:44
    Klasična manipulacija političara broj 358. "Verovatnoća da se dogodi A je manja nego da se dogodi B". Činjenica da se B događa češće, nema nikakve veze sa A. Ovo političari rade kako bi ulili lažni optimizam (ili pesimizam). Recimo, šansa da poginete u kadi od strujnog udara je daleko veća nego da vas napadne ajkula. Da li zbog toga treba ići na brčkanje sa ajkulama? Naravno da ne. Tako se i nuklearni incidenti ne događaju tako što bog baca kockice pa mu dune da istopi jezgro reaktora, nego tako što se elektrana loše projektuje, nekvalitetno izgradi, loše nadzire i njome upravlja korumpiran kadar. Šanse da mi uradimo sve od toga su skoro 100%.
  • nobody cares

    11.05.2026 12:44
    Ova ima samo jedan problem, a to je da joj niko živ ne veruje nego odmah skapiraju da je istina suprotna. Ona nešto izjavi, šeta svoje preskupe toalete, torbe, nakit, satove i naliv pera, ali da da joj neko poveruje e to nikakvim parama ne može da kupi.
  • Trta

    11.05.2026 12:42
    Glupa racunica
    Ajkula u jednom napadu napada jednog kupaca,plivaca,ronioca... . Nuklearka prilikom jednog akcidenta, pogadja hiljade ili milione gradjana, o smrtno stradalim da ne pominjemo. Manite se tog lupetanja, zarad licne materijalne koristi.
  • Maroder

    11.05.2026 12:41
    Sanse za ujed ajkule se visestruko povecavaju ako zivite na obali u vodama gde se ajkule redovno hrane. pa jos se bavite surfom, podvodnim ribolovom, itd. Isto tako sanse za nuklearni incident u Srbiji bice povecane samom izgradnjom nuklearke i zaposljavnajem partijskog kadra..Bice ovako .".Miloje zurim na rucak vidi ove sipke da budu u vodi hladjene stalno..Ako su na suvom sta znam jedno pola sata- valjda nece biti nista" Kad se male SNS ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
  • Gale

    11.05.2026 12:40
    Letovanje
    Ova kanda neće nigde na more ovog leta.
  • Cole

    11.05.2026 12:39
    Bravo
    U pravu je ministarka jer šansa da vas u srbistanu ujede ajkula je 0 a i šansa o skcidenta od nuklearke je takođe 0 dok se ne izgradi. A posle?
  • 11.05.2026 12:39
    Jeste, stvarno su nuklearne elektrane skroz bezbedne. Ali ne njihove — da se ja pitam, Dubravki ne bih ni autobusko stajalište poverio, a ne ministarstvo, pa još i nuklearnu elektranu...
  • No name

    11.05.2026 12:38
    Jao
    Ali kada oni grade, šanse se potpuno menjaju. Iskreno se nadam da će im neko zabraniti. To je opasnost za celu Evropu.
  • Мајко

    11.05.2026 12:37
    Моја
    Од ајкуле у појединачном инциденту настрада један а од нуклеарне катастрофе милиони дугорочно.
  • dr

    11.05.2026 12:34
    Černobil? Fukusima? ostrvo 3 Milje? Hamm-Uentrop u Nemackoj?
  • Uprava napolje!

    11.05.2026 12:31
    "Veća verovatnoća da vas ujede ajkula, nego da se dogodi nuklearni incident" - reče ministarka i ostade živa.
    Može biti, ali veća je posledica nuklearnog incidenta nego ujeda ajkule. Naime, ajkula ujede JEDNOG čoveka a nuklearni incident može da "ujede" DESETINE HILJADA LJUDI!
  • Marta

    11.05.2026 12:27
    Mhm
    To su tvrdili i za Cernobilj.
  • /

    11.05.2026 12:25
    /
    pa sad, ajkule u recnoj vodi i tornadu su samo na filmu.
    tako da...ipak ce biti nuklearne katastrofe
  • najsigurnije bi bilo

    11.05.2026 12:21
    za direktora postaviti
    nekog keramičara, vozača kamiona, književnika, glumca, doktora... bilo koga ko se razume u nuklearne elektrane. Što je sigurno, sigurno.
  • glogo

    11.05.2026 12:19
    Bila je veća šansa da te ujede ajkula nego da padne nadstrešnica, dok oni nisu počeli da "renoviraju"
  • Ikar

    11.05.2026 12:07
    A budale
    Pa naravno da je veća verovatnoća ajkula svake godine nekog ščepa nuklearni incident ne možemo da priuštimo ni jedan u 100 godina.
  • Risbo

    11.05.2026 12:06
    Jeste ne umeju ni da asvaltiraju i betoniraju, sanse za nuklearni incident su 100%
  • Aleksandar

    11.05.2026 12:04
    Isto kao
    Nadstrešnica.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna