Autor: Nova.rs

Info
15.05.2026.
07:01 > 06:37
Akademik Radomir Saičić demonstrativno je napustio otvaranje velike izložbe posvećene Svetom Savi u Srpskoj akademiji nauka i umetnosti, čim je najavljeno obraćanje ministra kulture Nikole Selakovića.

Komentari 100

  • Mirjana

    21.05.2026 17:13
    Integritet
    Jedan je profesor Saičić! Kakav uman i vaspitan gospodin akademik.
  • Ђура

    20.05.2026 18:41
    Нико
    Па које министар, овде? Завист је чудо. А и није нека штета. Кода ће. се неко насикирати. Није требао ни долазити.
    .
  • Dragan

    18.05.2026 23:45
    Čovek
    Bravo Saicicu, kuća ti pevala
  • Marina

    18.05.2026 08:41
    Dostojanstvo
    Svaka čast gospodinu !To se zove dostojanstvo i upravo uvažavanje samog događaja. Odlaskom na miran način je pokazao i ukazao poštovanje samom događaju i zgroženost prisustvom određenih persona,koje mogu samo da ukaljalju svečanost baš samim prisustvovanjem. Respekt!
  • Kg

    17.05.2026 17:13
    Ja
    Blokader kontejnera u nedostatku istih.
  • Lidija

    17.05.2026 16:55
    Sram ga bilo. Pa to što se događa nije ni o Selakoviću ni o vlasti, to je o nečem uzvišenijem, a ne politika!
  • Nada

    17.05.2026 16:19
    Šta znaju ćacad šta je čast
    Tako se radi kad Čovek ima mozak, kičmu i obraz!
    Svi ostali kao gmizavci se zavukli...

  • Lola

    17.05.2026 15:54
    Kultura
    To pokazuje koliko je kulturan može biti sto puta akademik
  • Andrea

    17.05.2026 15:15
    Šta je ovaj akademik uradio za državu osim što se "ne slaže"?
  • Nina

    17.05.2026 14:11
    Akademik Saicic
    U Srbiji vise ministara nego vozaca autobusa.
  • Tomo

    17.05.2026 08:58
    Jovo j
    Izvini a na kojoj listi je bio pa je izabran u Srbiji se glasa za partije a one postavljaju koga hoce inace da su imenom i prezimenom velika vecina nebi bila izabrana.
  • Novosadjanin

    17.05.2026 03:24
    Hvala
    Hvala bogu što još postoje takvi ljudi. Ima nade za ovaj narod
  • Drago

    17.05.2026 02:14
    Izložba u SAN-u
    Gospodin akademik Saičić, postupio je kulturno za razliku od mnogih, ne slaže se sa ministrom i njegovim radom u vladi. Da li je u pravu ili ne, to je za diskusiju, on se ne slaže i ima svoj politički ili stručni stav, koji je suprotan sa onim što radi ministar Salković. Postupak akademski, kulturan i dostojanstven, koji treba da služi za primer mnogim građanima Srbije, posebno onima koji se bave politikom. To što on zastupa i propagira može da ima nemali broj pristalica kod građana Srbije, da opredeli i promeni ponašanje kod neistomišljenika. Srbija ima potencijala, koji ne može da dođe do izražaja zbog nasilnika, neobrazovanih i nekulturnih pojedinaca, kojima se pridaje mnogo pažnje u medijima i tako postaju vidljivi kao u svakom rijalitiju.
  • Gaga

    16.05.2026 22:00
    Istina
    Istina je samo jedna.Ne može biti pet istina.
  • Rale 014

    16.05.2026 21:29
    Inadžija
    Povlače ga po sudu zbog stete koje nanosi kulturnim interesima a treba da ih štiti. To je sramota za državu a ovi što ga brane nisu naučeni da razgraniče kulturna blaga. Važno im je da budu u predizbornoj kampanji.
  • saučestvovanje

    16.05.2026 21:29
    Ne mogu da prebolim
    kad im je AV povećao plate u vreme štrajka , da kupe vitamine da jače udaraju. Zato mislim da je kilav i da ispaštamo i zbog svoje vere ko tebe kamenom ni njega hlebom.Rezultati takvog ponašanja DRŽAVE su kratkoročno katastrofalni za 1 ljudski vek a milenijumske će možda neko i osetiti.Možda je to baš ono za šta se pitamo šta nam fali. To je ono što nas razlikuje od okolnih.Država nije vernik.Da je to ne bi imala vojsku.
  • Miroljub Sojkic

    16.05.2026 20:31
    Miso
    Akademik se duri?
    Svom snagom prilego
    na ego
  • Srbin

    16.05.2026 18:40
    Pumpaj
    Bravooooo!
  • Живковић Жарко

    16.05.2026 16:24
    Изложба о Св Сави
    Стара изрека каже: "И без једног цигана може бити вашар".
    Вероватно је смислио да ће за академика чути ако напусти манифестацију, јер ће то бити објављено у штампи коју подржава
  • Lana

    16.05.2026 15:42
    BRAVO za AKADEMIKA!!!!!!!
  • Mirko

    16.05.2026 12:30
    Kad imas obraz
    Bravo, vidi se da čovek ima kičmu i čast, da ne sluša coveka koji bi trebao da je u zatvoru.
  • Milena

    16.05.2026 12:14
    ...
    Uh, baš je "potresao" ostale prisutne...
  • Inženjer

    16.05.2026 12:07
    Jovo j
    Tog ministra a i mnoge druge niko nikad nije zaokružio na nekom glasačkom listiću, za posao koji rade vrlo često nemaju nikakve kvalifikacije. Ostaće zapamćen po izjavama u vezi generalštaba.
    Predsedniku Vučiću ovakvi ljudi samo nanose štetu.
  • Радомир

    16.05.2026 11:58
    Саичићу
    Није вама било потребно да показујете толику мржњу . У вашим годинама то је заиста МИЗЕРНО. Нико никога не може понизити као човјек самога себе. Ви сте то себи успешно урадили. СРАМОТА.
  • Sizif

    16.05.2026 10:49
    Selaković bivši
    Ako u ovoj državi postoji iko uticajan i normalan sklonite ovog Selakovića jer naneo više štete ovom drruštvu nego bilo
    ko drugi
  • Novosadjanin

    16.05.2026 10:29
    Ala botovi rade pun gas
  • Dragan

    16.05.2026 09:45
    Bez pozdrava
    Ako je baš tako rešio srećan mu put.
  • Vesna

    16.05.2026 09:31
    Povucete me za generlstab
    Pa ako ministar KULTURE izjavi"mozete da me povucete za Genetalstab" sta bi iko pristojan trazio u prostoriji sa njim.
  • E, !

    16.05.2026 09:08
    E,!
    E, da je takvih više!
  • Jovo. J

    16.05.2026 07:36
    I šta je doprineo time što je izašao??? Tog ministra je neko na izborima izabrao i to većinski. To govori samo kulturu i moral dotičnog akademika. Valjda je normalno imati različita mišljenja ali treba i druge poštovati da bi bio poštovan.
  • Milan

    16.05.2026 07:15
    Naravno da je akademik uradio pravu stvar. Mnogi komentatori treba da se stide svojih komentara. Zbog takvih nakaradnih mišljenja naša domovina i jeste došla u ovu situaciju. A ministar Selaković
    ako je toliko dobar, sposoban i častan čovek, zašto već nije podneo ostavku?
  • NuklearniFizicar-ka

    16.05.2026 02:44
    Bruka
    Srbijo moja mala neznosti
  • Mira

    16.05.2026 01:35
    Selaković
    Iskreno verujuća osoba nikada ne bi rekla "Možete da me povučete za Generalštab". Sutra će kritičarima ri "možete da me povučete za Hilandar".
  • JOM

    16.05.2026 01:23
    Tuga
    Tužno je što je on jedini akademik koji je izašao... A za ove kojima vlast i stranka DAJU platu važan info:
    Mi ostali zarađujemo svoje plate. Pa tako i akademici...
    I svi imamo pravo da kritikujemo vlast, institucije, funkcionere...
  • Gabriela

    16.05.2026 00:38
    Videli smo kakvi su "akademici" danas! Taj nije ni trebalo da prusustvuje, nije dostojan Svetog Save! Nemerljivu štetu ovoj državi napraviše baš ti koji sebe smatraju intelektualnim veličinama, a ništa bitno i korusno ne uradiše za narod i zemlju!
  • Branislav

    15.05.2026 23:45
    Bravo
    Tako treba prema svim funkcionerima Koji su se ogresili o cast I zakon
  • Bojan kaludjerivic

    15.05.2026 23:25
    Akademik
    I sta je pokazao time,pijacar...
  • Pera

    15.05.2026 23:22
    Baš se nasekirao
    Selaković se baš potresao.
  • Milan

    15.05.2026 22:50
    Akadem.
    Akademik nije ni slučajno, a član akademije danas nije problem biti.
  • NuklearniFizicar-ka

    15.05.2026 22:23
    Bruka
    Sta je UCINIO ZA SRBIJU ovaj 'akademik',
    Sram ga bilo,
    Srbijo, mala moja neznosti,
  • Зоран

    15.05.2026 22:22
    Никола Селаковић је летос читао Символ вере и молитву Оче наш, на Хиландару. Често долази у Хиландар и поштован је од стране монаха. Чујем и да је наговарао председника Александра Вучића да се окрене Богу и вери. Академика не познајем, доста тога је рекао о себи овим поступком. Као да га баш брига и за Светог Саву и за присутне званице.
  • Pera

    15.05.2026 22:14
    Pošto niko nije ni primetio da je došao, a kamoli da je napustio izložbu, jasno je zašto to moraju da objave mediji da bi se uopšte znalo da se dogodilo...
  • Srećko Šojić

    15.05.2026 22:05
    Bravo!!!
    Ovako se ponaša pravi patriota,čovek ličnog integriteta na koga svi Srbi trebaju da se ugledaju!!!
  • Aleksa

    15.05.2026 21:42
    Bravo !
    Vi ste pravi gospodin.
  • zoro

    15.05.2026 21:28
    pare

    "Tupan
    15.05.2026 • 16:21
    Glupan
    A na pare iz budžeta nije gadljiv? Pa "naučnike" ti si na budžetu tog ministarstva. Zašto ne vratiš pare na kraju meseca ili još bolje uplati Srbima na KiM."

    Sto neko rece, pare nisu Oskarove, nego nase. Oskar sto zdipi, neda nikome.
    Sto se uplate srbima sa Kosova tice, njima opet Oskar uplacuje (od nasih para). Istina, ne svima, samo podobnim.
  • Dragan

    15.05.2026 21:21
    Komentar
    Bravo ljudino
  • Јелица

    15.05.2026 21:17
    Кичма
    Увек,али баш увек мораш имати свој став.За мене овсј гест је достојан поштовања
  • Peki

    15.05.2026 21:15
    Sto bi rekao Selaković "mozete akademika da povučete" pogotovo ovi sto im je ministar super.
  • Mario

    15.05.2026 21:13
    Sramotno
    Gospodin Selakovic je za svako poštovanje.Radomir se obrukao.
  • Peytra

    15.05.2026 20:41
    Kakav naslov, sta to znači?
    Svaka čast AKADEMIKU. Tako je mogao da pokaže koliko je veliki čovek. Slušati tog čoveka zbog koga je napustio izložbu, je ravno biti budala, ćutati i slušati ga šta baljezga.
  • Раде

    15.05.2026 20:01
    Академик стварни
    А они други ? ?? Остали да блеје и можда мало да министра " повуче "
  • nesAa

    15.05.2026 19:59
    Obraz
    Bravo, sve je lepo objasnio, budali je teško da razume
  • Vesna

    15.05.2026 19:31
    Nije dosao zbog ministra, nego zbog izlozbe. Sramota. Kada bi svi tako protestovali i izlazili ako nam se neko ne svidja, uvek bi bar pola sale izaslo. vazan je bio povod. To nije nikakvo dostojanstvo. Mozda bi i Selakovic izasao da je znao da ce doticni prisustvovati. Kvalitetan covek zna i da istrpi .
  • Nikola

    15.05.2026 19:29
    Pa sad bi bilo pošteno da napusti SANU s obzirom da se ona finansira iz budžeta Srbije a koju on ne poštuje
  • Nadalina

    15.05.2026 18:54
    Svaka ti čast ČOVEČE
  • Mimi

    15.05.2026 18:54
    Postovanje
    Slusala sam razgovor sa profesorom juce...gospodin covek
  • Niki

    15.05.2026 18:34
    Bravo
    Bravo sto puta i svaka cast akademiku
  • Sasa

    15.05.2026 18:31
    Pravo pitanje je da li je izložbi prisustvovao jer ga je SANU zvanično ovlastila da je zastupa? Ako je tako onda taj gest ima težinu i vredan je pomena. Ako nije zastupao Akademiju, pitanje je zašto je uopšte došao - samo da bi izašao i da bi se o tome pričalo? Ispada da su mu svi prisutni bili po volji osim Selakovića.
  • Svetlana

    15.05.2026 18:27
    Akademik?
    Da li ponaša akademik kako bi trebalo jer se para koje dobija ne odriče?
  • Lepičin rodjak

    15.05.2026 18:04
    Tako je...
    ...Milada, botice mlada!
    Manje zbori, da ti sendvič ne "zagori"!
  • Adam

    15.05.2026 18:03
    Mini "star"
    Ministar nekulture došao u SANU da drži predavanje?!? Moralna i nekulturna nakaza među akademicima??? Pa to samo u ovakvoj zemlji može da bude.
  • Bobilly

    15.05.2026 17:55
    Ćaci
    Vi što mislite da mu Vučić ili vlast daje platu ili penzionerima novac za penziju, vrate se!!!!To nije Vučićev novac, on može samo da uzme nikako da da!
  • Laslo

    15.05.2026 17:41
    Xxx
    On ne izlazi kad prica teodorovic...tuga ko je sve akademik
  • Slava

    15.05.2026 17:03
    Izlozba ..akademik
    Nekulturni akademik.Napustio zbog Generastaba?
  • Neci

    15.05.2026 16:39
    Oliĉenje
    Dosada su se naši akademici,a to su kako se kaže najučeniji ljudi jednog naroda,oglašavali davali veilkoumne savete kako da ova zemlja ide napred,kako da ovaj napaćeni narod izađe iz ove krize svesti i pomagali mu pa je i tako dotični postupio,e moja elito moji najveći umovi,pomogoste ovom narodu mnogo HVALA VAM
  • zoro

    15.05.2026 16:35
    Verovatno
    nije bio spreman (za razlku od ostalih) da kulturnog ministra povuce za Djokica!
  • Tupan

    15.05.2026 16:21
    Glupan
    A na pare iz budžeta nije gadljiv? Pa "naučnike" ti si na budžetu tog ministarstva. Zašto ne vratiš pare na kraju meseca ili još bolje uplati Srbima na KiM.
  • ssss

    15.05.2026 16:09
    I,sad očekivani komentar seljakovića povodom ove rreakcija gospodina Saičićabio bi; "Mogu da me povuku za akademika"
  • Perica

    15.05.2026 16:06
    Za Gagija
    Nikakvo cudo, jer si verovatno prvi put cuo rec AKADEMIK, pa te necu ni pitati da li znas sta znaci.
    Samo jedno: - nije sendvic
  • Gojko

    15.05.2026 15:53
    Mišljenje
    Na zapadu onog koga je na vlast dovela većina poštuju svi kritikuju i treba ga kontrolisati ali moraš poštovati instituciju koju on vodi a svako je nevin dok se ne dokaže krivica eto ja mogu tog akademika optužiti da je organizovao atentat na trampa ali dok se ne dokaže on je nevin ako je otišao to je njegovo čravo mišljenja a vi likujete to je vaš program što više nesreća i ovakvih prilika vi gradite izbore na tome tako ćete proći na izborima i opet reći pokradeni smo nema ništa od vas.
  • @CRNI

    15.05.2026 15:22
    Šta je botova, jbt
    Platu mu ne daje vlast od svojih para, nego od naših. Plata u državnoj službi nije nagrada za ćutanje, klimanje glavom i lojalnost likovima koji čine krivična dela. Bravo za akademika. Ima čovek i titule i obraz. Inače, čovek nije kukao na vlast, nego na Selakovića.
  • milada

    15.05.2026 14:51
    nekusno
    Nas akademik bacio je senku na veliki kulturni i nacion alni dogadjaj.Neuki novinari iz opozicionih listova jedva su docekali.Sad se samo o tome piše, a ne o Hilandaru.A da je bio.prisutan neki amb asador NATO drzave, da li bi akademik izašao i dao oštru izjavu?
    Žalosno od jednog akademika
    A pare od Vucicevog režima ne odbija?
  • miki

    15.05.2026 12:52
    Ljigavac
    Svaka čast, Svaki čovek školovan ne bi dozvolio da mu nepismena baraba drži predavanje.
    Svi ostali koji su ostali da slušaju budalaštine gore navedenog su krivi za ovo situaciju u kojoj se nalazi nasa lepa država Srbija.
    Pa neka se zamisle poltroni.
  • Gagi

    15.05.2026 12:46
    Baš me zabole za akademika
  • Tatjana

    15.05.2026 12:00
    Bravo
    Bravo Saičiću!
  • Dušan

    15.05.2026 11:56
    Мајкица
    15.05.2026 • 08:41
    Изашао академик?
    Шта ће рећи САНУ?
    Pobrkala si lončiće, nije ovde reč ni o jednoj instituciji nego o nedostojnom ministru.
    Nema te države u kojoj bi sedeo u vladi ministar protiv kojeg je podignuta pravosnažna optužnica, čak i da je neopravdana. Da ima morala povukao bi se da ne bi svojim položajem uticao na tok suđenja.
  • Đole

    15.05.2026 11:30
    Karijerista
    Očekujući promenu vlasti ovim izlaskom avanzovao funkciju . Živi bili pa videli.
  • Jelena

    15.05.2026 11:05
    Svaka čast!
  • Damir

    15.05.2026 11:03
    Ne mogu
    Nista selakovicu al nista ko pisne prvi ce da svisne sve ih u saci drzi selakovic
  • CRNI

    15.05.2026 10:57
    AKADEMIK
    PLATA MU VALJA OD VLASTI A VLAST NE DAJ OTKAZ PA SERI
  • profesor UNSA

    15.05.2026 10:56
    BRAVO

    Bravo kolega Saičiću, a šta je sa ostalim akademicima? Mirno su saslušali govor čoveka koji je sve suprotno od kulture i umetnosti.
  • Драган

    15.05.2026 09:20
    Умишљена величина, ароганција ик уображеност - три у један.
  • Ja

    15.05.2026 09:03
    Pravi
    Akademik i gospodin!!!
  • Sanja

    15.05.2026 09:02
    Bravo
    To je Vasojević
  • Dr Miggyy

    15.05.2026 09:00
    Čuvanje dostojanstva!
    Nesvakidašnji događaj se dogodio u zgradi SANU kada je akademik Radomir Saičić napustio otvaranje izložbe „Sveti Sava“, priređena povodom 850 godina od rođenja Svetog Save, čim je najavljeno obraćanje ministra kulture Nikole Selakovića. Akademik je napustio skup štiteći sebe i Akademiju, i nije slušao nebuloze ministra.
  • Oslk

    15.05.2026 08:48
    Nedostojan
    JUCE JE patrijarh sns stranke peric Porfirije prosao lored restorana Prolece sa svitom. Samo jedna zena mu je prisla da mu celiva ruku. Ostali su ga ili ignorisali ili okrnuli ledja ili vikali caci. I Nedostojan
    Bio je iznenadjen. Stvarno me cudi zasto? U kom svetu zive on i sef mi vucic
  • Bane

    15.05.2026 08:47
    Samo on
    E sad , izašala jedna osoba od njih 600 ! I tekst na Nova S baš o njemu . I onda za takve medije kažu da su objektivni , nezavisni ......
    Razmislite , da li sam rekao samo činjenice ?
  • Мајкица

    15.05.2026 08:41
    Изашао академик?
    Шта ће рећи САНУ?
    Шта ће рећи У иверзитет?
    Шта ће рећи Удружења новинара?
    Да ли су ове институције остале квалитетне ?
    А то што је слатки мој Српски народ сто година само страдао,то ништа ,јел?
    Ја бих све те институције ,,конзервирала" и пресекла њихов утицај на будућност народа.
    Метода ПРЕВАЗИЛАЖЕЊА једина решава судбину мога народа.
    Конзервирај прескочи и настави даље ,другачије.
    Поздрав!




  • Arsenije

    15.05.2026 08:41
    Mogao je da napusti skup i zbog porfirija.
  • Uprava napolje!

    15.05.2026 08:37
    Podržavam postupak gospodina Saičića. Kao zaposleni u kulturi, mogu da potvrdim da je sve što je rekao istina. Selaković nije ni za kakvo poštovanje, već pre za posmatranje. Za dosadašnje vreme svog mandata naneo je nemerljivu štetu srpskoj kulturi i nastavlja da je nanosi i zbog toga bi trebao da hitno bude smenjen, ako ne i procesuiran.
  • Novo Naselje

    15.05.2026 08:32
    Kakva vest!
  • Slobodan

    15.05.2026 08:25
    Pametno...
    Bio je čovek u strahu da ministar ne "odvali" nešto, poput "Mogu da me povuku..." pa nije hteo to da sluša.
  • Neko tamo

    15.05.2026 08:20
    Tako se to radi
    divan, kulturan gest!
    Postovanje akademiku!
  • Vera

    15.05.2026 08:15
    BRAVO
    Civilizovan način da se iskaže protest. Gospodin čovek.
  • Ivona

    15.05.2026 08:05
    A ostali, gde su
    Ostali ćute... tako je udobnije.
  • Katarina

    15.05.2026 08:00
    Bravo
    E, tako se pokazuje stav i integritet. I to svi treba da radimo dokle god je ova vlast.
  • R49

    15.05.2026 07:57
    Nula
    Postupak gospodin Saičića je za svaku pohvalu. selaković nije ni za kakvo poštovanje.
  • Kesten

    15.05.2026 07:56
    Očekujem da mu Patrik Drid za koji dan pronađe gramatičku grešku u disertaciji.
  • Respekt

    15.05.2026 07:40
    Kicma i obraz
    Ps. Bez toga zivot bljuvotina
  • Sofija

    15.05.2026 07:34
    Covek ima stav.Ima sebe.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna