Autor: N1

Info
12.05.2026.
17:24 > 16:50
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić tvrdi da Komisija za reviziju biračkog spiska ima pristup kompletnom biračkom spisku. Međutim, kako tvrdi članica Komisije Ana Gođevac, "to nije tačno".
  • Mrkalo

    13.05.2026 16:28
    Postoje i posebna izborna mesta gde se sve završava.
  • Brnaba lagala za Rio

    13.05.2026 06:32
    Brnaba lagala za Rio Tinto
    Brnaba lagala za Rio Tinto, normalno da laže i sada. Posle oslobođenja šut iz vile.
  • Милисав

    12.05.2026 22:40
    Опозиција је и овде заказала, лупета тамо у скупштини разне глупости а ово је тема број један.
  • @Saša Majdanpek

    12.05.2026 22:16
    Dobili ste mogućnost da budete kontrolor bez da umete napraviti razliku između poziva poslatog umrlom licu i navodnog glasanja od strane umrlog lica? Ako su svi kontrolori takvi onda je možda stvarno moguće da su stotine hiljada umrlih lica glasali a da ih niko nije primetio pored vas takvih potpuno nesposobnih. A kada "već znate" za umrle, dajte dokaz za jednog, SAMO JEDNOG umrlog koji je glasao. Valjda niste baš toliko glupi i nesposobni da ne možete pružiti dokaz za jednog jedinog od tih za koje "već znate"?
  • Saša Majdanpek

    12.05.2026 22:00
    Strašno
    Mi smo jedina zemlja u regionu,Evropi,gde imamo više glasača od broja stanovnika!!! Izgleda glasaju i bebe,za umrle već znamo,zato rešite to sr.nje pre glasanja!!! Valjda je to nečiji posao...
  • Saša Majdanpek

    12.05.2026 21:54
    Ajde bre
    Ja sam bio u Majdanpeku kontrolor na jednom biračkom mestu. Pojavila se baba koja kaže "muž mi je umro pre 16 God."!!! Kako je uopšte dobila,dobio poziv!? Eto pisali smo i primedbu i nikom ništa. Baba je barem bila poštena pa rekla,koliko ima onih koji ćute i glasaju od kuće!?
  • Pitanja

    12.05.2026 20:55
    @ Bio
    Jeste li sigurni da svi koji su prijavljeni na trafo stanice zaista žive tamo?
    Jeste li sigurni da jedan bivši sportaš zaista ima 146 stanara na samo jednoj adresi?
    Koliko lica može da se spakuje u stan od 40 m2?
    Odakle u mnogim zgradama pozivi za glasanje za nepostojeće stanare? ...
    Imate li odgovore na ta pitanja?
  • Zoran

    12.05.2026 20:47
    Mene zanima kako je moguce da pred izbore na moju adresu stigne po 7-8 pozivnica za glasanje i to za ljude koje uopšte ne poznajem a sam zivim u stanu od 30 kv? svaki put moram da idem nakon izbora da im pasiviziram adresu jer jedino tako sam siguran od izvrsitelj ako neko od tih ljudi zaglavi. Pisem razne izjave itd. Muka mi je od toga vise, bilo bi lepo a i pristojno da se niko ne moze prijaviti kod mene bez mog licnog potpisa, jer je to moj stan. Eto koliko su biracki spiskovi uredni. Sto se tice umrlih pa uporedite bazu ozvoda iz maticne knjige umrlih i birackog spiska, ako se pojavi isti JMBG lako se ukloni. Ovako imamo statistiku da imamo mnogo vise biraca nego je stvarno tako.
  • Birački spiskovi

    12.05.2026 20:42
    Pitanja za sve:
    Da li su svi članovi vaše porodice u birački spisak upisani zajedno, jedan iza drugog?
    Da li su vaše prve komšije upisane odmah ispred ili iza vaše porodice?
    Znate li ko su ljudi koji su na prošlim izborima u birački spisak upisani odmah ispred ili uza vas?
    Sve dok se birački spiskovi budi pravili po azbučnom redu, biće moguće u njih uneti neograničen broj fantomskih birača.
    Zašto ne naprave spiskove po ulicama, kućnim brojevima u okviru svake ulice (prvo parna, pa neparna strana ili obrnuto) i broju stana u okviru svake zgrade? Neće, jer bi se tada, prilikom glasanja ako ne pre, videlo da su u spisak upisani i oni koji ne žive na tim adresama.
  • Ljiljana

    12.05.2026 20:21
    Moras licno
    Imala sam rodjaku prijavljenu na mojoj adresi koja se jos pre 2 godine odjavila, ali je ostala na mom birackom spisku.Morala sam da intervenisem da je premeste na biracki spisak na opstini gde je sada prijavljena.Rekli su mi, da to moram licno ja da uradim.Zasto?Zar se to ne regulise promenom prebivalista?
    I kako ja da znam,osim slucajnom proverom, jer ja ne mogu nigde da ukucam moju adresu, i da vidim ko je sve prijavljen.Ili mogu?
  • Lagarije

    12.05.2026 20:17
    Sve baze da su dostupne
    Da se sve baze stave na raspolaganje, da se detaljno pregleda spisak i da se na internetu omogući provera svih prijavljenih lica na nekoj adresi - pretraga po nazivu ulice, kućnom broju i broju stana. Sve to imaju jer su tako upisani i podaci u lične karte. I dalje ne znamo ko je sve možda prijavljen na našoj adresi a u MUPu ne postoji kapacitet da svi građani to provere na šalterima. Pogledajte opet bruku od redova za pasoše I lične karte!

    Oni koji nemaju zaposlenje I ne plaćaju porez ne bi trebalo da mogu da glasaju i kroje sudbinu građanima poreskim obveznicima.
  • Bio

    12.05.2026 20:03
    Tamo
    Sedeo zanima me tehnika.Kako mrtav covek glasa?.Gde su to, na kom birackom mestu utvrdili i to objavili.Gde je ta zalba ili tuzba.Eto zanima me.Gde je dokazano da je to uopste moguce.Eto ljudi dolaze ide provera prsta jel sija,a tamo bili iz svih stranaka.Dao licnu kartu umrlog,nije on na slici i njemu se daje papir i umrli glasa to jest prolazi proveru prsta i ne lici na sebe na licnoj karti i to utvrdjeno bilo gde ikada u poslednjih 10 godina.Objavite taj slucaj.To je lak slucaj.Ima knjiga,zaokruzen umrli, potpisao se umrli,glasao umrli.Izbori bili tada on umro ranije.Eto objavite sudsku ili izbornu praksu da se ovo desilo i da je dokazano makar jednom.Primer coveka tog i tog, grad taj i taj, to i to biracko mesto.
  • XzX

    12.05.2026 19:34
    Neverovatno
    Ne veruju ani? Ma ljudi, je li to moguće?
  • Miloš

    12.05.2026 18:27
    Fantomi
    U mom ulazu zgrade u Preradovićevoj ulici u Petrovaradinu je, u prethodna dva izborna ciklusa, bilo nenormalno mnogo poziva za glasanje. Kada sam ih pokupio, i pošto ih je poštar razbacao, jer takvih imena nije bilo na poštanskim sandučićima, i proverio imena,video sam da su to fantomi, a ne umrli stanari. Ta imena su sigurno bila u biračkom spisku, te podržavam članicu Komisije za reviziju biračkog spiska Anu Gođevac u zahtevu da se dozvoli pristup svim bazama, kako bismo sprečili dosadašnje mahinacije sa biračkim spiskom.
  • Masni Pečat

    12.05.2026 18:23
    Pitanje?
    Kako može neko da bude iznad biračkog spiska?!

    Razumem da ne može svako da dobije pristup zbog osetljivih informacija, ali na zahtev suda, mupa, komisija... Ko si ti da određuješ ko ima pristup, a ko nema.
  • Slobodan

    12.05.2026 18:23
    Tražimo poštene izbore!
    Trebalo bi samo nekoliko dana da se birački spisak očisti i da izbori budu bar delimično pošteni. Da je ovoj vlasti stvarno stalo do Srbije i Srpskog naroda a ne samo do vlasti i krađe, to bi i uradili. Ovako pokazuju da su spremni da gurnu zemlju na ivicu građanskog rata, samo da bi zadržali svoje političarske fotelje. Većinski narod više neće trpeti ovo nasilje koje Vučić sprovodi.
  • Nikola

    12.05.2026 18:04
    MUP malverzacije
    Mora se građanima, vlasnicima nekretnina, dozvoliti uvid ko je prijavljen na njihovoj adresi!
    Sadašnji, nakaradni sistem, zahteva plaćanje takse, a dozvoljava samo da se nabroje lica koja žive na toj adresi, ali ne i da se vidi ko se "prokrijumčario" i ko ga je prijavio?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna