Prodali devojku za 500 krava, automobile, bicikle, brod, mobilne telefone...

Najveća cena koja je plaćena za maloletnu mladu u Južnom Sudanu iznosi 500 krava, dva luksuzna automobila, dva bicikla, brod, 10.000 dolara i nekoliko mobilnih telefona, ali je izazvala buru negativnih reakcija kada je objavljena na Fejsbuku.
"Pobedu" u nadmetanju za devojku od 17 godina je odneo tri puta stariji muškarac, što je izazvalo osude kako u zemlji, tako i u okruženju.
 
Vlada Južnog Sudana osudila je sada već nelegalnu praksu ugovaranja brakova sa decom, ali navodi da ne može da reguliše kulturne norme zajednica, posebno u udaljenim delovima zemlje.
 
"Morate to videti 'afričkim očima' kao tradiciju koja seže stotinama godina unazad", saopštio je portparol vlade.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Brajan Volš izboden u pritvoru

Brajan Volš, optužen da je ubio svoju suprugu Anu Volš, rodom iz Beograda, izboden je u zatvoru i prevezen u bolnicu u Bostonu, saopštio je njegov advokat.