Trijumfalna kapija od danas ponovo otvorena

Trijumfalna kapija, koju su demonstranti ozbiljno oštetili tokom protesta "žutih prsluka" 1. decembra u Parizu, ponovo će danas biti otvorena za posetioce posle 10-dnevnih radova na obnovi, saopštio je Centar za nacionalne spomenike.
"Sve mreže i oprema koji su neophodni za bezbednost i dobro funkcionisanje spomenika su nabavljeni. Neki delovi nameštaja, pre svega u prodajnom delu, privremeno su popravljeni dok ne stignu novi", precizira se u saopštenju.
 
Trijumfalna kapija, simbol Francuske, 1. decembra je pretrpela ozbiljna oštećenja - uništen je nameštaj, oštećena umetnička dela, po zidovima su ispisani grafiti, a informaciona oprema onesposobljena.
 
Šteta naneta ovom spomeniku procenjena je na više stotina hiljada, pa čak i na milion evra.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Španski ministar: Formirati evropsku vojsku

Ministar spoljnih poslova Španije Hose Manuel Albares izjavio je da bi Evropa trebalo da integriše svoju odbrambenu industriju kako bi imala sopstvena sredstva odvraćanja "bez zavisnosti od trećih strana".