Ultradesničari na ulicama Sofije slavili nacističkog generala Lukova

Štenjom kroz centar bugarske prestonice Sofije, stotine ultradesničarskih ekstremista odalo je počast bugarskom generalu, Hristu Lukovu, koji je 30-ih i 40-ih godina prošlog veka vodio pronacističku organizaciju.
Mladi su u tamnoj odeći, noseći baklje, prošetali do bivše kuće Lukova, gde su položili vence.
 
Vlasti Sofije su prvobitno zabranile skup, međutim, odluka je poništena na sudu.
 
Gradonačelnica Sofije Jordana Fandukova insistirala je da ovakav skup ne priliči gradu.
 
Ambasada SAD u Sofiji je saopštila da je zabrinuta zbog netolerancije viđene na skupu.
 
"General Hristo Lukov je bio pristalica nacista, koji je promovisao mržnju i nepravdu i nije neko ko zaslužuje da bude slavljen", saopštila je ambasada.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Plaža u Kanu nosiće ime po Brižit Bardo

Gradonačelnik Kana David Lisnard saopštio je da namerava da oda počast francuskoj filmskoj ikoni Brižit Bardo, po kojoj će od sada biti nazvana plaža Mase u tom gradu, prenosi Figaro.

Oružane snage BiH idu u Pojas Gaze

Predsedništvo BiH, koje je vrhovni komandant Oružanih snaga, dalo je načelnu saglasnost za angažovanje pripadnika Oružanih snaga u misiji Međunarodnih stabilizacijskih snaga na palestinskoj teritoriji - Pojas Gaze.

Sahranjena Brižit Bardo

Francuska filmska diva Brižit Bardo sahranjena je u strogoj privatnosti na groblju u Sen Tropeu na Azurnoj obali, gradu u kojem je živela više od pola veka nakon što se povukla iz filmske karijere na vrhuncu slave.

Milanović: Hrvatski vojnici neće ići u Ukrajinu

Hrvatski predsednik Zoran Milanović izjavio je da hrvatska vojska neće ići u Ukrajinu i da o tome više ne treba raspravljati, jer, kako je rekao, zaključci tzv. Koalicije voljnih Hrvatsku ne obavezuju.