VIDEO: Pilot se onesvestio, spasao ga avion

Snimak koji je objavila Nacionalna garda Arizone pokazuje kako vojni avion F-16 sam preuzima kontrolu nad letom i sprečava pad.

Do toga je došlo nakon što se pilot na obuci onesvestio usled delovanja G-sila tokom zahtevnog manevra.

Na snimku se vidi kako avion ponire ka tlu, sve dok mehanizam koji se od 2014. godine ugrađuje u lovce F-16 ne preuzme kontrolu i izravna letelicu u vazduhu.

Ovo je četvrti poznati slučaj da taj sistem spasava pilota i letelicu od pada.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • miron

    14.09.2016 14:17
    Mora da je ruska tehnologija jer glupi Ameri nisu sposobni ni za šta ☺

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Ruski naučnici napravili robota koji igra šah

Naučnici sa Univerziteta u ruskoj republici Kabardino-Balkarija napravili su robota koji igra šah kako bi pomogao studentima da bolje shvate principe programiranja, prenela je agencija Tass.

EU uvodi aplikaciju za proveru uzrasta na internetu

Nova evropska aplikacija za proveru uzrasta tehnički je spremna i uskoro će da bude dostupna građanima, sa ciljem bolje zaštite dece na internetu, uz naglasak na privatnost i jedinstveni pristup na nivou Evropske unije.

Meta pravi virtuelnog klona Marka Zakerberga

Ako ste jedan od skoro 79.000 zaposlenih u Meti i ne možete da stupite u kontakt sa šefom, ne brinite. Vlasnik Facebooka i Instagrama navodno radi na AI verziji Marka Zakerberga koja može odgovoriti na sva vaša pitanja.