Austrija zabranila "ilegalno" klanje životinja

Austrija je uredbom koja danas stupa na snagu, zabranila klanje životinja, kao što se čini zbog verskih rituala.
Austrija zabranila "ilegalno" klanje životinja
Foto: Pixabay
Gotovo nedelju dana pred Kurban bajram Ministarstvo za socijalna pitanja uredbom je zabranilo "ilegalno klanje".
 
Ubuduće klanje životinja biće moguće samo u postrojenjima koja budu za to određena, i uz odobrenje vlasti, a uz prisustvo veterinara, koji nakon reza mora odmah da uspava životinju.
 
Uredbom, kako objašnjava Slobodarska partija Austrije (FPO), žele da zatvore "rupe u zakonu".
 
Upravo korišćenjem "rupe u zakonu", bilo je dozvoljeno, tačnije izuzetno od zakona o životinjama i ispitivanju mesa, jednoj porodici klanje životinja, istina uz određene uslove.
 
FPO, međutim, procenjuje da je ovaj izuzetak korišćen pa i zloupotrebljavan, jer reč je približno 25.000 ovaca, koje su zaklane u nehumanim i nehigijenskim uslovima na mestima koja za to nisu predviđena niti za to namenjena.
 
Uredbu su, inače, oštro kritikovali predstavnici islamske zajednice, koji smatraju da je aktuelni zakon bio dovoljan, a da je svako zaoštravanje samo dalja "populistička mera FPO" čiji je cilj da se skrene pažnja sa drugih tema, kako je to poručio Taraf Bagajati, predsednik Inicijative muslimanskih Austrijanaca.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Fon der Lajen "preživela" još jedno glasanje

Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen preživela je danas još dva glasanja o poverenju, sa malo većim brojem poslanika Evropskog parlamenta koji su joj dali podršku nego na prethodnom glasanju pre tri meseca.