Francuski demonstranti "žuti prsluci" izazvali su haos u saobraćaju nakon što su okupirali naplatne rampe na auto-putevima i neke zapalili.
Foto: Pixabay
Najveći francuski operater Vansi Autorut saopštio je da su demonstracije bile održane na 40 mesta na putnoj mreži koju pokrivaju i da je nekoliko delova auto-puta teško oštećeno, najviše na jugu Francuske.
Bandol naplatna rampa, istočno od Marselja na jugu Francuske, oštećena je u požaru tokom noći, a autoput A50 je zatvoren, saopštio je Vansi Autorut, čija se mreža nalazi uglavnom na jugu i zapadu Francuske. Nekoliko ljudi je nastaradalo u nesrećama na putu tokom proteklih sedmica, uglavnom na mestima gde su demonstranti blokirali puteve.
"Žuti prsluci" su dobili takav naziv zbog fluorescentnih prsluka koje nose na protestima koji su počeli sredinom novembra.
Demonstracije su počele kao protest protiv povećanih taksi za gorivo, ali su kasnije prerasle u protest protiv politike francuskog predsednika Emanuela Makrona. Tokom protekle četiri subote demonstranti su palili automobile, pljačkali radnje i sukobljavali se sa policijom u Parizu i drugim gradovima, dok su proteklog vikenda demonstracije bile manje i mirnije nego prethodnih vikenda.
Demonstranti, ljuti zbog novih ograničenja brzine, takođe su oštetili ili uništili na stotine radara širom Francuske. Radars-auto.kom procenjuje da je do sredine protekle sedmice oštećeno najmanje 1.600 radara, oko polovine svih radra u Francuskoj, dok je 250 u potpunosti uništeno.
Francuska država će izgubiti nekoliko desetina miliona evra u prihodima zbog toga jer su 2017. radari donsili prihod od oko 84 miliona evra mesečno.
Vansi Autorut predviđa da će njihovo ponovno postavljanje koštati nekoliko desetina miliona evra, a tu su i izgubljene putarine jer su demonstranti puštali na hiljade vozača na autoputeve bez plaćanja putarina. Vansi planira da pošalje račune vozačima koji nisu platili putarinu, a čije su tablice snimile kamere za nadzor protekle četiri sedmice.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Glavni domaćin Svetskog prvenstva u fudbalu, Sjedinjene Američke Države, trenutno je u ratu sa zemljom koja se kvalifikovala za turnir, a etički sukobi tog turnira postaju sve složeniji.
Poljski premijer Donald Tusk danas je u Lođu poručio je Moskvi i Budimpešti da nema sukoba interesa među zemljama NATO, te da i u Vašingtonu i u Evropi već znaju da je Varšava lojalan i pouzdan saveznik ali zahtevan.
Više od 40 energetskih postrojenja u devet zemalja Bliskog istoka oštećeno je teško ili veoma teško u ratu, što bi moglo da produži poremećaje u globalnim lancima snabdevanja energentima.
Hrvatska vlada je u danas donela odluku o intervenciji u maloprodajne cene naftnih derivata, čime je za naredne dve nedelje ograničila rast cena goriva na pumpama, saopšteno je iz Vlade Hrvatske.
Nije bilo ni direktnih, ni indirektnih kontakata između Irana i SAD, uprkos tome što je američki predsednik Donald Tramp ranije danas izjavio da se "produktivni" razgovori vode u poslednja dva dana.
Predsednik Donald Tramp rekao je da su SAD i Iran tokom vikenda vodili "produktivne razgovore" i da će odložiti vojne udare na iranska postrojenja za energiju i struju na pet dana.
Avion kompanije Er Kanada sudario se sa vozilom Lučke uprave Njujorka nakon sletanja na aerodrom La Gvardija, pri čemu su stradale dve osobe i dve osobe su povređene, piše CNN.
Na parlamentarnim izborima u Sloveniji vodi Pokret Sloboda premijera Roberta Goloba sa 28,60 odsto, ispred Slovenačke demokratske stranke (SDS) Janeza Janše sa 28,04 odsto, dok se očekuju teški pregovori o vladi.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu pozvao je na formiranje globalne koalicije protiv Irana i obećao da će lično "ciljati" svakog iranskog lidera, preneo je pariski list Mond.
Kubanska nacionalna elektroenergetska mreža u subotu je isključena po drugi put u poslednjih nedelju dana zbog naftne blokade koju su ovoj karipskoj državi uvele SAD, saopštili su kubanski zvaničnici.
Odlukom Vlade Slovenije od danas je ograničeno točenje goriva na 50 litara za fizička lica i 200 litara za pravna lica, nakon što je poslednjih dana došlo do problema u snabdevanju na većem broju pumpi.
Američki predsednik Donald Tramp u subotu je zapretio da će "uništavati" iranske elektrane ako Teheran u potpunosti ne otvori Ormuski moreuz u roku od 48 sati.
Admiministracija Donalda Trampa, nakon tri nedelje rata, započela je razgovore o sledećoj fazi i o tome kako bi mirovni pregovori sa Iranom mogli da izgledaju, a od Teherana bi se tražilo da ispuni šest zahteva.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar