Akademik Radomir Saičić demonstrativno je napustio otvaranje velike izložbe posvećene Svetom Savi u Srpskoj akademiji nauka i umetnosti, čim je najavljeno obraćanje ministra kulture Nikole Selakovića.
Svaka čast gospodinu !To se zove dostojanstvo i upravo uvažavanje samog događaja. Odlaskom na miran način je pokazao i ukazao poštovanje samom događaju i zgroženost prisustvom određenih persona,koje mogu samo da ukaljalju svečanost baš samim prisustvovanjem. Respekt!
Izvini a na kojoj listi je bio pa je izabran u Srbiji se glasa za partije a one postavljaju koga hoce inace da su imenom i prezimenom velika vecina nebi bila izabrana.
Gospodin akademik Saičić, postupio je kulturno za razliku od mnogih, ne slaže se sa ministrom i njegovim radom u vladi. Da li je u pravu ili ne, to je za diskusiju, on se ne slaže i ima svoj politički ili stručni stav, koji je suprotan sa onim što radi ministar Salković. Postupak akademski, kulturan i dostojanstven, koji treba da služi za primer mnogim građanima Srbije, posebno onima koji se bave politikom. To što on zastupa i propagira može da ima nemali broj pristalica kod građana Srbije, da opredeli i promeni ponašanje kod neistomišljenika. Srbija ima potencijala, koji ne može da dođe do izražaja zbog nasilnika, neobrazovanih i nekulturnih pojedinaca, kojima se pridaje mnogo pažnje u medijima i tako postaju vidljivi kao u svakom rijalitiju.
Povlače ga po sudu zbog stete koje nanosi kulturnim interesima a treba da ih štiti. To je sramota za državu a ovi što ga brane nisu naučeni da razgraniče kulturna blaga. Važno im je da budu u predizbornoj kampanji.
kad im je AV povećao plate u vreme štrajka , da kupe vitamine da jače udaraju. Zato mislim da je kilav i da ispaštamo i zbog svoje vere ko tebe kamenom ni njega hlebom.Rezultati takvog ponašanja DRŽAVE su kratkoročno katastrofalni za 1 ljudski vek a milenijumske će možda neko i osetiti.Možda je to baš ono za šta se pitamo šta nam fali. To je ono što nas razlikuje od okolnih.Država nije vernik.Da je to ne bi imala vojsku.
Стара изрека каже: "И без једног цигана може бити вашар".
Вероватно је смислио да ће за академика чути ако напусти манифестацију, јер ће то бити објављено у штампи коју подржава
Tog ministra a i mnoge druge niko nikad nije zaokružio na nekom glasačkom listiću, za posao koji rade vrlo često nemaju nikakve kvalifikacije. Ostaće zapamćen po izjavama u vezi generalštaba.
Predsedniku Vučiću ovakvi ljudi samo nanose štetu.
Није вама било потребно да показујете толику мржњу . У вашим годинама то је заиста МИЗЕРНО. Нико никога не може понизити као човјек самога себе. Ви сте то себи успешно урадили. СРАМОТА.
I šta je doprineo time što je izašao??? Tog ministra je neko na izborima izabrao i to većinski. To govori samo kulturu i moral dotičnog akademika. Valjda je normalno imati različita mišljenja ali treba i druge poštovati da bi bio poštovan.
Naravno da je akademik uradio pravu stvar. Mnogi komentatori treba da se stide svojih komentara. Zbog takvih nakaradnih mišljenja naša domovina i jeste došla u ovu situaciju. A ministar Selaković
ako je toliko dobar, sposoban i častan čovek, zašto već nije podneo ostavku?
Tužno je što je on jedini akademik koji je izašao... A za ove kojima vlast i stranka DAJU platu važan info:
Mi ostali zarađujemo svoje plate. Pa tako i akademici...
I svi imamo pravo da kritikujemo vlast, institucije, funkcionere...
Videli smo kakvi su "akademici" danas! Taj nije ni trebalo da prusustvuje, nije dostojan Svetog Save! Nemerljivu štetu ovoj državi napraviše baš ti koji sebe smatraju intelektualnim veličinama, a ništa bitno i korusno ne uradiše za narod i zemlju!
Никола Селаковић је летос читао Символ вере и молитву Оче наш, на Хиландару. Често долази у Хиландар и поштован је од стране монаха. Чујем и да је наговарао председника Александра Вучића да се окрене Богу и вери. Академика не познајем, доста тога је рекао о себи овим поступком. Као да га баш брига и за Светог Саву и за присутне званице.
Pošto niko nije ni primetio da je došao, a kamoli da je napustio izložbu, jasno je zašto to moraju da objave mediji da bi se uopšte znalo da se dogodilo...
"Tupan
15.05.2026 • 16:21
Glupan
A na pare iz budžeta nije gadljiv? Pa "naučnike" ti si na budžetu tog ministarstva. Zašto ne vratiš pare na kraju meseca ili još bolje uplati Srbima na KiM."
Sto neko rece, pare nisu Oskarove, nego nase. Oskar sto zdipi, neda nikome.
Sto se uplate srbima sa Kosova tice, njima opet Oskar uplacuje (od nasih para). Istina, ne svima, samo podobnim.
Svaka čast AKADEMIKU. Tako je mogao da pokaže koliko je veliki čovek. Slušati tog čoveka zbog koga je napustio izložbu, je ravno biti budala, ćutati i slušati ga šta baljezga.
Nije dosao zbog ministra, nego zbog izlozbe. Sramota. Kada bi svi tako protestovali i izlazili ako nam se neko ne svidja, uvek bi bar pola sale izaslo. vazan je bio povod. To nije nikakvo dostojanstvo. Mozda bi i Selakovic izasao da je znao da ce doticni prisustvovati. Kvalitetan covek zna i da istrpi .
Pravo pitanje je da li je izložbi prisustvovao jer ga je SANU zvanično ovlastila da je zastupa? Ako je tako onda taj gest ima težinu i vredan je pomena. Ako nije zastupao Akademiju, pitanje je zašto je uopšte došao - samo da bi izašao i da bi se o tome pričalo? Ispada da su mu svi prisutni bili po volji osim Selakovića.
Vi što mislite da mu Vučić ili vlast daje platu ili penzionerima novac za penziju, vrate se!!!!To nije Vučićev novac, on može samo da uzme nikako da da!
Dosada su se naši akademici,a to su kako se kaže najučeniji ljudi jednog naroda,oglašavali davali veilkoumne savete kako da ova zemlja ide napred,kako da ovaj napaćeni narod izađe iz ove krize svesti i pomagali mu pa je i tako dotični postupio,e moja elito moji najveći umovi,pomogoste ovom narodu mnogo HVALA VAM
A na pare iz budžeta nije gadljiv? Pa "naučnike" ti si na budžetu tog ministarstva. Zašto ne vratiš pare na kraju meseca ili još bolje uplati Srbima na KiM.
Na zapadu onog koga je na vlast dovela većina poštuju svi kritikuju i treba ga kontrolisati ali moraš poštovati instituciju koju on vodi a svako je nevin dok se ne dokaže krivica eto ja mogu tog akademika optužiti da je organizovao atentat na trampa ali dok se ne dokaže on je nevin ako je otišao to je njegovo čravo mišljenja a vi likujete to je vaš program što više nesreća i ovakvih prilika vi gradite izbore na tome tako ćete proći na izborima i opet reći pokradeni smo nema ništa od vas.
Platu mu ne daje vlast od svojih para, nego od naših. Plata u državnoj službi nije nagrada za ćutanje, klimanje glavom i lojalnost likovima koji čine krivična dela. Bravo za akademika. Ima čovek i titule i obraz. Inače, čovek nije kukao na vlast, nego na Selakovića.
Nas akademik bacio je senku na veliki kulturni i nacion alni dogadjaj.Neuki novinari iz opozicionih listova jedva su docekali.Sad se samo o tome piše, a ne o Hilandaru.A da je bio.prisutan neki amb asador NATO drzave, da li bi akademik izašao i dao oštru izjavu?
Žalosno od jednog akademika
A pare od Vucicevog režima ne odbija?
Svaka čast, Svaki čovek školovan ne bi dozvolio da mu nepismena baraba drži predavanje.
Svi ostali koji su ostali da slušaju budalaštine gore navedenog su krivi za ovo situaciju u kojoj se nalazi nasa lepa država Srbija.
Pa neka se zamisle poltroni.
Мајкица
15.05.2026 • 08:41
Изашао академик?
Шта ће рећи САНУ?
Pobrkala si lončiće, nije ovde reč ni o jednoj instituciji nego o nedostojnom ministru.
Nema te države u kojoj bi sedeo u vladi ministar protiv kojeg je podignuta pravosnažna optužnica, čak i da je neopravdana. Da ima morala povukao bi se da ne bi svojim položajem uticao na tok suđenja.
Nesvakidašnji događaj se dogodio u zgradi SANU kada je akademik Radomir Saičić napustio otvaranje izložbe „Sveti Sava“, priređena povodom 850 godina od rođenja Svetog Save, čim je najavljeno obraćanje ministra kulture Nikole Selakovića. Akademik je napustio skup štiteći sebe i Akademiju, i nije slušao nebuloze ministra.
JUCE JE patrijarh sns stranke peric Porfirije prosao lored restorana Prolece sa svitom. Samo jedna zena mu je prisla da mu celiva ruku. Ostali su ga ili ignorisali ili okrnuli ledja ili vikali caci. I Nedostojan
Bio je iznenadjen. Stvarno me cudi zasto? U kom svetu zive on i sef mi vucic
E sad , izašala jedna osoba od njih 600 ! I tekst na Nova S baš o njemu . I onda za takve medije kažu da su objektivni , nezavisni ......
Razmislite , da li sam rekao samo činjenice ?
Шта ће рећи САНУ?
Шта ће рећи У иверзитет?
Шта ће рећи Удружења новинара?
Да ли су ове институције остале квалитетне ?
А то што је слатки мој Српски народ сто година само страдао,то ништа ,јел?
Ја бих све те институције ,,конзервирала" и пресекла њихов утицај на будућност народа.
Метода ПРЕВАЗИЛАЖЕЊА једина решава судбину мога народа.
Конзервирај прескочи и настави даље ,другачије.
Поздрав!
Podržavam postupak gospodina Saičića. Kao zaposleni u kulturi, mogu da potvrdim da je sve što je rekao istina. Selaković nije ni za kakvo poštovanje, već pre za posmatranje. Za dosadašnje vreme svog mandata naneo je nemerljivu štetu srpskoj kulturi i nastavlja da je nanosi i zbog toga bi trebao da hitno bude smenjen, ako ne i procesuiran.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Akademik napustio otvaranje izložbe čim je najavljeno obraćanje ministra Selakovića
Autor: Nova.rs
Info
•15.05.2026.
•07:01 > 06:37
Komentari 100
Mirjana
Ђура
.
Dragan
Marina
Kg
Lidija
Nada
Svi ostali kao gmizavci se zavukli...
Lola
Andrea
Nina
Tomo
Novosadjanin
Drago
Gaga
Rale 014
saučestvovanje
Miroljub Sojkic
Svom snagom prilego
na ego
Srbin
Живковић Жарко
Вероватно је смислио да ће за академика чути ако напусти манифестацију, јер ће то бити објављено у штампи коју подржава
Lana
Mirko
Milena
Inženjer
Predsedniku Vučiću ovakvi ljudi samo nanose štetu.
Радомир
Sizif
ko drugi
Novosadjanin
Dragan
Vesna
E, !
Jovo. J
Milan
ako je toliko dobar, sposoban i častan čovek, zašto već nije podneo ostavku?
NuklearniFizicar-ka
Mira
JOM
Mi ostali zarađujemo svoje plate. Pa tako i akademici...
I svi imamo pravo da kritikujemo vlast, institucije, funkcionere...
Gabriela
Branislav
Bojan kaludjerivic
Pera
Milan
NuklearniFizicar-ka
Sram ga bilo,
Srbijo, mala moja neznosti,
Зоран
Pera
Srećko Šojić
Ovako se ponaša pravi patriota,čovek ličnog integriteta na koga svi Srbi trebaju da se ugledaju!!!
Aleksa
Vi ste pravi gospodin.
zoro
"Tupan
15.05.2026 • 16:21
Glupan
A na pare iz budžeta nije gadljiv? Pa "naučnike" ti si na budžetu tog ministarstva. Zašto ne vratiš pare na kraju meseca ili još bolje uplati Srbima na KiM."
Sto neko rece, pare nisu Oskarove, nego nase. Oskar sto zdipi, neda nikome.
Sto se uplate srbima sa Kosova tice, njima opet Oskar uplacuje (od nasih para). Istina, ne svima, samo podobnim.
Dragan
Јелица
Peki
Mario
Peytra
Раде
nesAa
Vesna
Nikola
Nadalina
Mimi
Niki
Sasa
Svetlana
Lepičin rodjak
Manje zbori, da ti sendvič ne "zagori"!
Adam
Bobilly
Laslo
Slava
Neci
zoro
Tupan
ssss
Perica
Samo jedno: - nije sendvic
Gojko
@CRNI
milada
Žalosno od jednog akademika
A pare od Vucicevog režima ne odbija?
miki
Svi ostali koji su ostali da slušaju budalaštine gore navedenog su krivi za ovo situaciju u kojoj se nalazi nasa lepa država Srbija.
Pa neka se zamisle poltroni.
Gagi
Tatjana
Dušan
15.05.2026 • 08:41
Изашао академик?
Шта ће рећи САНУ?
Pobrkala si lončiće, nije ovde reč ni o jednoj instituciji nego o nedostojnom ministru.
Nema te države u kojoj bi sedeo u vladi ministar protiv kojeg je podignuta pravosnažna optužnica, čak i da je neopravdana. Da ima morala povukao bi se da ne bi svojim položajem uticao na tok suđenja.
Đole
Jelena
Damir
CRNI
profesor UNSA
Bravo kolega Saičiću, a šta je sa ostalim akademicima? Mirno su saslušali govor čoveka koji je sve suprotno od kulture i umetnosti.
Драган
Ja
Sanja
Dr Miggyy
Oslk
Bio je iznenadjen. Stvarno me cudi zasto? U kom svetu zive on i sef mi vucic
Bane
Razmislite , da li sam rekao samo činjenice ?
Мајкица
Шта ће рећи У иверзитет?
Шта ће рећи Удружења новинара?
Да ли су ове институције остале квалитетне ?
А то што је слатки мој Српски народ сто година само страдао,то ништа ,јел?
Ја бих све те институције ,,конзервирала" и пресекла њихов утицај на будућност народа.
Метода ПРЕВАЗИЛАЖЕЊА једина решава судбину мога народа.
Конзервирај прескочи и настави даље ,другачије.
Поздрав!
Arsenije
Uprava napolje!
Novo Naselje
Slobodan
Neko tamo
Postovanje akademiku!
Vera
Ivona
Katarina
R49
Kesten
Respekt
Ps. Bez toga zivot bljuvotina
Sofija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H