Još deset dana ostalo je za finalizaciju dogovora između Rusa i Mađara i prodaje NIS-a kompaniji MOL, kako bi bile ukinute američke sankcije srpskoj naftnoj kompaniji uvedene zbog većinskog ruskog vlasništva.
Ruski lobisti vredno rade u punom zamahu razumljivo treba opravdati pare koje dobijaju upravo iz NIS a. Zato Rusi i odugovlace prodaju.Ovde se ruski plaćenici ne pominju nije popularno
Pancevacka rafinerija mora raditi, to je strateski interes Srbije. Ako Rusija hoce da proda MOL-u NIS, a MOL hoce da ugasi Pancevacku rafineriju, Srbija treba da nacionalizuje rafineriju i osnuje drugu firmu. Prosto, ne sme se dozvoliti gasenje onoga sto imamo kao strateskog resursa u drzavi.
Ми још увек немамо увид у уговор, који је потписан одавно!
Како је уопште могуће знати шта се дешава иза кулиса!?
Америчка агенција уводи санкције по ком основу?
Руси тактизирају, што и није чудно!
Србија хоће да "купи"?
Мол прави монопол.
У скорије време ће руска нафта бити једна опција за нормалан свет.
Ко је овде луд?
У праву су ни не треба тек тако да иду из Србије и Балкана браћа смо, и не знамо шта доноси сутра, обезбедили нам јефтино нафту а сутра ће нам требати и више. Против смо да наша браћа оду док се ЕУ ф-ке шире не заборавите МОЛИЋЕМО ДА НАМ РУСКА БРАТСКА ТВРЂАВА ОТВОРИ СВОЈЕ КАПИЈЕ зато престаните то да радите, отерајте ЕУ ф-ке и отварајте домаће исто важи и за стране банке!!!
Mislim da je ovo politicka igra, Rusija veruje Srbiji ali ne veruje SNS-u da ima vecinsku upravu u NIS-u (da ne bi opljackala i to). Prodace bilo kome samo da mi nemamo mogucnost da upravljamo. Realno, ni ja ne bi dao SNS-u da upravlja NIS-om, videli smo na primeru EPS-a i pecenjare kako to izgleda, lozili su blato sa mazutom a ni mazuta nije bilo dovoljno - ko je zaboravio neka se podseti. Nisam ni ZA ni PROTIV Rusa, a nisam ni protiv Srbije medjutim interes Srbije nije isto sto i interes SNS-a. Narodu treba stabilna i povoljna cena goriva i gas-a a sns-u treba jos jedna krava muzara da se finansiraju botovi.
Bratski narod.
Rusija pa Srbija.
Najveći prijatelji u svetu.
Hvala neobrazovanoj Srbiji na zabludama koje nas glupe i nepismene vodi kroz 2 veka novije nam istorije a zagovaračima (vodičima naroda) džepovi da budu još dublji i puniji!
Izvozom oruzja u UK smo izgubili pravo prece kupovine, i ko god da kupi Ruski udeo njemu balast nije potreban kao sto je rafinerija i petrohemija. Mnogo je pametan Murat.
U zemlji Srbiji, sve je moguće. Firma osnovana pre dve godine nudi 2mlrd eura za NIS. Stiče se utisak da je ceo jedan narod od 5+mil. stanovnika kolektivno drogiran i u komi. Naravno da država Srbija ima pravo preče kupovine NIS-a, ali KOL'KO SAM JA TU DOBAR?
То је проблем страних инвестиција. По Русима, у НИС је уложено преко 3 милијарде евра.
А тек Кинези када почну да траже своје.
Не треба петљати у бизнис са комунистима.
Немају они знања у економији.
Sad su "svi krivi, pa i Rusi", ali ne i oni koji su započeli pregovore i zaključili Prodajni Ugovor sa ovakvim "uslovima"...?!
Naravno, "Cena gasa nije problem, a jeste rafinerija"...?!
Cenu gasa će najvećim delom da trpe obični građani, a u rafineriju su najviše uložili Rusi i ako su je zatekli u lošem stanju .
Ah, da.
Šta je sa naftnom bušotinom u Angoli i da li je i ona "deo paketa" ili ne...?
Kažu da smo imali 10-tak % izvađene sirovine iz nje.
Srbija je za Rusiju kao i uvek bila i biće pijun, ali je problem što ti mali crni pijunćići u Srbiji misle kako im je Rusija majka ili brat šta već, pa im tolerišu sve te antisrpske kombinatorike.
Да су све приватизације имале исте последице као приватизација НИС-а од стране Гаспрома, Србија би била најбогатија држава у Европи. Практично је од неефикасног губиташа направљена најпрофитабичнија компанија у земљи, која пуни 12-15% буџета.
Nece rusi nikome prodati! Niti su hteli da prodaju od samo pocetka. To sto se AV i njegovi klimoglavci javljaju sa nekim nebuloznim izjavama, nema veze sa realnoscu.
@
Приjател из Бугарска
12.05.2026 • 09:18
Драги Приjатели , да сте се придружили Европскоj униjи , Европа Вас не би оставила без нафте !
Ali bukvalno bugarska kuouje na crno nafru od rusije za 25-30% veću cenu. Zato je i pala vlada. Vaša rafinerija je na tešku rusku naftu ne laku američku.
Tako da bot eu ćaci samo ovo može da piše bez veze i razmišljanja....
I Rusi su prodavali oružje Hrvatima, oa ništa, nije to razlog. Razlog je njihova 500 godišnja trgovina Srbijom, kojom ostvaruju svoje interese na svetskom nivou. Tako su na naš račun vratili Krim, a sad ime je verovatno i cilj da mi priznamo Kosovo, kako bi oni tražili priznanje dela Ukrajine za uzvrat. I jednima i drugima služimo kao sredstvo plaćanja, a Evropi kao zaštita na istoku.
Pančevačka rafinerija je No.1 u širem regionu. Prodaće je kome hoće ili će je zatvoriti. Savremena tehnologija,može da čeka par godina,toliko je ispred ostalih.
Gorivo..? Ne vole nas ni jedni ni drugi.
Paaaa kada se ne pojavi niko iz SnS na otvaranju konzulata u NS na kome se pojavi zamenik Lavrova , mislim daa je jasno da su nam odnosi sa rusima ja nivou :
svako sme rusa
svakome samo ne srbiji
I da … ja i dalje kazem Exon.
Rusi ni ne treba da nam prodaju, jer su ulozili mnogo para i doveli rafineriju na visok evropski standard. Nasa trenutna krimi-vlast bi to unistila i obezvredila za 6 meseci.
Na stranu sto Rusi nemaju politicki ni ekonomski interes.
Inace, braca su se nameracila da je kupe, moraju negde da operu novac i ovo im je idealno.
Nadam se da im nece poci za rukom, pogotovo jer jedan nema licnu kartu
би продали? Србија извози оружје Украјини којим се убајију руски војници и цивили. Не бих ни ја продао. Поштено је плаћено. Колико смо тражили толико су били дали. То што ми од 05.10.2000 немамо српску већ вазалну власт је наш проблем а не руски или амерички
Priča ide da je neko išao da moljaka bajdenovu administraciju da uvede sankcije ... Da bi otkupio to i zaposlio gomilu botova.
ko li je to bio.
A ako vidimo da Gasprom nije sankcionisan ni u nemačkoj ni u drugim državama samo kod nas....
I šta očekujete?
A pošto se istorija ponavlja isto tako je Milošević finansirao opoziciju u Rusiji pre izbora pa što nam je Jelcin uveo sankcije....
Svaka akcija ima reakciju samo naši nisu dovoljno pametni....
1. Vidi se kako AV ovo uspešno rešava - NIKAKO!
2. Čak za ovih godinu dana i jednu negativnu reč da kaže što rusi sa nama NIS situacijom brišu patos vukući nas za nos.
1. Kada treba prebiti deo naroda ili izdati krimosima građevinsku dozvolu i preko veze - ČAS POSLA!
2. Kada treba uvrediti deo naroda, profesore, studente, AV se ne libi da to javno ponovi i stane iza toga.
Kako jedan državnik ima dušu da ćuti na rusko ceđenje i maltretiranje cele nacije oko NIS-a već godinu i po, a ovde začas uhapsi, prebije, kleveta, laže, izvređa, nije mi jasno.
Tj, jasno mi je :) Jel Vama jasno? Jel nam jasno šta nam radi i šta dozvoljava da nam drugi rade?
Eeeeee, a šta je sa Kosovom?! EXPO je važniji :) Nema procenta od Kosova :)
Da nisu smislili Ekspo kako bi pokrali milijarde eura, te pare su mogle biti uložene u novu srpsku naftnu kompaniju, napraviti rafineriju-dve i dalje razvijati. Ovako, zbog najgorih lopova i izdajnika u istoriji države (a i šire), dolazimo u nove devedesete.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Svima samo ne Srbiji: Uprkos velikodušnoj ponudi, Rusi neće da nam prodaju NIS
Autor: Insajder (Stefan Goranović), 021.rs
Info
•12.05.2026.
•07:01 > 06:44
Komentari 47
Plaćač poreza
Buki
Direktor
Ja
Dvogled
Како је уопште могуће знати шта се дешава иза кулиса!?
Америчка агенција уводи санкције по ком основу?
Руси тактизирају, што и није чудно!
Србија хоће да "купи"?
Мол прави монопол.
У скорије време ће руска нафта бити једна опција за нормалан свет.
Ко је овде луд?
Dsc
Pera
Ja
Dno
mr bin
D
Rusija pa Srbija.
Najveći prijatelji u svetu.
Hvala neobrazovanoj Srbiji na zabludama koje nas glupe i nepismene vodi kroz 2 veka novije nam istorije a zagovaračima (vodičima naroda) džepovi da budu još dublji i puniji!
Aleksandar
Wolf
Lala
Radnik
Студент
А тек Кинези када почну да траже своје.
Не треба петљати у бизнис са комунистима.
Немају они знања у економији.
Fića
Milan
Carski Naissus
Новосађан
Нешто се муља......
Новосађан
Капију кад видимо то је огледало фирме!!!
Fića
Naravno, "Cena gasa nije problem, a jeste rafinerija"...?!
Cenu gasa će najvećim delom da trpe obični građani, a u rafineriju su najviše uložili Rusi i ako su je zatekli u lošem stanju .
Ah, da.
Šta je sa naftnom bušotinom u Angoli i da li je i ona "deo paketa" ili ne...?
Kažu da smo imali 10-tak % izvađene sirovine iz nje.
TamTam
Zare
Игор
Срђан
Mihajlo
Goxy
Dušan
Приjател из Бугарска
12.05.2026 • 09:18
Драги Приjатели , да сте се придружили Европскоj униjи , Европа Вас не би оставила без нафте !
Ali bukvalno bugarska kuouje na crno nafru od rusije za 25-30% veću cenu. Zato je i pala vlada. Vaša rafinerija je na tešku rusku naftu ne laku američku.
Tako da bot eu ćaci samo ovo može da piše bez veze i razmišljanja....
Jug Bogdan
Liman
Приjател из Бугарска
Njihova je
Gorivo..? Ne vole nas ni jedni ni drugi.
AnaLiTiCar
svako sme rusa
svakome samo ne srbiji
I da … ja i dalje kazem Exon.
Koferce
Na stranu sto Rusi nemaju politicki ni ekonomski interes.
Inace, braca su se nameracila da je kupe, moraju negde da operu novac i ovo im je idealno.
Nadam se da im nece poci za rukom, pogotovo jer jedan nema licnu kartu
C16
zztop
Zemlja čudesa
Ivan
ko li je to bio.
A ako vidimo da Gasprom nije sankcionisan ni u nemačkoj ni u drugim državama samo kod nas....
I šta očekujete?
A pošto se istorija ponavlja isto tako je Milošević finansirao opoziciju u Rusiji pre izbora pa što nam je Jelcin uveo sankcije....
Svaka akcija ima reakciju samo naši nisu dovoljno pametni....
Viršla Na Akciji
2. Čak za ovih godinu dana i jednu negativnu reč da kaže što rusi sa nama NIS situacijom brišu patos vukući nas za nos.
1. Kada treba prebiti deo naroda ili izdati krimosima građevinsku dozvolu i preko veze - ČAS POSLA!
2. Kada treba uvrediti deo naroda, profesore, studente, AV se ne libi da to javno ponovi i stane iza toga.
Kako jedan državnik ima dušu da ćuti na rusko ceđenje i maltretiranje cele nacije oko NIS-a već godinu i po, a ovde začas uhapsi, prebije, kleveta, laže, izvređa, nije mi jasno.
Tj, jasno mi je :) Jel Vama jasno? Jel nam jasno šta nam radi i šta dozvoljava da nam drugi rade?
Eeeeee, a šta je sa Kosovom?! EXPO je važniji :) Nema procenta od Kosova :)
Razmislite, brate, za koga ćete glasati.
Deda divnih unuka
Mile
Gost
Elmer davež
Tata Ikun
Dr
Miroslav
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H