Profesor Aleksandar Kavčić, osnivač Fondacije Alek Kavčić, u intervjuu za "Novu ekonomiju" upozorava da trenutni model privlačenja investitora jeftinom radnom snagom vodi direktno do udarca glavom u ekonomski zid.
Uvek je sve na papiru sve lepse nego u realnosti.
Pa roditelji cesto moraju da nadoknadjuju privatnom nastavom.
Jer znaju ko je sveti Sava ali nemaju pojma da je H2O hemijska oznaka za vodu....
Osim u situacijama kad nastavnici potroše pola časa na raspravu sa bahatom decom od još bahatijih roditelja - to je onaj deo da iza nastavnika stoji škola i sistem i da ih brani od te bahatosti...
Profesor je poslednji rad objavio 2017. godine, pre toga je imao uspesnu karijeru cak i za americke standarde, cestitamo. Sto se tice ekonomije, i modela koje zastupa, delimicno se slazem, nije bas sve i uvek tako crno-belo.
Lepo receno od strane divnog i plemenitog gosp. Kavcica.
Nazalost, mi smo duboko neobrazovana nacija, koja je najbolje ljude izgubila u ratovima i selidbama tokom zadnjih 100 godina. Sve prave vrednosti su skrajnute, a na povrsini je teski basibozuk, primitivizam i pristakluk.
Trebace nam puno vremena da se oporavimo, ako je to uopste vise moguce!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Aleksandar Kavčić: Mi trenutno biramo opasan put - izvozimo ljude i profit
Autor: Nova ekonomija
Info
•12.05.2026.
•13:37 > 13:37
Komentari 11
Ivana
Kakve
Ljuba
Jelen
Sloba
Prolaznik
coravi desk
Pa roditelji cesto moraju da nadoknadjuju privatnom nastavom.
Jer znaju ko je sveti Sava ali nemaju pojma da je H2O hemijska oznaka za vodu....
Aca
Pera
Serpiko
Nazalost, mi smo duboko neobrazovana nacija, koja je najbolje ljude izgubila u ratovima i selidbama tokom zadnjih 100 godina. Sve prave vrednosti su skrajnute, a na povrsini je teski basibozuk, primitivizam i pristakluk.
Trebace nam puno vremena da se oporavimo, ako je to uopste vise moguce!
Podbara
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H