Trener i 12 dečaka pronađeni živi u poplavljenim pećinama na Tajlandu

Dvanaest dečaka i njihov fudbalski trener pronađeni su živi i zdravi posle devet dana od kad su nestali u poplavljenim pećinama na Tajlandu, izjavio je regionalni guverner.
Trener i 12 dečaka pronađeni živi u poplavljenim pećinama na Tajlandu
Foto: Pixabay
"Svih 13 su bezbedni", potvrdio je guverner provincije Čiang Raj u izjavi posle ogromne višednevne potrage za nestalim dečacima i njihovim trenerom u pećinama Tam Luang u toj provinciji.
 
Stalne kiše i nadolazeća voda i blato sprečavale su potragu ronilaca.
 
Spasioci su se nadali da će oni naći mesto da se sklone na uzvišici u jednoj od prostorija sistema pećina. Cela zemlja je s uznemirenjem pratila potragu za dečacima, a s više strana je nuđena pomoć.
 
Dečaci stari od 11 do 16 godina i njihov 25-ogodišnji trener nestali su kada su ih poplavne vode zarobile u pećini Tam Luang 23. juna.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • em

    04.07.2018 10:31
    @Tja
    hm... ja ih zovem baletanima...
  • Tja

    03.07.2018 11:43
    @Ivan
    Ti ih zoveš fudbalerima? A ja manekenima.
  • Ivan

    03.07.2018 07:27
    Naši
    I naši fudbaleri su se izgubili u nekim pećinama, samo ne znam ko bi njih spasavao.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Kuba ponovo ostala bez struje

Kubanska nacionalna elektroenergetska mreža u subotu je isključena po drugi put u poslednjih nedelju dana zbog naftne blokade koju su ovoj karipskoj državi uvele SAD, saopštili su kubanski zvaničnici.

Tramp ima šest zahteva za Iran

Admiministracija Donalda Trampa, nakon tri nedelje rata, započela je razgovore o sledećoj fazi i o tome kako bi mirovni pregovori sa Iranom mogli da izgledaju, a od Teherana bi se tražilo da ispuni šest zahteva.

Ugašeno više od 370.000 sajtova na dark vebu

U okviru akcije koju su predvodile nemačke vlasti uz podršku Evropola, na dark vebu je ugašeno više od 373.000 sajtova koji su bili povezani sa dečjom seksualnom eksploatacijom i sajber kriminalom, saopštio je Evropol.