Niste u stanju QR kod da napravite ili bi ste i QR kod pokvarili. Nesto od ta dva jeste ili ste ga pustili bez testiranja ili ste neki prepravljali i zeznuli. Sram vas bilo.
I molim lokalnu upravu poresku da pored ove vesti napiše, dvoje odgovornih za ovaj propust su kažnjeni 3 meseca sa smanjenjem plate u zakonskom maksimumu od 60%, naravno to ne mora da bude istina.
Ali bi lepo bilo čuti da neko snosi odgovornost, makar ovako za narod da se čuje.
Pre nego platimo porez.......da RGZ blagovremeno sprovede upis promene vlasnika na nepokretnosti ( ugovor zaključen u 2025. a RGZ doneo rešenje posle par meseci tj.u 2026) pa kada PU gleda stanje 1.1.vidi ko je stvarni vlasnik i njemu razreže porez a ne bivšem vlasniku.
- svaka čast da se tako nešto zezne. Ok, greške se dešavaju, ali ono, to vam je glavni pos'o
- zanimljivo da u Subotici (na osnovu objave) onda postoje neke uplatnice za drugi deo poreza, za razliku od Novog Sada gde dobiješ to je jedno rešenje i "snađi se". Ima QR u ćošku za 0 dinara. Doduše onda bar nikad neće pogrešiti ko u Subotici :)
Zašto se ne umanji provizija naplate uplatnica sa QR kodom,kad je posao uplate puno jednostavniji?
Zamislite da pošte nemaju čitač QR koda.Zaista napredno.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Subotica: Ne plaćajte porez preko QR koda sa uplatnice, zbog greške učitava 100 puta veću sumu
Autor: Beta
Info
•11.05.2026.
•17:20 > 17:15
Komentari 10
Mile
Milan
Ali bi lepo bilo čuti da neko snosi odgovornost, makar ovako za narod da se čuje.
primetiću
Poreski obveznik
moderator
ima li odgovornog
NEMA
Чаки
/
Donovan
- svaka čast da se tako nešto zezne. Ok, greške se dešavaju, ali ono, to vam je glavni pos'o
- zanimljivo da u Subotici (na osnovu objave) onda postoje neke uplatnice za drugi deo poreza, za razliku od Novog Sada gde dobiješ to je jedno rešenje i "snađi se". Ima QR u ćošku za 0 dinara. Doduše onda bar nikad neće pogrešiti ko u Subotici :)
mBankar
Dule
Zamislite da pošte nemaju čitač QR koda.Zaista napredno.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H