Lavina odnela automobil putnice u Alpima, žena poginula

U nesreći u italijanskim Alpima poginula je žena kada je lavina vode i blata odnela njen automobil.
Nesreća se desila blizu ski centra "Kortina d'Ampeco" u planinskom lancu Dolomita na severoistoku Italije. Lavina je izazvana toplotnim talasom koji izaziva jake oluje.
 
Vozilo je pronađeno u koritu reke, prekriveno smećem. Spasioci nisu uspeli da spasu ženu.
 
Ta nesreća se dogodila dva dana nakon što je dvoje penzionera ostalo zarobljeno u šumskim požarima i nastradalo u centralnoj i južnoj Italiji.
 
Požari su se nedavno proširili u Italiji, kao posledica talasa visokih temperatura koje su ove nedelje dostizale 40 stepeni u najvećem delu zemlje.
 
Subjektivnom osećaju temperature doprinose i vlažnost vazduha i drugi faktori. Tako je u regionu Kampanije juče procenjena temperatura od 55 stepeni.
 
Toplotni talas je izazvao i dugu sušu koja je nanela značajnu štetu poljoprivredi zemlje.
 
Proizvodnja maslina na jugu Italije ove jeseni biće upola manja od uobičajene a proizvodnja ovčjeg mleka je 30 odsto manja nego u drugim regionima.
 
Broj pacijenata u bolnicama i hitnoj pomoći povećan je sa 15 na 20 odsto tokom prethodnih dana, a meteorolozi ne predviđaju zahlađenje pre sledeće nedelje.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Mađarska uvodi gornje granice za cene benzina

Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da će vlada te zemlje uvesti gornju granicu za cene benzina i dizela zbog situacije sa naftom na Bliskom istoku, preneo je portal Hirado.

Japan pogodila dva zemljotresa

Japan su danas pogodila dva zemljotresa, jačine 5,7 i 5,5 stepeni po Rihterovoj skali, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC).

Eksplozija u američkoj ambasadi u Oslu

U američkoj ambasadi u glavnom gradu Norveške, Oslu, rano jutros je odjeknula eksplozija koja je izazvala manju štetu, a nije bilo povređenih, saopštila je norveška policija.