Razlozi za postavljanje video-nadzora su praktične prirode, od zaštite zajedničke imovine koju stanari plaćaju iz sopstvenog džepa, do sprečavanja vandalizma.
Mi na novom naselju prvo izabrali prodavca sa licencom da bi policija mogla pregledati snimak. Video nadzor+novi interfon+elektronski brava sve džabe za stanare ugrađeno pre 5 godina. Imamo u prizemlju video bim.,ugradili nove sandučiće i sad ugrađena dva nova lifta. Vide nadzor je potreban onima koji se bave mutnim radnjama ili su mafijaši.
nažalost nisu svi crtači grafita isto rangirani i ne mogu biti privedeni..
inače, ne možete staviti kameru ispred stana bez saglasnosti sa komšijama, ali možete staviti taster za zvono sa kamerom koja snima ispred vrata....
u zadnje vreme ima dosta likova što idu po zgradama i probavaju da li su zaključana vrata i što prate gde žive starije i same osobe, ali sva sreća policija dolazi na takve prijave..
Kamere su dobro rešenje jer mogu biti i "preventiva" i deo rešenja : odvaratiti osobe od loših namera ali i otkriti počinioce ili razloge problema u zgradi.
Kod nas kamere postoje u celoj zgradi hodnicima ulazu liftu garaži i ulici to jest oko zgrade. Mirno spavamo i ni jedan incident se nije desio sem jednog pokušaja šaranja zgrade grafitima. Izgrednici su bili snimljeni i snimak prosledjenpoliciji koja ih je vrlo brzo privela. Kako nebi podizali optužnicu i sl. sklopili smo dogovor da deo koji su išarali okreće o svom trosku i da to necine vise sto su odmah prihvatili i odradili. Od tada bukvalno nijedan grafit nije išaran niti je ko pokusao tako nesto. Nevidim razlog da se neko buni zbog kamera
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Kamere u zgradama: Gde je granica između bezbednosti i privatnosti?
Autor: Radio Beograd
Info
•11.05.2026.
•21:45 > 22:00
Komentari 5
Dragan
Slava
Pa cak i ako gleda u stanove bi
bilo dobro,jer imamo.svasta i u
tom kontekstu.
komsha
inače, ne možete staviti kameru ispred stana bez saglasnosti sa komšijama, ali možete staviti taster za zvono sa kamerom koja snima ispred vrata....
u zadnje vreme ima dosta likova što idu po zgradama i probavaju da li su zaključana vrata i što prate gde žive starije i same osobe, ali sva sreća policija dolazi na takve prijave..
Milan Stajić
Čabor
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H