Ime devetnaestogodišnjeg mladića nije objavljeno, a uhapšen je u sredu. Incident se dogodio oko 13 časova po lokalnom vremenu kada je vodič primetio da mladić urinira po stepenicama spomenika. Policija ga je smestila u pritvor, gde je dao izjavu, a potom i platio novčanu kaznu od 1.100 evra zbog sramnog čina.
Prema poljskom zakonu, skrnavljenje spomenika i objekata je kažnjivo novčano, ali i zatvorom.
U martu prošle godine je grupa mladih ljudi napravila incident kada su skinuli odeću i vezali se lancima na ulazu u logor, a potom su ubili ovcu s 20 uboda u srce. Radi se o takozvanim umetnicima koji su zbog "performansa" dobili novčane i zatvorske kazne.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar