Velike količine teškog i lakšeg naoružanja i municije uništene su u racijama na dva skrovišta Islamske države, prenosi Rojters.
Guverner provincije rekao je da je Erhabi četvrti lider Islamske države u Avganistanu koji je ubijen od jula 2017. godine. Skrovište u Nangarharu nalazilo se na istočnoj granici Avganistana sa Pakistanom i tu su bili najekstremniji pripadnici grupe.
Grupa se aktivirala 2015. godine i borila se protiv talibana, Avganistanaca i američkih snaga.
Američka vojska procenjuje da se oko 2.000 boraca Islamske države bori u Avganistanu.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar