Trenutno se rade analize i studije, koje preporučuje Međunarodna agencija za atomsku energiju, kako bi 2027. Srbija mogla da donese konačnu odluku gde će graditi nuklernu elektranu i koja tehnologija će se koristiti.
Verovatnoća da će doći do nuklearne katastrofe je mala ali verovatnoća da će vaš čovek zadojen politikom i operisan od znanja izazvati katastrofu je velika. Garancija koja potiče od uputstva, ne znači ništa ako se uputstvo ne pročita i ne primeni. Beton gubi alkalnost i armatura rđa, ako su izloženi atmosferalijama, svi znaju da je rok trajanja konstrukcije od 50-100 godina bez održavanja, to svi znaju, zakon je našoj strani, ali to nama nije pomoglo u slučaju "nadstrešnice".
Analiticar
11.05.2026 • 15:30
Ministarka Dubravka je zavrsila ekonomski fakultet znaci ona nije strucna da se bavi ovom problematikom a kako je stigla da bude i ministarka e to mi nije jasno
Slovenija je nadavno odbila da primi ponuđenog kandidata iz srbije Dragana Đorđevića (bivši jorgovankin šofer) za ambasadora u sloveniji sa orazloženjem da ne želi da ih predstavlja čovek sa tako niskim koeficijentom inteligencije.
Eto slovenci nisu u toku događaja i ne prate dešavanja u srbiji čim neznaju da je kandidat po struci "FINANASISTA"
Od 195 zemalja u svetu, 32 imaju nuklearne elektrane. Od preostalih 163 zemalja 30 "razmišljaju", a 133 i ne razmišljaju.
A, da, mi moramo biti prvi ili među prvima, naj, naj naj, u svemu "naj". Po svaku cenu.
Ministarka Dubravka je zavrsila ekonomski fakultet znaci ona nije strucna da se bavi ovom problematikom a kako je stigla da bude i ministarka e to mi nije jasno
Tako je ministarko! Veca je verovatnoca da nas pogodi asteroid nego da voz iskoci na novoj brzoj pruzi. Uoooopss! Ma bre nista vam ne verujemo. Svi cete u zatvor!
Aj diskusije radi, da se bavimo statistikom.
Ako te ujede ajkula to je jedna zrtva i to retko, jer se napad ajkule zavrsi fatalno u samo 10% slucajeva. Ako dodje do nuklearne katastrofe , imamo stotine hiljada mrtvih i bolesnih, sto direktno sto od posledica. Dugorocno unistena zemlja, vode i vazduh. Tako da, mozda su sanse manje, ali je posledica nesaglediva.
Klasicni naprednjacki spin
Nemojte se igrati sansama i statistikom, kad su u pitanju ovakve stvari.
No, uteha mi je da ce ova bagra pasti sa vlasti pre nego sto se uopste nesto uradi po pitanju nuklearke.
Nuklearna energija je
"anti ljudska energija", kad pogledamo sve incidente(a mnogo ih je bilo po svetu,za neke se zna a za neke se mozda i ne zna) od "Černobilja", "Ostrva tri milje" do "Fukušime"(koja valjda jos uvek curi(zrači) te je naprimer riba i u tom ribolovnom podrucju ozracena...),mislim!
evo i dan danas tamo ne moze da se zivi
razumem potpuno da cinjenica sto Srbija nema nuklearku ne znaci da ako nesto "kvrcne" u Madjarskoj, to nece doci i do NS
ali razlika je ipak velika - ako dodje do nuklearne katastrofe 400 km od tebe ili 40 km od tebe
drugo - nekako nemam poverenja u "rukovodstvo Srbije" ne znam zasto :D
ne kazem da su Madjari mnogo bolji, ali jesu bolji. npr. u Madjarskoj nije pustena u rad zeleznicka stanica koja ne samo da nije imala upotrebnu dozvolu, nego cak nije bila ni potpuno zavrsena pa samim tim nije mogla ni da prodje sve neophodne provere koje se rade pre nego sto se upotrebna dozvola za takav objekat moze izdati. i nije se u Madjarskoj takva zeleznicka stanica srusila i ubila 16 ljudi. i nije to jedini slucaj necega sto se u Srbiji desilo a u Madjarskoj, cak ni pod Orbanom, nije. "slucajevi" se u Srbiji samo ponavljaju a niko ne odgovara. i sa svakim slucajem nakog koga niko ne odgovara, bahatost je sve veca. i sad takvima dati da prave nuklearku?
Nek' tebe te "u'ede ajkula", a ne 6-7 miliona građana Srbije i okoline...!
Koliko bi bilo Ulaganje u izgradnju i u Radni vek nuklearke...?!
Kolika bi bila Cena električne energije za domaćinstva i da li znate nešto o Životnom standardu i Platežnoj moći, građana Srbije...?!
Da li znate da ogromna večina građana Srbije nema "rezervnu domovinu" i da će oni koji Vas prežive, morati da otplačuju kredite "vaših promašaja"...?!
Kakve smo sreće pa izgradimo nuklearku , nas će radoaktivno ozračene pojesti ajkula , i ako nemamo more . Tako da će štetu od zračenja pretrpeti ajkule .
Вероватноћа да је напредни чиновник из редова секте одабран за позицију коју обавља на основу знања и квалитета је мања него нпр. вероватноћа да се поглавар данас неће појавити на ТВ а она је 0,001% или да просечан следбеник секте има IQ већи од овце... Шалу на страну, знам тачно где напрдњачки мозгови виде своју шансу у овом "пројекту" - силна бетончина, е само то их занима, ту су докторирали уградњу и лоповлук!
Priprema, od regulative do "ključ u ruke", za ozbiljnu nuklearku (a ne ove modularne, o kojima bulazni AV), traje dvadesetak godina. Lokacije koje je krajem '70-ih razmatrala ozbiljna država već postoje: Mladenovo, Futog. Nije se ostvarilo zbog Černobilja i novinara NIN-a Dragana Jovanovića i lokalnih entuzijasta. To je tada bilo "in". A ako neko misli da će ovi skotovi vladati još 2 decenije, onda OK, ne treba. Ali bez toga ne ide! Struja, braćo, a ne zvona i praporci..
Klasična manipulacija političara broj 358. "Verovatnoća da se dogodi A je manja nego da se dogodi B". Činjenica da se B događa češće, nema nikakve veze sa A. Ovo političari rade kako bi ulili lažni optimizam (ili pesimizam). Recimo, šansa da poginete u kadi od strujnog udara je daleko veća nego da vas napadne ajkula. Da li zbog toga treba ići na brčkanje sa ajkulama? Naravno da ne. Tako se i nuklearni incidenti ne događaju tako što bog baca kockice pa mu dune da istopi jezgro reaktora, nego tako što se elektrana loše projektuje, nekvalitetno izgradi, loše nadzire i njome upravlja korumpiran kadar. Šanse da mi uradimo sve od toga su skoro 100%.
Ova ima samo jedan problem, a to je da joj niko živ ne veruje nego odmah skapiraju da je istina suprotna. Ona nešto izjavi, šeta svoje preskupe toalete, torbe, nakit, satove i naliv pera, ali da da joj neko poveruje e to nikakvim parama ne može da kupi.
Ajkula u jednom napadu napada jednog kupaca,plivaca,ronioca... . Nuklearka prilikom jednog akcidenta, pogadja hiljade ili milione gradjana, o smrtno stradalim da ne pominjemo. Manite se tog lupetanja, zarad licne materijalne koristi.
Sanse za ujed ajkule se visestruko povecavaju ako zivite na obali u vodama gde se ajkule redovno hrane. pa jos se bavite surfom, podvodnim ribolovom, itd. Isto tako sanse za nuklearni incident u Srbiji bice povecane samom izgradnjom nuklearke i zaposljavnajem partijskog kadra..Bice ovako .".Miloje zurim na rucak vidi ove sipke da budu u vodi hladjene stalno..Ako su na suvom sta znam jedno pola sata- valjda nece biti nista" Kad se male SNS ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Jeste, stvarno su nuklearne elektrane skroz bezbedne. Ali ne njihove — da se ja pitam, Dubravki ne bih ni autobusko stajalište poverio, a ne ministarstvo, pa još i nuklearnu elektranu...
"Veća verovatnoća da vas ujede ajkula, nego da se dogodi nuklearni incident" - reče ministarka i ostade živa.
Može biti, ali veća je posledica nuklearnog incidenta nego ujeda ajkule. Naime, ajkula ujede JEDNOG čoveka a nuklearni incident može da "ujede" DESETINE HILJADA LJUDI!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Ministarka o nuklearki u Srbiji: Veća verovatnoća da vas ujede ajkula, nego da se dogodi nuklearni incident
Autor: Beta
Info
•11.05.2026.
•11:58
Komentari 66
Mazut
dacic
diplomski polagala na nuklearni pogon
kad vlast kaze tu ne mere da omane, sorabija nuklear tajger
Zapravo
United
Aleks
Gde će da me
Gedza gegula
Sloba
Маша
Mix
Steva
11.05.2026 • 15:30
Ministarka Dubravka je zavrsila ekonomski fakultet znaci ona nije strucna da se bavi ovom problematikom a kako je stigla da bude i ministarka e to mi nije jasno
Slovenija je nadavno odbila da primi ponuđenog kandidata iz srbije Dragana Đorđevića (bivši jorgovankin šofer) za ambasadora u sloveniji sa orazloženjem da ne želi da ih predstavlja čovek sa tako niskim koeficijentom inteligencije.
Eto slovenci nisu u toku događaja i ne prate dešavanja u srbiji čim neznaju da je kandidat po struci "FINANASISTA"
Mr. M
Može i ovako
A, da, mi moramo biti prvi ili među prvima, naj, naj naj, u svemu "naj". Po svaku cenu.
Dr
coravi desk
Душан
Ana
Vitabrevis
Analiticar
Djoka
Mozda
Joca
Da te ubije nešto što (ni)smo renovirali.
Da te pogodi zvučni top koji nemamo.
Da te zovu iz SNS call centra iako nisi član ili simpatizer?
da nastavim?
Ako se dobro sećam?
Hm hm...
Nimbus
Ako te ujede ajkula to je jedna zrtva i to retko, jer se napad ajkule zavrsi fatalno u samo 10% slucajeva. Ako dodje do nuklearne katastrofe , imamo stotine hiljada mrtvih i bolesnih, sto direktno sto od posledica. Dugorocno unistena zemlja, vode i vazduh. Tako da, mozda su sanse manje, ali je posledica nesaglediva.
Klasicni naprednjacki spin
Nemojte se igrati sansama i statistikom, kad su u pitanju ovakve stvari.
No, uteha mi je da ce ova bagra pasti sa vlasti pre nego sto se uopste nesto uradi po pitanju nuklearke.
Djoka
Marko
B&B
Nemanja
Nemanja
pajo patak
pipi
pera
Bata
Аца
NS1
"anti ljudska energija", kad pogledamo sve incidente(a mnogo ih je bilo po svetu,za neke se zna a za neke se mozda i ne zna) od "Černobilja", "Ostrva tri milje" do "Fukušime"(koja valjda jos uvek curi(zrači) te je naprimer riba i u tom ribolovnom podrucju ozracena...),mislim!
ex chapman
razumem potpuno da cinjenica sto Srbija nema nuklearku ne znaci da ako nesto "kvrcne" u Madjarskoj, to nece doci i do NS
ali razlika je ipak velika - ako dodje do nuklearne katastrofe 400 km od tebe ili 40 km od tebe
drugo - nekako nemam poverenja u "rukovodstvo Srbije" ne znam zasto :D
ne kazem da su Madjari mnogo bolji, ali jesu bolji. npr. u Madjarskoj nije pustena u rad zeleznicka stanica koja ne samo da nije imala upotrebnu dozvolu, nego cak nije bila ni potpuno zavrsena pa samim tim nije mogla ni da prodje sve neophodne provere koje se rade pre nego sto se upotrebna dozvola za takav objekat moze izdati. i nije se u Madjarskoj takva zeleznicka stanica srusila i ubila 16 ljudi. i nije to jedini slucaj necega sto se u Srbiji desilo a u Madjarskoj, cak ni pod Orbanom, nije. "slucajevi" se u Srbiji samo ponavljaju a niko ne odgovara. i sa svakim slucajem nakog koga niko ne odgovara, bahatost je sve veca. i sad takvima dati da prave nuklearku?
Mile
Fića
Koliko bi bilo Ulaganje u izgradnju i u Radni vek nuklearke...?!
Kolika bi bila Cena električne energije za domaćinstva i da li znate nešto o Životnom standardu i Platežnoj moći, građana Srbije...?!
Da li znate da ogromna večina građana Srbije nema "rezervnu domovinu" i da će oni koji Vas prežive, morati da otplačuju kredite "vaših promašaja"...?!
Ivan
Slobodan
grijač
miroslav
Mika
Симеон
Aleksej
Cin, cin....
Maya The Bee
Jakobsfield
Lucifer
nobody cares
Trta
Maroder
Gale
Cole
No name
Мајко
dr
Uprava napolje!
Može biti, ali veća je posledica nuklearnog incidenta nego ujeda ajkule. Naime, ajkula ujede JEDNOG čoveka a nuklearni incident može da "ujede" DESETINE HILJADA LJUDI!
Marta
/
tako da...ipak ce biti nuklearne katastrofe
najsigurnije bi bilo
glogo
Ikar
Risbo
Aleksandar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H